D. Trumpo laukia sunkus administracijos formavimo procesas

  • Teksto dydis:

Kol kas visiškai neaišku, kokie žmonės dirbs D.Trumpo kabinete ir kituose svarbiuose administracijos postuose. Jo artimiausios aplinkos ratas yra itin mažas, jam priklauso tik išrinktajam prezidentui absoliučiai lojalūs žmonės ir jame praktiškai nėra isteblišmento lyderių.

Trečiadienį paryčiais sakydamas savo pergalės kalbą D.Trumpas pateikė kai kurias gaires dėl būsimų figūrų jo administracijoje.

Išrinktasis prezidentas negailėjo pagyrimų Ch.Christie, prisidėjusiam prie D.Trumpo šiam kalbant scenoje. Naujojo Džersio gubernatorius sulaukė pagyrų, nors jis pats itin nesėkmingai pasirodė respublikonų pirminiuose rinkimuose ir yra įsivėlęs į vadinamąį „Bridgegate“ skandale, kuriame dar nepadėtas taškas.

Šis skandalas kilo, kai 2013 metų rugsėjį valdžia uždarė privažiavimo kelius prie George'o Washingtono (Džordžo Vašingtono) tilto, jungiančio Naująjį Džersį ir Niujorką. Dėl to keturioms dienoms buvo praktiškai paralyžiuotas eismas Naujojo Džersio Fort Li mieste. Teigiama, kad tokiu būdu norėta nubausti miesto merą, nepalaikiusį Ch.Christie, kai šis siekė būti perrinktas į gubernatoriaus postą.

Rinkimų kampanijai artėjant prie pabaigos, vienu artimiausių D.Trumpo patarėjų tapo buvęs Niujorko meras Rudy Giuliani (Rudis Džulianis), reguliariai lydėdavęs verslo magnatą jo agitacinių kelionių metu. Buvęs federalinis prokuroras laikomas galimu kandidatu užimti generalinio prokuroro arba patarėjo nacionalinio saugumo klausimais postus.

Alabamos senatorius Jeffas Sessionsas (Džefas Sešonzas) buvo vienas pirmųjų aukštesnio rango įstatymų leidėjų, viešai išsakiusių savo palaikymą D.Trumpui. Jo griežta antiimigracinė pozicija tapo vienu iš kertinių kampanijos akcentų.

J.Sessionso administracijos vadovas Rickas Dearbornas (Rikas Dirbornas) taip pat laikomas įtakinga figūra D.Trumpo patarėjų grupėje, atsakingoje už pasirengimą perimti valdžią. 

Daugeliui nacionalinio saugumo lyderių respublikonų nusigręžus nuo D.Trumpo, atsargos generolas leitenantas Michaelas Flynnas (Maiklas Flinas) tapo didžiausią patirtį šioje srityje turinčiu jo patarėju ir atstovu nacionalinio saugumo reikalams komentuoti.

M.Flynnas buvo kartu su D.Trumpu, kai šiam pirmą kartą buvo pateikta įslaptinta žvalgybos informacija.

Stevenas Mnuchinas (Stivenas Mnačinas), buvęs ilgametis investicinio banko „Goldman Sachs “ darbuotojas ir privačios investicijų įmonės vadovas, buvo atsakingas už D.Trumpo rinkimų kampanijos finansus ir dabar laikomas galimu kandidatu vadovauti Iždo departamentui.

Buvęs Atstovų Rūmų pirmininkas Newtas Gingrichas (Niutas Gingričas) įvardijamas kaipo vienas iš galimų kandidatų į valstybės sekretorius.

Tenesio senatorius Bobas Corkeris (Bobas Korkeris), vadovaujantis Senato Užsienio reikalų komitetui, buvo svarstytas kaip vienas iš galimų D.Trumpo kandidatų į viceprezidentas. Manoma, kad jis taip pat galėtų pretenduoti į valstybės sekretoriaus pareigas.

R.Priebusas prie D.Trumpo komandos prisijungė iškart, kai šis buvo oficialiai nominuotas kandidatu, nors dėl to nekart sulaukė aštrios kritikos iš partijos kolegų. Jis laikomas įtakingu veikėju D.Trumpo artimoje aplinkoje.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Rega

Rega portretas
Pasaulis,pasirodo,pamėgo valdžią sudaryti iš cirkininkų.Tam pradžią tikriausiai davė Valinskas su savo valinskininkais.Jie,matyt,patiko ir Amerikai.Įdomu,kaip jiems ten seksis?
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių