Žvarba išvaikė girtuoklius

Savaitgalį teisėsaugininkai Lietuvoje vykdė prevencinę akciją ir gaudė viešosiose vietose alkoholinius gėrimus geriančius asmenis.

Keturių valandų operacija

Šeštadienį, nuo 19 iki 23 val., policijos pareigūnai privalėjo sutelkti didžiausią dėmesį į gatvėse besišlaistančius neblaivius asmenis ir svaigiaisiais gėrimais besivaišinančius piliečius.

Policininkai ypatingą dėmesį skyrė miestų parkams, skverams ir masinių susibūrimų vietoms. Policininkams taip pat liepta pasižvalgyti po vykstančius koncertus ar kitus didesnius renginius, kur gali būti girtaujama.

Kaune savaitgalį šurmuliavo "Rudens gėrybių" mugės, vykusios Laisvės alėjoje ir prekybos miestelyje "Urmas". Masiškumu nepasižymėję renginiai 19 val., kai prasidėjo policijos prevencinė akcija, buvo pasibaigę. Praeivių, besivaišinančių alumi ar kitais stipriaisiais gėrimais, tuo metu čia nebuvo matyti.

Girtų asmenų gaudynėse patirties sukaupę policijos pareigūnai beveik vienbalsiai pritaria, kad dažniausiai gamtos prieglobsčio ieškantys ir gėrimus su laipsniais mėgstantys jaunuoliai linkę būriuotis Santakos parke arba Nemuno saloje. Šeštadienį, kai termometro stulpelis nesiekė +10 oC šilumos, tokių narsuolių nei šiose vietovėse, nei automobilių aikštelėje šalia Kauno pilimi nerasta.

"Sulaikėme neblaivių asmenų, bet jų tikrai nebuvo itin gausu. Tikslius duomenis surinksime, suskaičiuosime ir pateiksime pirmadienį", - vakar "Kauno dienai" sakė Centro policijos komisariato (PK) budėtojai.

Centro PK pareigūnams neblaivūs ir viešosiose vietose girtaujantys asmenys yra tapę didžiausiu galvos skausmu. Vien rugsėjo pirmąją čia atsiduria nemažai nepilnamečių. Prieš kelerius metus neblaivių paauglių čia būdavo suskaičiuojama per šimtą, o šiemet, uždraudus prekybą alkoholiu, dešimteriopai mažiau.

Gaudė ir viršijančiuosius greitį

Nors šeštadienį vakare į Kauno miesto policijos įstaigas neblaivių asmenų atvežta nedaug, tačiau viešosiose vietose jų buvo galima pastebėti. Vienoje populiariausių jaunimo susibūrimo vietų tapusioje prekybos ir pramogų centro "Akropolis" daugiaaukštėje automobilių stovėjimo aikštelėje jaunuoliai rinkosi viršutiniame, ketvirtajame, aukšte. Savo pašnekesius jie saldino anaiptol ne limonadu ar sultimis - rankose buvo matyti sidro buteliai.

Panašų reginį buvo galima išvysti ir dar vieno prekybos centro automobilių stovėjimo aikštelėje. Prie "Hyper Maximos" parduotuvės Savanorių prospekte keli bendraminčiai niekieno netrukdomi vaišinosi alumi. Stalą vaikinams atstojo jų automobilio stogas ir bagažinės dangtis.

Nė vienoje minėtų vietų policijos pareigūnų nebuvo matyti. Kaip tik tuo metu, apie 22.15 val., vienas patrulių ekipažas darbavosi visai kitu tikslu. Savanorių prospekto pradžioje, kalno viduryje, pareigūnai gudriai įsitaisė vieno daugiabučio kieme ir su greičio matuokliu rankose gaudė greitį viršijančius vairuotojus. Atrodo, kad tokie pažeidėjai yra vertingesni ir tuo metu, kai galioja nurodymas daugiau dairytis į neblaivius pėsčius asmenis.

Ne pirmas bandymas

Kaip pranešė policijos departamentas, tokios prevencinės akcijos Lietuvoje vykdomos ne pirmą kartą. Šiemet, rugpjūčio 16 d. taip pat buvo organizuota panaši akcija.
Tąkart visoje Lietuvoje dirbo 778 pareigūnai, kurie sulaikė 423 neblaivius asmenis viešosiose vietose: alkoholinius gėrimus vartojo 176 asmenys, 276 asmenys viešai pasirodė būdami neblaivūs. Iš viso 358 apgirtę piliečiai buvo pristatyti į policijos komisariatus. Per šią akciją buvo tikrinami ir nepilnamečiai, iš jų 30 paauglių buvo neblaivūs.

Patikrinus 80 asmenų dėl galimo apsvaigimo nuo narkotinių ir psichotropinių medžiagų, nustatyti 9 apkvaitę nuo kvaišalų. Iš viso šalies policijos pareigūnai rugpjūčio viduryje surašė 626 administracinių teisės pažeidimų protokolus.

Galima daryti išvadą, kad vasariškai šilta rugpjūčio 16-oji policijos pareigūnams buvo gerokai sėkmingesnė nei žvarbus praėjusio šeštadienio vakaras.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių