Vilniaus universiteto vadovybė tikisi susitarti su arkivyskupija dėl Šv. Jonų bažnyčios

Vilniaus universiteto (VU) vadovybė sako nesvarstanti, ar Šv. Jonų bažnyčia galėtų būti perduota sostinės arkivyskupijai.

Anot VU rektoriaus Benedikto Juodkos, su dvasininkais tikimasi susitarti „be komisijų".

B.Juodka antradienį žurnalistams sakė nežinantis, kada turėtų susirinkti Vilniaus arkivyskupo kardinolo Audrio Juozo Bačkio prašymu premjero Andriaus Kubiliaus sudaryta darbo grupė dėl bažnyčios perdavimo arkivyskupijos kurijai.

Anot jo, VU bando suprasti, kodėl nuo XVI amžiaus universitetui perduotą šventovę prašoma atiduoti dvasiškiams - esą naujasis Šv. Jonų bažnyčios klebonas tokių pretenzijų nepareiškė.

"Bandome aiškintis priežastis, bandome kai ką suprasti, ir manau, kad bus rastas kompromisas. Protingi žmonės problemas sprendžia ne komisijomis, o abipusiais susitarimais. (...) Naujas klebonas nemato jokių problemų, kodėl čia blogai, ir mes nematome", - kalbėjo B.Juodka.

Rektoriaus teigimu, su klebonu susitarta glaudžiau bendradarbiauti dėl Šv. Jonų bažnyčios naudojimo, kad, pavyzdžiui, dvasininkai žinotų, kokius renginius VU bažnyčioje planuoja kelis artimiausius mėnesius, ir atvirkščiai.

"Ir anksčiau bendrus renginius darydavome. (...) Kol kas nemačiau jokių problemų mūsų bendravime", - teigė rektorius.

VU vadovai tikino, kad Šv. Jonų bažnyčioje vyksta įprasti dvasiniai renginiai - pamaldos antradieniais, trečiadieniais ir ketvirtadieniais, krikštynos, vestuvės - savaitgaliais.

Tuo metu, anot B.Juodkos, arkivyskupijai kai kas užkliūva.

"Kai kurie dalykai, kurie, paaiškėjo, truputį netenkina arkivyskupijos - ir mūsų netenkina. Mes rasime tas problemas", - užsiminė rektorius.

Anot jo, arkivyskupija galimai baiminasi, jog Šv. Jonų bažnyčia dings iš jų įtakos sferos VU iki 2011 metų pabaigos vietoje biudžetinės tapus viešąja įstaiga, nors tokioms baimėms pagrindo esą nėra.

"Vienas paaiškinimas iš arkivyskupijos - jai atrodo, kad pereinant į viešąsias įstaigas, dings bažnyčia kažkur iš jų veiklos sferos. Bet logiškai pasakyti, kad pereinant iš biudžetinės įstaigos į viešąją, Vyriausybė patikėjimo teise suteiks universitetui naudotis tomis patalpomis, kuriomis dabar naudojasi (...) Niekas nieko neparduoda - nei bažnyčios, nei varpinės, bus valstybės nuosavybė, kaip ir dabar yra. Nematymas ateities - reikia paaiškinti, kad niekas nesikeis", - teigė jis.

Paklaustas, ar bažnyčios neatiduos, rektorius teigė, jog "apie tai net nesvarstome".

"Visi senieji universitetai, įkurti iki XVI amžiaus pabaigoje Europoje, praktiškai visi turi savo bažnyčias - tai organinė universiteto dalis - Oksfordo koledžai, Kembridžo, Bolonijos (...). Neįsivaizduoju universiteto be bažnyčios kaip be dalies - tuomet universitetas galbūt galėtų be bibliotekos, fakultetų...", - teigė prorektorius Jūras Banys.

Rektorius tikino, kad universitetas tvarkingai ir garbingai prižiūri bažnyčios ir varpinės ansamblį - šventovėje restauruoti suolai, vargonai, už 6 mln. litų ES lėšų restauruojama varpinė.

Kasmet bažnyčios išlaikymas universitetui kainuoja 300 tūkst. litų.

Vilniaus universiteto architektūriniam ansambliui priklausanti Šv. Jonų bažnyčia akademinei bendruomenei buvo perduota 1571 metais.


Šiame straipsnyje: šv.jonų bažnyčia

NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių