„Veikmė“ pasišovė už dyką saugoti nacionalinio stadiono griaučius

Aukščiausiam Teismui panaikinus nacionalinio stadiono statybos sutartį liko neaišku, kas nuo penktadienio yra atsakingas už statybvietės apsaugą ir galimus nelaimingus atvejus. Tarsi atsakomybė dabar tektų turto savininkui – Vilniaus savivaldybei. Tuomet kodėl apsauga iki šiol rūpinasi „Veikmė“?

Netikėtas rangovo dosnumas

Nors Teismo nutartis priimta praėjusį penktadienį, lapkričio 13 dieną, pirmadienį nė viena iš šalių nebuvo gavusi Teismo nutarties originalų. Tiek Vilniaus miesto savivaldybės, tiek jai pavaldžios bendrovės „Vilniaus kapitalinė statyba“, tiek ir buvusio stadiono rangovo, bendrovės „Veikmė“ teisininkai narsto iš interneto išsitrauktą dokumentą. Pastarasis – 14 lapų, todėl išnagrinėti kiekvieną žodį truks savaitę, o gal ir ilgiau.

Tačiau sprendimų dėl nebaigto nacionalinio stadiono statybų reikia nedelsiant. Pavyzdžiui, pasirūpinti tolesne objekto apsauga. Mat iki Teismo nutarties ši atsakomybė slėgė „Veikmės“ pečius. Ji buvo atsakinga už aikštelėje stovintį turtą bei statybvietėje galimus nelaimingus atvejus. Teismui panaikinus sutartį, būtų logiška „Veikmei“ kuo greičiau iš aikštelės išsivežti visą turtą: medžiagas, kranus, kitą įrangą ir atsakomybę už stadiono griaučius perduoti „Vilniaus kapitalinei statybai“. Mat ši yra savivaldybės, tikrojo stadiono savininko, įgaliotas asmuo.

Tačiau „Veikmė“ savo turto iš statybvietės vežti neskuba. Dar daugiau, šiosios valdybos pirmininkas Kęstutis Maksimavičius pirmadienį pasitarime pas Vilniaus vicemerą Romą Adomavičių sutiko dar savaitę bendrovės sąskaita rūpintis statybvietės apsauga. Aikštelės priežiūra jai kainuos ne vieną tūkstantį litų. Iš kur toks bendrovės dosnumas?

„Mes dar tik laukiam Teismo dokumentų, todėl negaliu atsakyti, kada stadioną perduosim savininkui. Pirmiausiai reikia visoms pusėms išanalizuoti Teismo nutarties tekstą ir tik tada sėsti ir sprendimus priiminėti. Iki tol statybvietę prižiūrėsime savo sąskaita. Juk saugosim ne tik savivaldybės turtą, bet ir savo: statybines medžiagas, armatūrą, būdeles, kabelius. Galų gale, neduok Dieve, šiandien nuimame apsaugą, rytoj susirinks į statybvietę būrys ir kokie 3-4 asmenys nuo konstrukcijų nukris ir užsimuš. Ką tada daryti?“, - motyvus dėstė K.Maksimavičius.

Išgelbėjo valdžią nuo išlaidų

Saugoti statybvietę už mokestį po Teismo nutarties „Veikmė“ nebeturi jokio teisinio pagrindo. Vilniaus valdžia apsidžiaugė suskubusi tuo pasinaudoti. Mat vos vakar vakare iš komandiruotės Kinijoje sugrįžusiems merui Viliui Navickui, vicemerui R.Adomavičiui bei „Vilniaus kapitalinė statyba“ direktoriui Renatui Dudoniui šiandien tektų verstis kūlversčiais ieškant naujo statybvietės sargo. O ir už paslaugą tektų susimokėti. Turint omenyje skylėtą ir praskolintą miesto iždą, ši užduotis būtų neįmanoma. Nebent „Vilniaus kapitalinė statyba“ atvertų savo krepšelį. Tačiau R.Adomavičiui pavyko sugraudinti „Veikmės“ valdybos pirmininką.

„K.Maksimavičius sakė, kad šiandien susirenka kranus, nuima visą stadiono apsaugą ir palieką objektą. Tačiau mes tik per šią savaitę galėsime išsinagrinėti Teismo nutartį ir priimti kažkokius sprendimus, kaip elgsimės toliau. Po pokalbio, kuris truko vieną minutę, K.Maksimavičius sutiko dar savaitę objektą pasaugoti. Juk objektas negali būti nesaugomas, nes jau kitą dieną ten nieko nebeliks“, - sakė R.Adomavičius.

Likę griaučiai – valdžios galvos skausmas

Kartu su apsauga šią savaitę Vilniaus valdžia spręs ir kitą dilemą: o ką daryti su iš konstrukcijų kyšančia neužbetonuota armatūra. Žiema ant nosies, statybos sustojusios, todėl stadiono griaučius verkiant reikia konservuoti. Šiems darbams, anot R.Adomavičiaus, reikia 15 mln. litų, antraip dėl temperatūros pokyčių ir drėgmės bus pažeistos konstrukcijos, į kurių statybą jau investuota 100 mln. litų.  Kur valdžia ieškos trūkstamų milijonų – kol kas neįsivaizduoja.

Viltis tęsti stadiono statybas apskritai nereali. Mat Vilniaus valdžia biudžete 260 mln. litų neturi, o Vyriausybė delsia prisiimti įsipareigojimus su galimu investuotoju už stadiono pabaigtuves atsiskaityti per 15-20 metų. Be šios garantijos nė viena Lietuvos ar užsienio bendrovė į statybvietę neinvestuos nė lito.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių