Ministerija: Vilnius turėtų pradėti taupyti

Finansų ministerija rekomendavo nedidinti Gyventojų pajamų mokesčio (GPM) dalies Vilniaus miesto savivaldybei, atsižvelgusi į neigiamą BVP augimo prognozę.

Apie tai trečiadienį portalą diena.lt informavo Finansų ministerija.

„Kadangi atsižvelgiant į Lietuvos eksporto perspektyvas vietoje anksčiau prognozuoto 4,7 proc. BVP  augimo planuojamas tik 2,5 proc. BVP prieaugis, atitinkamai koreguojamas 2012 m. biudžeto projektas, Vyriausybė priėmė sprendimą nedidinti pajamų iš GPM procento Vilniaus miesto savivaldybei“, - rašoma ministerijos pranešime.

Ministerija taip pat atkreipia dėmesį, kad Vilniaus miesto savivaldybės skola, „sukaupta ilguoju tiek dabartinės administracijos, tiek ankstesnių vadovų vadovavimo laikotarpiu“, yra ženkliai didesnė nei visų kitų savivaldybių.

„Tad siekiant spręsti problemą iš esmės, reiktų kelti ne tik nepakankamo finansavimo, bet ir racionalaus skirtų asignavimų valdymo klausimą“, - teigiama pranešime.

Kaip jau skelbėme, Seimas antradienį nepritarė parlamentaro Žilvino Šilgalio siūlymui kitais metais gyventojų pajamų mokesčio dalį Vilniui nuo dabartinių 40 proc. padidinti iki 45 proc. Už balsavo 33 Seimo nariai, prieš- 30, o susilaikė 55 parlamentarai.

Limito Vilniui padidinimas, pasak Biudžeto ir finansų komiteto nario Petro Luomano, valstybės biudžetui „kainuotų“ 36 mln. litų.

Finansų ministrė Ingrida Šimonytė anksčiau Seime ne kartą yra pabrėžusi, kad nėra galimybių į miesto biudžetą atskaityti daugiau šio mokesčio. Ji Vilniaus savivaldai siūlo susirinkti daugiau pajamų iš žemės mokesčio.

Seimo sprendimu nusivylęs Vilniaus meras Artūras Zuokas pastebėjo, kad trečdalis prieš GPM sostinėje didinimą balsavusių Seimo narių yra išrinkti Vilniuje.

Vilnius norėtų, kad į miesto biudžetą patektų kuo daugiau gyventojų pajamų mokesčio dalis. Dar pernai Vilnius siekė, kad į miesto biudžetą būtų atskaitoma 60 proc. pajamų mokesčio, tačiau su tuo nesutiko Seimo Biudžeto ir finansų komitetas.

Gyventojų pajamų mokestis, tenkantis vienam gyventojui didmiesčiuose, pernai Vilniuje siekė 577 litus (2010 metų sausį Vilniuje gyveno 560 tūkst. žmonių), Kaune - 829 litus (348,6 tūkst.), Klaipėdoje - 739 litus (182,7 tūkst.), Panevėžyje - 601 litą (112 tūkst.), Šiaulių - 622 litus (125,4 tūkst. gyventojų).

Savivaldybėms tenkančią surinkto pajamų mokesčio sumą jos pasidalija - daugumai grįžta 100 proc. jose surinkto mokesčio, o keturioms - mažiau: Vilniaus miestui tenka 40 proc., Klaipėdai - 86 proc., Kauno - 94 proc.

GPM mokamas tai savivaldybei, kur mokėtojas deklaruoja gyvenamąją vietą.


Šiame straipsnyje: VilniusGPMBVP

NAUJAUSI KOMENTARAI

Galerijos

Daugiau straipsnių