18-metis juvelyrinės plėšikas suimtas mėnesiui , jo bendrininkas - dviem (papildyta)

Trečiadienį Vilniaus 2-asis apylinkės teismas 1 mėnesiui leido suimti juvelyrinių dirbinių parduotuvės apiplėšimu įtariamą jaunuolį. Antrasis, 16-ametis - dviem.

Pirmasis į teismo salę invalido vežimėlyje buvo atvežtas per apiplėšimą sužeistas 18-metis. Nors valstybinį kaltinimą šioje byloje palaikanti prokurorė, prašė įtariamąjį suimti dviem mėnesiams, teisėjas Miroslavas Gvozdovičius nusprendė, jog kol kas laikyti jį suimta užteks ir mėnesį.

Vidurdienį į teismą buvo atvesdintas ir antras įtariamasis - 16-metų rusakalbis jaunuolis. Šį jau anksčiau teisėsaugai žinomą niekur nedirbantį ir nesimokantį vilnietį buvo nuspręsta suimtą laikyti ilgiau. 

Nors įtariamas plėšikas dar labai jaunas, jo biografija jau paženklinta teistumu. Pernai šiam vilniečiui buvo iškelta byla dėl apiplėšimo įsibraunant į butą. Dėl šio nusikaltimo buvo sulaikyta grupė įtariamųjų, tačiau metu dar 15-mečiui pavyko išsisukti. Byla jo atžvilgiu buvo nutraukta nepavykus surinkti įrodymų.

Antrą kartą vaikinas į teisėsaugos akiratį pateko dėl pasikėsinimo apiplėšti. Įrodymų užteko, byla pasiekė teismą, šių metų pradžioje buvo paskelbtas nuosprendis. Jaunajam nusikaltėliui buvo skirta 1 metų laisvės atėmimo bausmė, tačiau jos vykdymą teismas atidėjo 2 metams.

Abiems įtariamiesiems pareikšti įtarimai pagal Baudžiamojo kodekso 180 straipsnio 3 dalį (plėšimas panaudojant šaunamąjį ginklą).

Teismas konstatavo, kad prokuroro nurodytais duomenimis yra pagrindas manyti, jog paleisti į laivę, abu įtariami plėšikai gali pabėgti, pasislėpti nuo ikiteisminio tyrimo pareigūnų, prokuroro ir teismo, taip pat gali trukdyti procesui bei daryti naujas nusikalstamas veikas.

Sustabdė šūviai

Į juvelyrinių dirbinių parduotuvę trys kaukėti plėšikai įsiveržė penktadienį apie 17.15 val. Vos tik įbėgę į vidų, jie pradėjo daužyti vitrinas ir imti pirmus po ranka pasipainiojusius papuošalus.

Įtartina triukšmą, pasak Vilniaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato Nusikaltimų tyrimo valdybos Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininko Sigito Šemio, išgirdo tose pačiose patalpose įsikūrusio lombardo darbuotojas. Atėjęs pažiūrėti, kas vyksta, vyras pamatė kaukėtus jaunuolius, kurių vienas rankose laikė ginklą.

Netrukus šis ginklas buvo nukreiptas į jį, todėl vyras nieko nelaukdamas išsitraukė savąjį ir šovė.

Sužeistas plėšikas liko gulėti ant parduotuvės grindų, kiti du - spruko su grobiu, gatvėje išbarstydami dalį pagrobtų juvelyrinių dirbinių.

Atsidūrė reanimacijoje

Lombardo darbuotojas plėšiką, kaip vėliau paaiškėjo 18 metų jaunuolį, skubiai nuvežė į ligoninę. Kulka jam pataikė į pilvą, pažeidė vidaus organus.

„Jis buvo operuotas, vėliau gulėjo reanimacijos palatoje, dabar įtariamasis jau sveiksta, Įvertinę jo sveikatos būklę, gydytojai davė mums leidimą vežti įtariamąjį į teismą“, - sakė S.Šemis.

Sužeistą plėšiką nuo pat pirmos minutės ligoninėje saugo policijos pareigūnai.

Antras applėšimu įtariamas jaunuolis buvo sulaikytas pirmadienio vakarą. Jam tik 16 metų. Trečiasis, 17-ametis vis dar yra ieškomas. Jo vardas ir pavardė policijai žinomi, todėl pareigūnai neabejoja, kad anksčiau ar vėliau jį pavyks sulaikyti.

Kokius nuostolius apiplėšimo metu patyrė „Aukso centras“ antradienį  vis dar nebuvo žinoma. Parduotuvėje atliekama inventorizacija, tikimasi, kad ji bus baigta artimiausiu metu.

Įtariami kitais nusikaltimais
Penktadienio plėšimas Vilniuje buvo jau ketvirtas lapkričio mėnesį, kai nuo kaukėtų užpuolikų nukenčia juvelyrinės parduotuvės ar aukso dirbiniais prekiaujantys lombardai.

Pirmasis apiplėšimas įvykdytas lapkričio 2 d. apie 15.20 val. Šopeno gatvėje, antrasis įvykdytas lapkričio 10 d. apie 17 val. Savanorių prospekte.

Pasikėsinimas apvogti juvelyriniais dirbiniais prekiaujančią parduotuvę buvo užregistruotas lapkričio 23 d. apie 17.30 val. Kęstučio gatvėje. Šis apiplėšimas nepavyko - į parduotuvę įsiveržę du kaukėti, tačiau ne ginkluoti plėšikai pabandė surišti pardavėją lipnia juosta, tačiau ši pasipriešino, pradėjo garsiai šaukti, todėl užpuolikai išsigando ir pabėgo.

Policija turi rimtų įtarimų, kad visus šiuos apiplėšimus galėjo padaryti tie patys nusikaltėliai. Visų apiplėšimų braižas panašus, visi apiplėšimai įvykdyti judriu laiku, kai aplink būna daug žmonių. Spėjama, jog toks laikas pasirenkamas specialiai - mieste susidaro automobilių spūstis, todėl policijos ir saugos tarnyboms sunkiau greitai atskubėti į įvykio vietą ir plėšikai spėja pasprukti.

„Šopeno gatvėje prie stoties, apie 15 val. tikrai būna daug žmonių, apiplėšimas Savanorių prospekte įvykdytas apie 17 val., kai prie „Maximos“ parduotuvės taip pat žmonių netrūksta. Mes, manau, dar išsiaiškinsime, kodėl jie tokius laikus pasirenka“, - kalbėjo S.Šemis.

Šovusiojo nebaus

Ginklą apiplėšimo metu panaudojusio lombardo darbuotojo, niekaip bausti nesirengiama. Atvirkščiai, pareigūnai vyrui yra dėkingi, kad jis tinkamai sureagavo ir padėjo nustatyti, plėšikų gaują, padariusią, kaip įtariamą, ne vieną nusikaltimą.

„Turimais duomenimis, į jį užpuolimo metu buvo nukreiptas ginklas. Ir žmogus sureagavo tinkamai. Neturime kol kas jam nei jokių priekaištų, nei klausimų“, - sakė Nusikaltimų nuosavybei tyrimo skyriaus viršininkas.NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių