„Rubicon group“ skyrybos

Vienos didžiausių įmonių grupių Lietuvoje "Rubicon group" akcininkai nusprendė pasidalyti verslus ir skirtis. Nuo pirmadienio sumažėjusi įmonių grupė tęs veiklą nauju pavadinimu ICOR.

Pasidalijo įmones

Iki šiol koncerną "Rubicon group", kuris vienijo apie 40 įmonių, valdė 7 asmenys, turėję po lygiai akcijų: Andrius Janukonis, Linas Samuolis, Remigijus Lapinskas, Gintautas Jaugielavičius, Darius Leščinskas, Rimantas Bukauskas, Arūnas Mačiuitis.

"Rubicon group" atstovas Nerijus Mikalajūnas pranešė, kad trys buvę grupės akcininkai R.Bukauskas, A.Mačiuitis ir R.Lapinskas pardavė visas savo akcijas likusiems keturiems akcininkams ir įsigijo 100 proc. "Siemens" arenos, bilietų platinimo bendrovės "Tiketa" ir įmonės "Panevėžio arena", užsiimančios "Cido" arenos valdymu, akcijų. Sandorių sumos neatskleidžiamos.

Kiti keturi verslo partneriai – A. Janukonis, L.Samuolis, G.Jaugielavičius ir D.Leščinskas – tapo ICOR akcininkais ir valdys likusias buvusios "Rubicon group" įmones.

Visi įmonių grupei priklausančių bendrovių įsipareigojimai ir sutartys lieka galioti, nesikeičia ir įmonių vadovai. ICOR valdybos pirmininku lieka A.Janukonis, o direktoriumi – Julius Dovidonis.

Daugiau informacijos apie įvykusius pokyčius neteikiama.

Grupę įkūrė studentai

"Rubicon group" buvo viena didžiausių šalyje verslo grupių. Koncernas valdė apie 40 šalyje veikiančių bendrovių, kuriose dirba apie 3 tūkst. darbuotojų.

p>"Rubicon group" veiklą pradėjo 1990 m. įsteigus tarptautinio vežimo konsultacijas teikiančią įmonę "Rubikon". Šios bendrovės savininkai tuo metu dar studijavo Vilniaus universitete.

Įmonė 1992 m. pirma Lietuvoje pradėjo prekiauti dujų skaitikliais, o nuo 1996 m. – vandens ir šilumos skaitikliais. Įmonė juos gamino ir diegė, o šiuo metu ir eksportuoja.

1992 m. "Rubikon" įsigijo įmonę "Prodimpeksas" ir pradėjo prekiauti statybos ir apdailos medžiagomis. Jas ir buitines prekes bendrovė importavo iš užsienio. Naujas "Rubikon" veiklos etapas siejamas su 1997 m. įkurta bendrove "Rubikon apskaitos sistemos", kuri 1999 m. Lietuvos gyventojams bei įmonėms pradėjo teikti pastatų ūkio valdymo paslaugas.

Įspūdinga plėtra

2003–2004 m. buvo suformuota įmonių grupė "Rubicon group". Didžioji dalis grupės įmonių dirbo ir sparčiausiai vystėsi pramonės, ekologijos ir bioenergetikos bei komunalinio ūkio srityse.

2004 m. sostinėje pastatyta visuomeninės paskirties "Siemens" arena buvo pirmoji grupės pramogų srities įmonė, vėliau šalia arenos atidarytas "Vichy" vandens pramogų parkas, laimėtas konkursas valdyti universalią areną Panevėžyje.

Grupė vienijo devyniuose Lietuvos miestuose (Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Šiauliuose, Panevėžyje, Alytuje, Kėdainiuose, Kazlų Rūdoje, Kelmėje) veikiančias bendroves, taip pat plėtė verslą Latvijoje, Rusijoje ir Ukrainoje.


"Rubocon group" verslai

Komunalinės paslaugos

"City Service" – pastatų ūkio priežiūra. "City Service" įmonių grupė, subūrusi daugiau kaip 2 tūkst. darbuotojų kolektyvą, veikia visoje Lietuvoje. Ji savo padalinius yra įkūrusi ir Rygoje, Sankt Peterburge, Kijeve. Bendrovė prižiūri daugiabučius gyvenamuosius namus, prekybos centrų, parduotuvių ir administracinius pastatus.

"City Service" vakar pranešė apie baigtą naujos akcijų emisijos platinimą. Taip bendrovė pritraukė beveik 63,3 mln. litų. Iš šios sumos 55 mln. litų "City Service" skyrė bendrovei "Ecoservice" nupirkti iš "Rubicon group" priklausančios "Bionovus".

Pramonė

"Axis Industries" – didžiausia pramonės ir energetikos projektus įgyvendinanti įmonių grupė Lietuvoje. Jos padaliniai šiuo metu veikia Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Mažeikiuose ir Kazlų Rūdoje. Bendrovė sukurta 2006 m., sujungus įmones "Katra", "Limatika" ir "Kazlų Rūdos metalas".

"Axis Power" (buvusi "Relinė apsauga") – antrinė "Axis Industries" įmonė, teikianti energetikos objektų projektavimo ir montavimo paslaugas.

Nekilnojamasis turtas

"Realco" – stambių nekilnojamojo turto projektų plėtra.

Pramogos

"Seven entertainment" – didžiausia šalyje pramogų verslo bendrovių grupė, vienijanti įvairiose pramogų srityse dirbančias įmones. Tai – "Universali arena", "Panevėžio arena", "Vandens parkas", "Tiketa", "Seven Live" ir "Seven Family".

"Vilniaus pramogų parkas" – tai bendrovė, įgyvendinusi to paties pavadinimo pramogų parko projektą sostinėje.

Ekologija, energetika

"Bionovus" – biokuro gamybos ir ekologijos verslo bendrovė, ruošianti efektyviai naudoti atsinaujinančius energijos šaltinius ir plėtojanti kitus stambius ekologinius projektus.

"Ecoservice" – didžiausią komunalinių atliekų rūšiavimo pajėgumą turinti bendrovė Baltijos šalyse. Ji teikia komunalinių atliekų vežimo, antrinių žaliavų surinkimo ir rūšiavimo, PET butelių perdirbimo, statybos ir griovimo atliekų surinkimo paslaugos.

"Baloša" – bendrovė, užsiimanti durpių biokuro ir kitų durpių produktų gamyba.NAUJAUSI KOMENTARAI

SUSIJĘ STRAIPSNIAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių