L. Anužienė: mes dirbame labai inovatyviai, o iš to bandoma padaryti skandalą

Pokalbis su Kauno Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centro vadove Laimute Anužiene – laidoje „Dėmesio centre“.

– Ponia Anužiene, sirgote apie 120 dienų, todėl švietimo ir mokslo ministerija, kaip daugumos balsų jūsų viešojoje įstaigoje savininkė, niekaip negalėjo inicijuoti jūsų atleidimo. Dabar viskas gerai, pasveikote?

– Pasveikau. Ne visai pasveikau, bet jau grįžau į darbus.

– Sutapimas, kad jūs susirgote kaip tik tuo metu, kai ministerija detaliau pradėjo domėtis jūsų centro veikla?

– Taip. Iš tikrųjų nelengva atlaikyti žiniasklaidos tokį spaudimą. Manau, kiekvienam tai suprantama.

– Tai nebuvo pasimuliuota liga?

– Žinote, man juokingai skamba, kad gali būti pasimuliuota liga. Niekada nesimuliavau ir net nesiruošiu tokiais dalykais užsiiminėti.

– Tai dabar jus atleis?

– Manau, kad ne nuo to turėtume pradėti pokalbį. Iš tikrųjų matysime po dalininkų susirinkimo, tada bus aišku.

– Greitai įvyks dalininkų susirinkimas. Jūs, kaip viešosios įstaigos vadovė, pagal įstatymą galite nustatyti to susirinkimo darbotvarkę. Ministerija jūsų įstaigoje turi 4 balsus iš 6 – yra pagrindinė steigėja. Ministerija siūlo svarstyti jūsų atšaukimo iš pareigų klausimą. Jūs to į darbotvarkę neįtraukinėjate. Kodėl?

– Ministerijos siūlymai taip pat yra įtraukti į darbotvarkę. Jų negalima ignoruoti. Rugsėjo pradžioje bus susirinkimas ir įtrauksime visus dalininkų siūlymus – dėl vadovo atšaukimo taip pat. Ši situacija nėra iš lengvųjų. Viskas pakankamai sudėtinga.

– Sudėtinga turite omenyje priimti sprendimą?

– Ne, ne sprendimas, o tiesiog pati situacija. Kai buvo skiriama tiek daug žiniasklaidos dėmesio, mesta tiek daug kaltinimų, manau, visiems suprantama, kad situacija yra sudėtinga. Dalininkų dėka pavyko šį klausimą perkelti iš politinio lauko į argumentuotą darbotvarkę. Manau, kad tai jau didelis pasiekimas. Sudėtinga situacija dar ir tuo, kad šis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra pati sėkmingiausia profesinio mokymo įstaiga Lietuvoje.

Sudėtinga situacija dar ir tuo, kad šis Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra pati sėkmingiausia profesinio mokymo įstaiga Lietuvoje.

– Kodėl ji tokia sėkminga?

– Pati sėkmingiausia pagal rodiklius. Jeigu pažiūrėsime visus rodiklius ir pasiekimus, pamatysime, kad esame patys sėkmingiausi ir įvertinti. Nekalbu vien apie mokinių skaičių, kalbu apie daugelį dalykų, kurie rodo sėkmės rodiklius. Manau, pirmas dalykas yra įsidarbinamumas, toliau – egzaminų išlaikymas, darbuotojų kvalifikacija.

– Kiek pas jus yra darbuotojų?

– Šiuo metu yra 600 darbuotojų.

– Ar tiesa, kad 112 tuo pačiu metu ir mokosi jūsų centre?

– Tiesa labai paprasta: tokio dalyko, kad tuo pačiu metu ir dirba, ir mokosi – nėra. Viskas labai paprasta. Pas mus yra apie 80-90 grupių, o iš centro darbuotojų pas mus mokosi apie 20-25 žmones. Ir mokosi ne tuo pačiu metu, o po darbo. Jeigu jie dirba, tai jie nesimoko. Jeigu dirba – tai mokosi po darbo. Juk gyvename XXI amžiuje ir mokytis nuotoliniu būdu yra nesunku: visa medžiaga yra prieinama, gali pasiimti ir mokytis.

– Toks modelis nėra sukurtas tam, kad paprasčiausiai centrui reikia gauti daugiau krepšelių?

– Įsivaizduokite, kaip gali būti daugiau krepšelių, jeigu prie 4500 tūkstančio moksleivių pasipildo 20 žmonių. Kas tai? Tai juokinga situacija. Noriu pasakyti, kad mes daugelį dalykų suprantame klaidingai galvodami, kad tiem žmonėm, kurie dirba su mokiniais, nereikia mokytis. Jie turi nuolat atnaujinti savo kompetencijas.

– Ar tiesa, kad jūs gyvenate mokymo centrui priklausančiose patalpose?

– Mokymo centrui priklausančiose patalpose aš negyvenu. Aš turiu savo butą, kuris yra Jonavos g. Jis man priklauso.NAUJAUSI KOMENTARAI

aš portretas
skandalas, kai žmonės, turintys universitetinį išsilavinimą ,,studijuoja" po 5 metus tam. kad už darželius mokesčiai būtų mažinami 50 proc. tai faktas.

Jovaras

Jovaras portretas
Taip, masiulis irgi aiškino, kad tik kvailiai dirba mažiau nei už 5000 litų. O šita dirba inovatyviai - po 16.000 eurų sūneliui, marčiai. Tai čia tik tai, kas žinoma, o kas nežinoma?

KK

KK portretas
Visi tokie smirdžiai dirba inovatyviai, matom, girdim...
VISI KOMENTARAI 15
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių