Kariuomenės vadas: sieksime nutraukti sutartį dėl „auksinių šakučių“

  • Teksto dydis:

Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas penktadienį pranešė sieksiantis nutraukti sutartį su „Nota bene“, pagal kurią buvo nupirkti brangiai kainavę virtuvės įrankiai.

„Nusprendžiau inicijuoti procedūras, kad negaliojančia būtų pripažinta ne tik 2014 metų spalio 1 dienos su UAB „Nota bene“ sudaryta preliminarioji sutartis už 1,6 mln. eurų, tačiau ir jos pagrindu 2014 metų spalio 8 dieną sudaryta tikroji sutartis už 175 tūkst. eurų“, - socialinio tinklo „Facebooke“ paskyroje penktadienį parašė J.V.Žukas.

„Be to, sieksime grąžinti pardavėjui visas įsigytas prekes ir atgauti už jas sumokėtus pinigus“, - teigiama įraše.

Jeigu „Nota Bene“ nesutiks su sutarčių pripažinimo negaliojančiomis pasekmėmis ir nesugrąžins sumokėtų lėšų, Lietuvos kariuomenė ketina nedelsiant kreiptis į teismą dėl šių lėšų išieškojimo teismine tvarka, rašoma Krašto apsaugos ministerijos pranešime.

Bendrovė „Nota Bene“ penktadienį pareiškė, jog „kol kas yra priversta susilaikyti nuo platesnių komentarų apie paslaugų bei specialiųjų prekių tiekimą Lietuvos kariuomenei“.

„Nepaisant milžiniško noro, įnešti deramą aiškumą į visą šią situaciją, laikinai esame priversti susilaikyti ne tik nuo platesnių komentarų, bet ir politinių situacijos vertinimų. Bendrovės poziciją galėsime pateikti tik sulaukę teisinio situacijos įvertinimo, kitą savaitę”, - sako „Nota Bene” UAB vadovas Andrius Jazgevičius.

Kaip nurodoma bendrovės pranešime, „Nota Bene” bendrovėje dirba 30 žmonių, įmonės veikla yra orientuota į specialiųjų prekių tiekimą, tokių kaip karinė įranga, apranga bei transporto priemonių parengimą, perdarymą pagal specialiuosius poreikius. Įmonės apyvarta 2015 metais siekė 7,43 mln. Eurų.

Viešųjų pirkimų tarnyba antradienį paskelbė, kad įvairius virtuvės įrankius iš bendrovės „Nota bene“ kariuomenė pirko aštuonis kartus brangiau, nei rinkoje.

Šie įrankiai iš „Nota bene“ įsigyti iš viso už 4 tūkst. eurų vykdant sutartį, kurios vertė siekia maždaug 175 tūkst. eurų. Pagal šią sutartį buvo perkama atsarginė lauko virtuvės įrangą.

2014 metais Lietuvos kariuomenė su minėta bendrove pasirašė iš viso 1,622 mln. eurų vertės preliminarią lauko virtuvių atsarginių detalių ir agregatų pirkimo sutartį. Jos vertė beveik dvigubai viršijo planuotą pirkimo sutarties sumą, ji buvo numatyta 724 tūkst. eurų.

Visas šias sutartis kariuomenės vadas ir siekia nutraukti.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Kęstas

Kęstas portretas
Konservatorė Juknevičienė paskyrė karininką, nupirkusį tuos auksinius rakandus. Landsbergių kontoroj tokių Nota bene (parduodančių durniams aukso šakutes) yra labai daug. Tai įrodo, kad Lietuvoje tokia praktika gerai įsitvirtinusi, todėl viskas teisėta. Jei nenori, tai neimk kyšio ir auksinio šlamšto nepirk. O jei nupirkai, tai tylėk ir džiaukis kyšiais. Kaip landsberginiai apgavikai užsitikrina, kad niekas negali pasiūlyti Lietuvos kariuomenei pigesnių prekių? Surašo labai tikslius reikalavimus prekėms, taip kad tik jų tiekiama superbrangi prekė tuos absurdiškus reikalavimus atitinka. Įrodyk, jei nori, kad tie reikalavimai yra nepagrįsti. Juk samtis gali netikti prie puodo. Negirdėjote, kad samčiai su puodais poruojasi gana glaudžiai, kaip, pavyzdžiui, besiporuojantys arkliai. Daugiau apie tai, guglinant žodžius: mokslas-studijos-ekonomika.

kaip

kaip portretas
/grazu/....kaiparduodama Lietuva jos zmonesuz saukstus kurie dargi nenaudojami o apie parduota /garbe/ ne kalbos nes ji beverte ziurint vagiu akimis ar ne taip p.elitiniai /runkeliai/...?

jo

jo portretas
Hohverat?
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių