R. Karbauskis siūlys naujo Darbo kodekso įsigaliojimą atidėti pusmečiui

  • Teksto dydis:

Seimo rinkimus laimėjusios Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako siūlysiąs pusmečiui atidėti naujojo Darbo kodekso įsigaliojimą.

„Vakar turėjau galimybę matyti ir profsąjungų  atstovus, ir darbdavių atstovus, bendra nuostata, manau, bus pateikta artimiausiu metu raštu, kad pusei metų Darbo kodekso įsigaliojimas būtų atidėtas. Tai bendra nuostata visų“, – ketvirtadienį po LVŽS valdybos posėdžio Seime žurnalistams sakė R.Karbauskis.

Anot jo, tai bus vienas pirmųjų naujojo Seimo sprendimų.

„Darbuotojų saugumo jausmas yra išnykęs, tą darbdaviai puikiai supranta irgi, reikia sutvarkyti, kad neturėtume didėjančios emigracijos dėl būtent Darbo kodekso, kuris dabar yra parengtas. Tie (ketvirtadienį priimti Darbo kodekso – BNS) pataisymai tikrai yra kosmetiniai, jų neužtenka. Mes tikrai diskutuosime su galimais koalicijos partneriais“, – sakė LVŽS pirmininkas.

Anot jo, per pusmetį Darbo kodeksą iš naujo turės apsvarstyti Trišalė taryba.

„Trišalė taryba viską iš naujos pergalvos, apsvarstys, ir mes priimsime tai, ką priims Trišalė taryba“, – teigė R.Karbauskis.

Jis neatmetė galimybės, kad bus atidėtas viso įstatymų paketo, vadinamo socialiniu modeliu, įsigaliojimas. „Valstiečių“ lyderio teigimu, šis atidėjimas galėtų trukti iki metų.

„Apie tai kalbėsimės labai rimtai, nes yra labai daug argumentų jo įsigaliojimą taip pat atidėti“, – tvirtino R.Karbauskis.

Jis atkreipė dėmesį, kad atidėjus socialinio modelio įsigaliojimą, kitų metų biudžete būtų pinigų „valstiečių“ rinkimų programoje numatytoms socialinėms reikmėms.

Darbo santykius liberalizuojantį naują Darbo kodeksą šios kadencijos Seimas priėmė pavasario sesijoje. Prezidentė Dalia Grybauskaitė kai kurias jo nuostatas buvo vetavusi, bet parlamentas veto atmetė. Kodeksas turėtų pradėti galioti nuo 2017 metų sausio.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Jorintas

Jorintas portretas
Labai teisingu keliu eina p. Ramūnas. Tą pakeistą darbo kodeksą, vergovės ir dirbančiųjų niekinimą priėmė socialdemokratai. Darbdaviai (prie sovietų būtų sakę - buržua), žinoma, plojo tokiam palankiam kodeksui. Vakaruose toks kodeksas yra priimtinas, liberalus, demokratinis, tačiau posovietinėse respublikose, dar egzistuoja liaudis, o ne nacija. Todėl p. Butkevičiui reikėjo būtinai atsižvelgti į visuomenės išsivystymą, o ne pataikauti darbdaviams ir Vakarams. Tačiau socialdemokratų pralaimėjimas rinkimuose atvedė į valdžią. Tik neaišku, ar jie susidėję su „valstiečiais" nepraras savo veido, ar jų nelaukia toks pat likimas kaip Darbo partijos?

Anonimas

Anonimas portretas
Išvis atšaukti, bet gerai kad nors atidės

...

... portretas
Tą Vergovės kodeksą reikia išvis atšaukti.
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių