- Greta Zulonaitė, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Premjerė Ingrida Šimonytė, kalbėdama apie kol kas nepateiktą Lietuvos kandidatą į Europos Komisiją (EK), sako, kad nebūtinai reikia skubėti tai daryti.
„Gal tas pasipiktinimas yra natūralus, nes pasipiktinti manimi ar konservatoriais yra gero tono ženklas, bet reikia suprasti, koks tai yra procesas. Čia yra sudėtingos derybos, kur nebūtinai yra išmintinga pirmam išbėgti, nei yra gerai paskutiniam būti“, – trečiadienį žurnalistams kalbėjo I. Šimonytė.
Taip ji sakė mažiesiems koalicijos partneriams „laisviečiams“ ir liberalams besitikint artimiausiu metu išgirsti konservatorių siūlomą kandidatą ir teigiant, jog pavėlavusi šalis liks su nesvarbiu portfeliu.
Premjerė trečiadienį su prezidentu Gitanu Nausėda sakė aptarusį procesą dėl eurokomisaro, tačiau detaliau komentuoti jį atsisakė.
Šalies vadovas antradienį buvo pareiškęs, kad jo nepavyks apeiti derybose dėl to, ką Lietuva turėtų deleguoti dirbti EK.
„Eurokomisaro delegavimas nėra tiesiog žmogaus delegavimas į kažkokią instituciją dirbti, tai yra labai didelis derybų procesas. Tose derybose vienu metu vyksta šachmatų turnyras ant kokių aštuonių, devynių lentų ir kaip ir visose kitose derybose, kol viskas nesutarta, niekas yra nesutarta“, – sakė premjerė.
„Savo derybinių pozicijų silpninti aš tikrai nematau poreikio, nes manau, kad tai silpnintų ir Lietuvos derybines pozicijas“, – pridūrė ministrė pirmininkė.
Ji kalbėjo mananti, jog bet kuris postas EK yra garbingas, tačiau esama pozicijų, kur Lietuva gali būti geriau matoma europinėje politikoje.
„Vis tiek norisi, kad būtų žmonės, kurie yra žinomi, atpažįstami, kurie gali keisti Europos Sąjungos politiką“, – sakė I. Šimonytė.
Viešojoje erdvėje pasirodžius svarstymams, kad Lietuva vėluoja pateikti kandidatą į eurokomisarus, premjerė teigė, jog „spekuliacijų yra tada, kada yra lyginama su kitom dviem Baltijos valstybėms“.
„Truputį reikia matyti tuos niuansus, kaip tos pavardės atsiranda, bet didžiuma valstybių tų kandidatų dar nėra lygiai taip pat paskelbusios“, – kalbėjo ministrė pirmininkė.
Pasak jos, latvis Valdis Dombrovskis EK dirbs trečią kadenciją, todėl Rygos pasirinkimas yra natūralus.
Tuo tarpu Estijos premjerę Kają Kallas ES užsienio reikalų įgaliotine svarbiausių Bendrijos postų derybose mato daugumoje tikriausiai būsiantys liberalai.
Nauja EK formuojama po Europos Parlamento rinkimų. Lietuvoje kandidatui į komisiją turi pritarti Vyriausybė, Seimas ir prezidentas, dėl visų kandidatūrų galiausiai dar spręs Europos Parlamentas.
Žiniasklaida ir partiečiai mini valdančiųjų konservatorių lyderį Gabrielį Landsbergį kaip kandidatą tapti eurokomisaru, nors jis pats atsisako tai komentuoti.
Dabartinėje EK iš Lietuvos dirba Virginijus Sinkevičius, atsakingas už aplinką, vandenynus ir žuvininkystę.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
I. Šimonytė: turime siekti, jog kariams nestigtų nei finansinių išteklių, nei ryžto ginti laisvę6
Sveikindama krašto apsaugos bendruomenę su Lietuvos kariuomenės diena, laikinai premjerės pareigas einanti Ingrida Šimonytė pažymi – ši diena primena, jog svarbu išlaikyti budrumą ir būti pasirengus apginti savo &scaron...
-
Lietuvoje lankosi Ukrainos gynybos ministras R. Umerovas
Šeštadienį Lietuvoje lankosi Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas. ...
-
Kandidatas į kultūros ministrus – socialdemokratas Š. Birutis2
Naujojoje Gintauto Palucko vadovaujamoje Vyriausybėje kultūros ministru siūlomas socialdemokratas, Seimo narys Šarūnas Birutis. ...
-
Į Lietuvą atvyksta Ukrainos gynybos ministras R. Umerovas
Į Vilnių atvyksta Ukrainos gynybos ministras Rustemas Umerovas, BNS patvirtino Lietuvos krašto apsaugos ministras Laurynas Kasčiūnas. ...
-
Į svečius pas merą – „pasimatuoti“ kėdės
Klaipėdos vadovo Arvydo Vaitkaus feisbuko paskyroje atsirado šmaikštus vaizdo įrašas, kuriame visiems žinomas aktorius klaipėdietis Giedrius Savickas prašo „pasimatuoti“ mero kėdę. Šiuo vaizdo įrašu ...
-
Kandidatas į užsienio reikalų ministrus K. Budrys: tai išgirdau „pletko“ forma2
Į užsienio reikalų ministro postą siūlomas prezidento vyriausiasis patarėjas Kęstutis Budrys neatsako, ar galimybę eiti šias pareigas pirmiausia aptarė su prezidentu Gitanu Nausėda, ar paskirtuoju premjeru Gintautu Palucku. Jis tikina, kad vis...
-
VRK: užsienyje balsavusiųjų skaičiaus pakanka išsaugoti Pasaulio lietuvių apygardą
Suskaičiavus Seimo rinkimuose balsavusius unikalius rinkėjus Pasaulio lietuvių apygardoje, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) teigia, kad po ketverių metų ši apygarda vėl galės būti sudaroma, jei smarkiai nesikeis rinkėjų skaičius Lietuvoje....
-
G. Paluckas: R. Šadžius yra kandidatas į finansų ministrus9
Naujai paskirtas premjeras Gintautas Paluckas sako, kad į Finansų ministerijos vadovo pareigas bus teikiama kartą finansų ministru jau buvusio Rimanto Šadžiaus kandidatūra. ...
-
Valkatomis kai kuriuos žmones pavadinęs E. Gentvilas: suprantu, kad galėjau užgauti13
Liberalas Eugenijus Gentvilas atsiprašė už savo pareiškimą, jog per daugiau nei 15 metų įvykęs Seimo narių atlyginimų kėlimas įspūdį gali daryti tik „valkatoms“. Politikas sako nieko nenorėjęs įžeisti. ...
-
Teisingumo ministro paieškos: advokatas G. Bartkus susitiks su G. Palucku aptarti galimo darbo2
Advokatas Gintautas Bartkus yra vienas iš pretendentų tapti teisingumo ministru naujojoje Vyriausybėje. ...