„Nuomonės pokytį mes fiksuojame kaip artėjančių rinkimų atbalsius. Būtų, išties, lūkestis, kad partijos, kurios nori būti matomos kaip atsakingos, ne populistinės politinės jėgos apie savo įsipareigojimus ir sprendimus, kurių reikia Lietuvai, svarstytų tuomet, kai dokumentai pateikiami pirmoje stadijoje“, – antradienį Seime žurnalistams teigė G. Landsbergis.
„Buvo sutarta, sutikta, visos diskusijos vyko, dalyvauta. Ir staiga – priėjus kažkokiam nominaliam rinkimų laikotarpiui – (..) tada dedama ant stabdžių ir sakoma, kad išryškėja visos problemos“, – stebėjosi jis.
Ministro teigimu, koalicijos partneriai galėjo gerokai anksčiau pasisakyti apie savo nuogąstavimus ir kitokias pozicijas mokesčių klausimu. Tokiu atveju, tęsė jis, pozicija nebūtų populistiška.
„Nepopulistiška yra tuomet sakyti, kad mes turime nuogąstavimų, kurie ilgainiui gali privesti prie mūsų susilaikymo paskutinėje stadijoje. Dabar jokių indikacijų nebuvo“, – pažymėjo jis.
Tai, kas dabar vyksta, pavadinčiau tokiu populistiniu futbolu – kaip paspirti problemą kitai Vyriausybei.
Todėl susiklosčiusią situaciją politikas vadina „populistiniu futbolu“ – kai atsakomybes dėl mokestinės sistemos pokyčių, dėl kurių Lietuva nebe pirmus metus gauna pastabas iš tarptautinių organizacijų, bandoma nustumti kitam Ministrų kabinetui.
„Tai, kas dabar vyksta, pavadinčiau tokiu populistiniu futbolu – kaip paspirti problemą kitai Vyriausybei“, – kalbėjo G. Landsbergis.
„Matau, kad yra tam tikros analogijos populistinių jėgų, kurias mes galime įvardinti taip. Dalis jų yra opozicijoje. Nebūtinai jos visos yra Seime“, – svarstė jis.
„Ar ta etiketė yra limpanti ar ne – kiekvienas turime tą sau pasakyti“, – pridūrė ministras.
ELTA primena, kad praėjusią savaitę vykęs Vyriausybės pasitarimas, kurio metu buvo aptariamas Europos Komisijos (EK) sprendimas dėl „Naujosios kartos Lietuvos“ plano keitimo ir papildymų, sulaukė dėmesio viešojoje erdvėje – pasitarimo metu nebuvo išvengta premjerės I. Šimonytės ir ministrės A. Armonaitės apsižodžiavimo.
Pasitarime nutarta, kad Vyriausybė teiks „Naujosios kartos Lietuvos“ planą nepaisant to, kad su EK nepavyko sutarti nukelti su mokestinėmis pertvarkomis susijusių rodiklių įgyvendinimo. I. Šimonytė nurodė, kad EK pateikė visus argumentus, tačiau ekonomikos ir inovacijų ministrė ragino tęsti derybas su Briuseliu. Tokiam protokoliniam pakeitimui Ministrų kabinetas nepritarė.
Politikėms diskutuojant A. Armonaitė stebėjosi premjerės jai keliamais klausimais.
„Aš nelabai suprantu, kodėl čia vyksta, net nežinau tokio žodžio“, – kalbėjo A. Armonaitė, o jos mintis pratęsė premjerė, užsiminusi apie „lėkščių daužymą“.
Naujausi komentarai