- BNS inf.
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Antradienį Lietuvoje prasidėjo tris dienas truksiantis išankstinis balsavimas rinkimuose į Europos Parlamentą (EP).
Kaip skelbia Vyriausioji rinkimų komisija (VRK), balsavimas iš anksto vyks birželio 4–6 dienomis 7–20 valandomis. Rinkėjai gali balsuoti bet kurioje išankstinio balsavimo vietoje visose 60 Lietuvos savivaldybių, nepriklausomai nuo to, kur jie yra deklaravę gyvenamąją vietą.
Vilniuje numatytos penkios išankstinio balsavimo vietos: Vilniaus miesto savivaldybės pastate, Vilniaus universiteto Verslo mokykloje, A. Sacharovo aikštėje prie Spaudos rūmų, Vilniaus rajono savivaldybės pastate, taip pat – Lukiškių aikštėje.
Pastarojoje vietoje prieš balsavimo pradžią 7 val. rikiavosi apie 10 žmonių eilė.
Čia vienas pirmųjų atvykęs 36-erių valstybės tarnautojas Martinas Nyderis BNS teigė balsavęs „už progresyvią Europą“.
„Nebuvo sunku pasirinkti, nes iš anksto žinojau, už ką balsuosiu. Kurso keitimo nesitikiu, nes pasirinkau partiją, kuri ir taip Europos Parlamente dirbo daugumoje. Tai tikimės stabilumo, galbūt, drąsesnių sprendimų“, – sakė M. Nyderis
Jis tvirtino kiek nuogąstaujantis, kad per šiuos rinkimus kiek daugiau balsų Europoje gali surinkti antieuropietiškos politinės jėgos ir tradicinės partijos „kiek prasiskies“.
„Balsuoju visada, o iš anksto balsavau dėl to, kad dabar tai patogiau“, – BNS sakė ir 57-erių pardavimų specialistė Raimonda Misevičienė.
Kartu valią pareikšti atvykęs jos vyras, 58-erių programuotojas Valdas Misevičius sako nepraleidęs progos balsuoti, nes neabejoja, kad Europos Parlamentas yra svarbi institucija, priimanti kiekvienai šaliai nariai svarbius sprendimus.
„Tikimės, kad bus vieningi Lietuvos klausimu ir gerai atstovaus Lietuvai. Manau, svarbiausia yra užsienio politika, bet vidaus politikos, ekonomikos taip pat reikėtų nepamiršti“, – kalbėjo jis.
Lukiškių aikštėje nuo ryto buvusi Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkė žurnalistams sakė besitikinti, kad rinkėjų aktyvumą gali paveikti tiek geri orai, tiek ir tai, jog šiemet EP rinkimai nesutampa su prezidento.
Manau, svarbiausia yra užsienio politika, bet vidaus politikos, ekonomikos taip pat reikėtų nepamiršti.
„Žinoma, tai gali turėti įtakos, ir tikrai, Lietuva derėjosi dėl to, kad šie rinkimai vyktų kartu su prezidento rinkimais. Bet kai mūsų buvo prezidento rinkimų antras turas, daugumoje ES narių buvo valstybinės šventės, tad negalėjo padaryti jų tą pačią dieną“, – žurnalistams sakė Lina Petronienė.
„Šįkart nepasisekė loterijoje, bet turime daug platesnes galimybes balsuoti, nei turėjome anksčiau, nes ir balsavimas iš anksto yra populiaresnis, ir daugiau vietų yra, galima balsuoti bet kurioje rinkimų apylinkėje, tad tikimės, kad rinkėjai ateis ir išreikš savo valią“, – pridūrė ji.
Kaune iš anksto balsuoti norinčių rinkėjų bus laukiama Kauno miesto savivaldybės pastate ir Kauno rajono savivaldybės pastate.
Klaipėdoje išankstinis balsavimas vyks Klaipėdos miesto savivaldybės pastate.
Rinkimų sekmadienį balsuoti vėl bus galima visoje Lietuvoje, nepriklausomai, kur rinkėjas registruotas.
Į balsavimo vietas dėl pagrįstų priežasčių negalintiems atvykti rinkėjams bus sudaromos sąlygos balsuoti jų buvimo vietose.
Birželio 5–7 dienomis bus organizuojamas balsavimas ligoninėse, socialinės globos ir rūpybos įstaigose, kariuomenės vienetuose ir bausmių atlikimo vietose.
Birželio 7–8 dienomis rinkimų komisijų nariai organizuos balsavimą rinkėjų namuose. Balsuoti namuose gali rinkėjai su negalia, juos namuose slaugantys asmenys, dėl ligos nedarbingi žmonės ir rinkėjai, sulaukę 70 ir daugiau metų.
Lietuva EP rinkimuose rinks 11 europarlamentarų, dėl mandatų varžysis 14 partijų ir vienos koalicijos sąrašai.
Rinkimuose dalyvaus Darbo partija, Demokratų sąjunga „Vardan Lietuvos“, Krikščionių sąjunga, Laisvės partija, Liberalų sąjūdis, Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija, Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga, Lietuvos regionų partija, Lietuvos socialdemokratų partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Lietuvos žaliųjų partija, Nacionalinis susivienijimas, partija „Laisvės ir teisingumas“, Tautos ir teisingumo sąjunga (centristai, tautininkai), Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai.
Lietuvos krikščioniškosios demokratijos partija ir Žemaičių partija sudarė „Taikos koaliciją“.
Iš viso į EP kandidatuoja 320 politikų, jų amžiaus vidurkis – 52 metai.
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
A. Širinskienė dirbs G. Landsbergio kabinete: darysim apeigas konservatorių dvasiai išvalyti2
Seime baigtos kabinetų kraustynės – darbo vietų komfortas paskirstytas pagal rangą. ...
-
G. Paluckas sako turįs visus kandidatus į ministrus: įvardijo, kada atskleis pavardes
Būsimasis socialdemokratų premjeras Gintautas Paluckas sako turintis visus kandidatus į ministrus, juos vėliau ketvirtadienį ketina aptarti su prezidentu Gitanu Nausėda. ...
-
G. Paluckas: viešinant VSD komisijos išvadas, reikia įvertinti informacijos rinkimo būdus
Socialdemokratų kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas sako, kad svarstant išviešinti vadinamosios Valstybės saugumo departamento (VSD) pranešėjo komisijos išvadas, reikėtų įvertinti, kaip buvo surinkta informacija. ...
-
Seimas pritarė G. Palucko kandidatūrai į premjero postą12
Seimas ketvirtadienį pritarė, kad socialdemokratas Gintautas Paluckas būtų skiriamas ministru pirmininku. ...
-
Izraelio ministras išreiškė susirūpinimą dėl „Nemuno aušros“ buvimo koalicijoje11
Izraelio diasporos reikalų ministras Amichai Chikli išreiškė susirūpinimą dėl „Nemuno aušros“ buvimo valdančiojoje koalicijoje. Pasak jo, antisemitiniais pareiškimais Konstituciją pažeidusio Remigijaus Žemaitai...
-
V. Landsbergis nerimauja dėl D. Trumpo pergalės JAV rinkimuose3
Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis teigia, kad Donaldo Trumpo pergalė Jungtinių Amerikos Valstijų (JAV) prezidento rinkimuose kelia nerimą. Profesorius tikina, kad rinkimų kampanijos metu su Rusijos preziden...
-
Galimi kandidatai į krašto ir užsienio reikalų ministrus iš D. Trumpo tikisi kietos politikos1
Jungtinėms Amerikos Valstijoms (JAV) vėl vadovausiantis respublikonas Donaldas Trumpas neturėtų sukelti saugumo problemų Lietuvai, sako pretendentais į krašto apsaugos bei užsienio reikalų ministrus laikomi kandidatai. ...
-
G. Paluckas turėjo atremti konservatorių kritiką dėl „Nemuno aušros“1
Su konservatorių frakcija ketvirtadienį susitikęs kandidatas į premjerus Gintautas Paluckas sulaukė kritikos dėl sprendimo teisingumo ministro portfelį patikėti „Nemuno aušrai“, kurios lyderis šiuo metu yra teisiamas dėl neap...
-
V. Landsbergis apie protestą prie Seimo: tai – paskutiniai žmonės su teisingumo jausmu56
Prie Seimo ketvirtadienį planuojant antrąją protesto akciją prieš „Nemuno aušrą“ valdžioje, Aukščiausiosios Tarybos-Atkuriamojo Seimo pirmininkas Vytautas Landsbergis sako, kad mitinguoti ateisiantieji tebeturi garbės i...
-
K. Budrys ragina didinti finansavimą VSD
Prezidento patarėjas ragina naujuosius valdančiuosius skirti daugiau lėšų Valstybės saugumo departamentui (VSD), priešingu atveju žvalgybos technologijos pasmerktos stagnuoti. ...