- Paulius Perminas, BNS
- Teksto dydis:
- Spausdinti
Eurostatui paskelbus, kad Lietuva pernai buvo trečia Europos Sąjungoje (ES) pagal muziejų, bibliotekų ir zoologijos sodų kainų augimą, šalies muziejų asociacija pastebi, jog tai buvo nulemta energinių kaštų didėjimo bei infliacijos.
Eurostato duomenimis, 2022-aisiais muziejų, bibliotekų ir zoologijos sodų kainos Lietuvoje per metus padidėjo 14 procentų. Labiau kainos augo tik Lenkijoje ir Airijoje.
„Lietuvos muziejų lankymo bilietų kainų augimą lėmė dvi pagrindinės priežastys tapačios ir kitiems sektoriams: energinių kaštų augimas ir infliacija. Noriu atkreipti dėmesį, kad muziejai turi užtikrinti pastovų mikroklimatą ekspozicinėse ir muziejinių vertybių saugojimo erdvėse tam, kad nebūtų padarytas neigiamas poveikis vertybėms. Speciali mikroklimato palaikymo įranga naudoja daug energijos resursų“, – BNS sakė Lietuvos muziejų asociacijos pirmininkas Marius Pečiulis.
Jis pabrėžė, jog šalies muziejų lankymo bilietų kainos nėra didesnės nei kaimyninėse šalyse, atvirkščiai – daugeliu atvejų jos netgi mažesnės.
M. Pečiulis sakė, kad muziejų lankytojų skaičius Lietuvoje nuosekliai augo.
Pasak jo, 2022-aisiais kai kurie Lietuvos muziejais ne tik susigražino priešpandeminį lankytojų srautą, bet ir jį viršijo.
„Muziejaus lankytojų skaičiaus augimas parodo, kad kainos yra proporcingos suteikiamos paslaugos kokybei“, – sakė teigė M. Pečiulis.
Kultūros ministerija atsakyme BNS pažymėjo, jog lyginant su 2021-ųjų sausiu, praėjusių metų sausį lankymo kainos buvo didesnės septyniuose ministerijai pavaldžiuose muziejuose. Pabrėžiama, kad dažniausiai bilietų kaina didėjo vienu euru.
Atsakyme teigiama, kad paprastai lankymo kainų augimą lemia brangstančios paslaugos, muziejų paslaugų pasiūlos didėjimas.
„Manome, kad pernai kainos kilo ir dėl elektros kaštų augimo. Vis daugiau muziejų parodose ir ekspozicijose turi įsidiegę interaktyvius elementus, o jų naudojimas tiesiogiai priklausomas nuo elektros kainų“, – nurodė ministerija.
Ministerijos duomenimis, nepaisant padidėjusių lankymo kainų, praėjusiais metais visų Lietuvos muziejų lankytojų skaičius beveik grįžo į ikipandeminį lygį. Per metus buvo užfiksuota beveik 5 mln. eurų lankytojų – 56 proc. daugiau nei 2021 metais.
Pasak M. Pečiulio, paprastai muziejai kainų nekelia kiekvienais metais, o atlieka tai kas trejus – penkerius ar net daugiau metų.
NAUJAUSI KOMENTARAI
SUSIJĘ STRAIPSNIAI
-
Prasideda 18-asis Vilniaus trumpųjų filmų festivalis
18-ąjį kartą trečiadienį prasideda Vilniaus tarptautinis trumpųjų filmų festivalis. ...
-
Birutis su 27 ES šalių kolegomis išreiškė paramą programai „Kūrybiška Europa“
Kultūros ministras Šarūnas Birutis kartu su kitų 27-ių Europos Sąjungos (ES) šalių kultūros ministrais laišku kreipėsi į Europos Komisiją (EK). Jame ministrai išreiškė paramą programai „Kūrybiška Eur...
-
Kūrėjas įamžina istoriją: skulptūra turi būti šilta, artima žmogui1
Kaune gimęs ir ten mokslus baigęs skulptorius Gintautas Jonkus save laiko klaipėdiečiu. Čia kūrėjas praleido didžiąją savo gyvenimo dalį, čia jis savo darbais įamžina Klaipėdos istoriją ir jos žmones. Skulptoriaus darbų, skirtų svarbiems &sc...
-
Istorija ir interpretacija: kaip atrodė baltų kariai?2
Vytauto Didžiojo karo muziejuje vykstančioje parodoje „Drąsos gijos“ galima išvysti rekonstruotų karinių uniformų, kurios dėvėtos VI–XX a. Tarp eksponatų – ir pagal Taurapilio pilkapio radinius atkurti apdarai, leižiant...
-
Rašytojų sąjungos leidykla skelbia 2025 metų „Pirmosios knygos“ konkursą
Lietuvos rašytojų sąjungos leidykla kviečia kiekvieną rašantįjį išbandyti savo kūrybines jėgas – dalyvauti konkurse ir dar šiemet išleisti savo pirmąją knygą. ...
-
Mirė aktorius Sergejus Zinovjevas
Sekmadienį, eidamas 70-uosius metus, mirė Vilniaus senojo teatro (VST) aktorius Sergejus Zinovjevas. Šia žinia VST pasidalino socialinio tinklo „Facebook“ paskyroje. ...
-
Prezidentas: Tolminkiemis ir Donelaičio muziejus su rusų kultūra neturi nieko bendro1
Rusijai Tolminkiemyje, Kaliningrado srityje, pervadinus lietuvių literatūros pradininko Kristijono Donelaičio muziejų, prezidentas Gitanas Nausėda sako, kad ši vieta su rusų kultūra neturi nieko bendro. ...
-
Lietuva neturi ambicijos tirti savo istoriją?2
Nors Vilniaus Katedroje rastas istorinis karalių lobis, istorikai konstatuoja liūdnoką realybę: panašių radinių būtų daugiau, bet Lietuva neturi ambicijos tirti valstybės istoriją. Apie šią savaitę parodytas karalių karūnas žinota ...
-
Aktorius Sigitas Jakubauskas išlydėtas į paskutinę kelionę2
Sekmadienį ištartas paskutinis „sudie“ aktoriui Sigitui Jakubauskui. ...
-
Kada žmonės galės pamatyti arkikatedros požemiuose rastas vertybes?2
Vilniaus arkikatedros rūsyje rastos trijų valdovų laidojimo insignijos bus įrašytos į Kultūros vertybių registrą. ...