„Žalgiris“ namie įveikė „Rūdupį“ ir žengė į finalą

Antrosiose Lietuvos krepšinio lygos (LKL) pusfinalio rungtynėse antradienį Kaune susitiko vietos „Žalgirio“ ir Prienų „Rūdupio“ komandos. Žalgiriečiai permaningose rungtynėse iškovojo pergalę rezultatu 89:81.

Prieš lemiamą susitikimą žalgiriečiai Prienuose susikrovė 7 taškų persvarą, pirmąsias rungtynes jie laimėjo rezultatu 81:74. „Žalgirio“ finale jau laukia Vilniaus „Lietuvos ryto“ klubas. Šios komandos LKL finale kausis jau 14-ą kartą iš eilės. Pirmasis finalo susitikimas bus žaidžiamas sekmadienį, gegužės 6 dieną, Kaune.

Rungtynės
Kauno „Žalgirio“ komandos startinis penketas: Mantas Kalnietis, Tomas Delininkaitis, Dainius Šalenga, Paulius Jankūnas, Robertas Javtokas.
Prienų „Rūdupio“ startinis penketas: Adas Juškevičius, Gintaras Kadžiulis, Artūras Milaknis, Arnas Labuckas, Povilas Butkevičius.

Per pirmąsias penkias minutes žalgiriečiai privertė net tris kartus prasižengti pagrindinį „Rūdupio“ aukštaūgį Povilą Butkevičių. Sužaidus dar dvejas minutes kitas prieniškių aukštaūgis Valdas Dabkus taip pat prasižengė trečią kartą. Aikštėje pasirodę M.Popovičius įmetė du tritaškius iš eilės. Vis dėlto, baigiantis kėliniui, „Rūdupis“ priartėjo prie aikštės šeimininkų. Tačiau, „Popas“, aidint kėlinio pabaigos sirenai, įskraidino dar vieną tritaškį (20:13).

Antrajame kėlinyje ir toliau neįtikėtiną taiklumą metant „iš žaidimo“ demonstravo M.Popovičius. Po ketvirtojo jo tritaškio „Žalgiris“ buvo priekyje 8 taškais (28:20). Iš kroato estafetę perėmė P.Jankūnas, pelnęs 8 taškus iš eilės. Prieniškiams pelnius 5 taškus iš eilės, komandas teskyrė 2 taškai (43:41). Baigiantis pirmąjai rungtynių pusei, V.Dabkus dvitaškiu persvėrė rezultatą savo ekipos naudai (45:44).

Trečiajame kėlinyje „Rūdupio“ krepšininkai ir toliau išlaikė persvarą. Po A.Juškevičiaus tritaškio, jie buvo priekyje 6 taškais (54:48). Tik sužaidus 7 minutes po didžiosios pertraukos žalgiriečiams pavyko persverti rezultatą. Po T.Delininkaičio tritaškio jie pirmavo 63:60. Baigiantis kėliniui žalgiriečiai vėl susigrąžino trumpam prarastą pranašumą (67:66).

Ketvirtajame kėlinyje „Rūdupio“ komandos nariai gavo dvi technines pražangas iš eilės. Tai leido šeimininkams padidinti pranašumą. Ketvirtojo kėlinio antroje pusėje žalgiriečiai išsprendė visas problemas puolime ir padidino pranašumą iki 11 taškų (87:76). Galiausiai, kauniečiai šventė pergalę rezultatu 89:81.

„Žalgirio“ komandai taškų pelnė: M.Popovičius - 27, P.Jankūnas (5 atk. kam.) - 14, D.Šalenga - 13, R.Javtokas (9 atk. kam.) - 8, M.Kalnietis (9 atk. kam., 10 rez. perd.) ir T.Delininkaitis - po 7, T.Klimavičius - 6, M.Rakovičius - 5, Ž.Janavičius - 2.
„Rūdupio“ komandai taškų pelnė: G.Orelikas (6 atk. kam.) ir S.Buterlevičius (5 atk. kam.) - po 18, A.Juškevičius (5 atk. kam.) - 14, G.Kadžiulis - 9, A.Labuckas ir P.Butkevičius - po 8, V.Dabkus - 5, A.Milaknis - 5, E.Želionis ir P.Ivanauskas taškų nepelnė,