Vaikai pasinaudojo geraširdiškumu: paskolinęs nuolaidų kortelę, vyras prarado pinigus

Vienoje uostamiesčio parduotuvėje šalia kasos nuolaidų kortelę vaikams paskolinęs vyriškis prarado joje kauptus pinigus. Žmogus įsitikinęs – nepilnamečiai tai tikrai padarė tyčia. Nors išleista suma nedidelė, situacija nemaloni, kadangi norėjusiu padėti geraširdžiu klaipėdiečiu buvo pasinaudota.

Savo patirtimi vyriškis pasidalijo viešai. Šią istoriją jis įvardijo kaip „pamoką ir patarimą“.

„Neduokite savo nuolaidų kortelės bet kam, jeigu joje kaupiate pinigus, taškus ar nuolaidas. Parduotuvėje, savitarnos kasoje, prie manęs priėjo vaikai ir paklausė: „Gal turite nuolaidų kortelę?“ Nesuabejojęs ją nuskenavau jų kasoje, nes pagalvojau, gal vaikai gaus nuolaidų savo prekėms. O grįžęs namo programėlėje pamačiau, jog kortelės pinigų likutis tuščias. Vaikai pusę savo sumos atsiskaitė mano sukauptais pinigais. Suma nedidelė, nieko baisaus, tačiau kiti gal taupote ir išleidžiate, kai susidaro didesnė suma, tad nesidalinkite. O šiuo atveju, kaip supratau, perka už tokią sumą, kurią ir patys turėtų iš ko susimokėti, tačiau tokiu būdu kartais pasiseka sutaupyti kitų gerumu“, – teigė vyriškis.

Žmonės sureagavo į jo pasakojimą ir ėmė dalintis savo istorijomis.

Kortelę su joje sukauptais taškais pasisavinus kitiems asmenims, tai galėtų būti laikoma vagyste.

„Ir man taip yra buvę kitoje parduotuvėje – močiutė paprašė nuolaidų kortelės ir panaudojo mano sukauptus taškus“, – pasakojo moteris.

Kita tikino, kad nuolaidų kortelę visada paskolina.

„Visada paskolinu kortelę, bet pati savitarnos kasos ekrane paspaudžiu funkciją „nenaudoti taškų“, kad jų nenuskaičiuotų. Tada vaikai tikrai būna susinervinę, puikiai tai žinau, nes stebiu jų reakciją“, – teigė klaipėdietė.

Parduotuvės, siūlančios pirkėjams nuolaidų korteles, nurodo ne vieną jų naudą. Pavyzdžiui, kad po kiekvieno apsipirkimo į nuolaidų kortelę grįžta 1 proc. arba už sukauptus taškus galima gauti net 99 proc. nuolaidą pirkinių krepšeliui.

Nuolaidų kortelėse sukauptus pinigus galima panaudoti bet kurio apsipirkimo metu. Tai padaryti gali tik kortelės savininkas.

Kortelę su joje sukauptais taškais pasisavinus kitiems asmenims, tai galėtų būti laikoma vagyste.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 108 straipsnį, vagystė, sukčiavimas, svetimo turto pasisavinimas ar iššvaistymas, kai pagrobto, įgyto, pasisavinto ar iššvaistyto turto vertė neviršija trijų bazinių bausmių ir nuobaudų dydžių, asmeniui užtraukia baudą nuo 90 iki 400 eurų.



NAUJAUSI KOMENTARAI

elena

elena portretas
alia pergyvena lygtai ten butu milijonai

to menam

to menam portretas
Niekas neperspjaus šiuolaikinių vagių, nes jie vagia tūkstančiais, vagia viską ir vagia iš visų. sovietmčiu nieks neužsiėmė tokiu aferizmu, kad vogt iš giminių, kaimynų, senukų pardėje ir pan. Ir kad vogti iki paskutinio gabalo iš vaikų darželių ir ligoninių ir vaikams ir ligoniams palikti tik puvėsius to tikrai nebuvo. Valdžia nevogė iš pensininkų pensijas. Pensininkams nereikėjo galvoti kaip susimokėti iš butą ar užteks maistui ir žinoma neužteks vaistams. Ir valdžia nevogė tiek, kad pensininkas turėtų nešioti kažkieno palaikį sijoną išmestą į šiukšlymą ar vaikšioti dešimtmečius be dantų. Sąrašas ilgas. Dabar yra siaubas, o ne gyvenimas. Ir aferizmo bei vagysčių net lyginti su sovietmečiu negali, tada buvo tik žiedeliai, o dabar .... Iki sovietmečio dabar kaip iki mėnulio pėsčiomis, Ir vaikai ir suaugę dabar yra žvėrys. Vaikai todėl, kad neauklėjami, žvėrimis užauga.

Menam šlykščius laikus

Menam šlykščius laikus portretas
Sovietijos palikimas vogti kombinuoti tada vadindavo
VISI KOMENTARAI 13

Galerijos

Daugiau straipsnių