Po dienraščio "Klaipėda" publikacijos "Tyrėjus tenkina trupiniai" Lietuvos generalinė prokuratūra nutarė savo žinion perimti dėl transporto kompanijos "Girteka" įmonių veiklos Šiauliuose pradėtą tyrimą.
Generalinės prokuratūros Komunikacijos skyriaus vyriausioji specialistė Rita Stundienė aiškino, kad ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas dėl to, kad galbūt sukčiaujant, apgaulingai tvarkant apskaitą bei klastojant dokumentus, iš vilkikų, priklausančių "Girtekos" įmonių grupei ir registruotų Rusijos Federacijoje, į įmonių "Trasis", "Termolita" ir "Termo trans" naudojamus vilkikus buvo perpilamas ne Lietuvos Respublikoje įsigytas dyzelinas, kuris po to buvo naudojamas įmonių "Trasis", "Termolita" ir "Termo trans" vilkikams pervežant krovinius Europos valstybėse.
"Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2014 m. liepos 14 d. Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos Šiaulių apygardos valdyboje. Tyrimas pradėtas pagal LR BK 182 str. 2 d. (sukčiavimas), 300 str. 1 d. (dokumentų klastojimas), 222 str. 1 d. (apgaulinga apskaita)", – pažymėjo R.Stundienė.
Ikiteisminį tyrimą organizavo ir jam vadovavo Šiaulių apygardos prokuratūros prokuroras Egidijus Timonis.
"Patikrinus šį ikiteisminį tyrimą Generalinėje prokuratūroje, aukštesniojo prokuroro sprendimu ikiteisminio tyrimo atlikimas pavestas Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnybos prie VRM Specialiųjų užduočių valdybos pareigūnams, o ikiteisminio tyrimo organizavimas – Generalinės prokuratūros prokurorui", – konstatavo R.Stundienė.
Po to, kai tyrimą peržiūrėjo Generalinė prokuratūra, liepos 13 d. pradėtas nusikalstamos veiklos, numatytos BK 199(2)str. 1 d. (neteisėtas disponavimas akcizais apmokestinamomis prekėmis) tyrimas.
Kompanijos "Girteka" antrinėse įmonėse degalų perpylimo sistema buvo gerai koordinuota, darbai virė visą parą. Aiškinama, kad vilkikas, vykstantis į ES šalis, neišvažiuodavo be rusiško dyzelino dozės. Pasak FNTT, į vilkikų bakus būdavo perpilama nuo 300 iki 1,2 tūkst. litrų degalų.
Realus šio nelegalaus biznio mastas iki galo nėra aiškus, nes Šiaulių apygardos prokuratūros tyrime nuspręsta apsiriboti tik 2014 m. laikotarpiu.
Dienraštis kėlė klausimą – kodėl nebuvo aiškinamasi, kas kompanijos antrinėse įmonėse dėjosi 2013 ar 2012 metais?
Bylą perėmę Vilniaus prokurorai dar negali atsakyti, ar nesiplės įtariamųjų ratas šiame tyrime.
"Galutiniai įtarimai bus pateikti ir baudžiamoji byla perduota teismui tik atlikus visus būtinus ikiteisminio tyrimo veiksmus", – paaiškino prokuratūros atstovė.
Kompanija "Girteka" dar nesibaigus ikiteisminiam tyrimui sumokėjo beveik 580 tūkst. eurų nesumokėtų akcizų mokesčių.
Naujausi komentarai