Lengvaatlečiai uostamiestyje baigė šalies žiemos čempionato medalių dalybas

Antroji Lietuvos lengvosios atletikos žiemos čempionato diena Klaipėdoje šeštadienį nustebino antruoju rekordu. Moterų trišuolio rungtyje šiaulietė 20-metė Dovilė Dzindzaletaitė pagerino pačios Lietuvos lengvosios atletikos federacijos (LLAF) taurėje pasiektą šalies uždarų patalpų rekordą. Nuo šiol jis 13,98 m.

D. Dzindzaletaitė senąjį rekordą varžybose gerino net du kartus - ketvirtu bandymu pasiekusi 13,98 m, toliau už senąjį rekordą šoko ir penktuoju bandymu - 13.91 m.

"Džiaugiuosi pasiektu rezultatu, įvykdžiau normatyvą į šios vasaros Europos čempionatą Šveicarijoje. Gaila tik dėl šį sezoną vyksiančio pasaulio čempionato, kuriam pritrūko centimetrų. Iš to didelio noro turbūt perdegiau",- pasakojo šalies rekordininkė.

D.Dzindzaletaitė rekordo savininkė ne tik uždarose patalpose, bet stadione. 2012-ųjų pasaulio jaunimo čempionate Barselonoje (Ispanija) užėmusi antrąją vietą tuomet mergina nušoko 14,17 m.

"Ispanijoje treneris vis pabrėžia, kad norint šokti toli, reikia išvystyti greitį. Visus pastaruosius mėnesius tą ir akcentavome. Manau, kad vasarą sujungus greitį ir šuolių techniką turėtų gautis neblogas rezultatas",- apie pasikeitusią bei jai tinkamą treniravimosi techniką šnekėjo 20-metė D. Dzindzaletaitė.

jaunimo čempionė - Monika Elenska (Vilnius)              2:13,17
Keturių paskutinių čempionatų nugalėtoja Eglė Balčiūnaitė nuotolio nebaigė.

3000 m

1.Rasa Drazdauskaitė (Šiauliai)     9:43,54
2.Milda Vilčinskaitė (Kaunas)       9:50,00
3.Vaida Žūsinaitė (Vilnius, Alytus) 9:54,59
jaunimo čempionė - Vytautė Pabiržytė (Kaunas, Kaišiadorys) 10:24,20
R.Drazdauskaitė 3000 m bėgimą Lietuvos čempionatuose laimėjo ketvirtą kartą (anksčiau 2003, 2008 ir 2009 metais) ir pasiekė geriausią Lietuvos sezono rezultatą standartiniuose maniežuose. Praėjusių metų čempionė Remalda Kergytė liko ketvirta.

60 m b/b.

1.Laura Ušanovaitė (Šiauliai)       8,68
2.Erika Jasonytė (Pasvalys)         8,91
3.Živilė Brokoriūtė (Klaipėda)      9,00
jaunimo čempionė - E.Jasonytė. Septynių paskutinių čempionatų nugalėtoja Sonata Tamošaitytė nestartavo.

trišuolis

1.Dovilė Dzindzaletaitė (Šiauliai) 13,98 m
2.Jolanta Verseckaitė (Vilnius)    13,29
3.Diana Zagainova (Vilnius)        12,17
jaunimo čempionė - D.Zagainova. D.Dzindzaletaitė jau trečią kartą šį sezoną pagerino Lietuvos rekordą.

penkiakovė

1. Ligita Motiejauskaitė (Klaipėda) 2658 tšk.
2. Evelina Auželytė (Kaunas)        2644
3. Austėja Kazanavičiūtė (Šiauliai) 2443
jaunimo čempionė - Ligita Motiejauskaitė.

3000 m sp. ėjimas.

1.Živilė Vaiciukevičiūtė (Švenčionys) 13:36,57
2.Inga Mastianica (Švenčionys)        14:00,29
3.Monika Vaiciukevičiūtė (Švenčionys) 14:09,75.
Ž.Vaiciukevičiūtė laimėjo pirmąjį medalį suaugusių žiemos čempionatuose ir pagerino Lietuvos 17-mečių rekordą, priklausiusį Brigitai Virbalytei. Jaunimo čempionė - Ž.Vaiciukevičiūtė.