„Žalgiris" atsirevanšavo, bet sėkme nesidžiaugė

Kauno „Žalgiris" Eurolygoje 105:94 (19:21, 21:16, 24:21, 41:36) atsirevanšavo Nansio SLUC (Prancūzija) ekipai už pralaimėjimą pirmajame varžybų rate (64:69), tačiau pergalė mažesniu nei 15 taškų skirtumu neužtikrino kelialapio į pajėgiausiųjų šešioliktuką.

Pirmajame kėlinyje po Manto Kalniečio tritaškio ir baudų metimų "Žalgiris" buvo atsiplėšęs - 17:9, tačiau SLUC krepšininkai nesutriko: jie netrukus sušvelnino skirtumą - 17:15 ir Jeffo Greero pastangomis persvėrė rezultatą savo naudai - 21:17.

Antrajame kėlinyje kauniečiai buvo du kartus išlyginę - 23:23, 35:35 - ir išsiveržę į priekį, tačiau įgyti apčiuopiamos persvaros aikštės šeimininkams nepavyko, o karštai į žaidimo pasikeitimus ir arbitrų sprendimus reagavęs „Žalgirio" vyriausiasis treneris Gintaras Krapikas buvo nubaustas technine pražanga. Trečiajame kėlinyje tokios pat bausmės sulaukė ir Nansio ekipos žaidėjas Viktoras Samnickas. Pagauti azarto, žalgiriečiai spurtavo - 64:55.

Lemiamą mačo ketvirtį svečiams iš Prancūzijos pasisekė aptirpdyti „Žalgirio" pranašumą. Vis dėlto SLUC ekipai nepavyko išvengti nesėkmės dviženkliu skaičiumi - baigiantis mačui tritaškius pataikė Jonas Mačiulis ir M.Kalnietis.

Nugalėtojams J.Mačiulis pelnė 29 taškus, Dainius Šalenga - 18, Tadas Klimavičius ir Paulius Jankūnas - po 15. Prancūzijos reprezentantų gretose pasižymėjo Steedas Tchicamboudas - 21 taškas, Ricardo Greeras - 19, Cyrilas Julianas - 16.

„Laimėjome, bet liūdna. Puolėme neblogai, o gintis privalėjome geriau. Rankų nenuleidžiame, nes dar liko rungtynės Barselonoje ir jas galime laimėti", - po varžybų sakė M.Kalnietis.

„Kitu atveju tokia pergalė glostytų širdį, tačiau dabar skirtumas mūsų netenkina. Pritrūko smulkmenos, kad paprastesniu keliu pasiektume šešioliktuką", - pridūrė vyriausiasis treneris G.Krapikas.

Ar „Žalgiris" pateks į aštuntfinalį, paaiškės paskutiniame ture kitą savaitę. Kauno krepšininkai privalės Ispanijoje įveikti „Barselona" komandą.

Šiame straipsnyje: ŽalgirisEurolyga