Finale - JAV ir Turkija, dėl bronzos lietuviai kausis su serbais

Dramatiškai baigėsi Pasaulio vyrų krepšinio čempionato antrasis pusfinalis tarp Serbijos ir Turkijos komandų, kuriame pergalę 83:82 šventė turnyro šeimininkai.

15 tūkst. žiūrovų Stambulo Sinano Erdeno arenoje šėlo iš džiaugsmo, kai Keremas Tunčeri, likus pusei sekundės, iš po krepšio pelnė taškus, lėmusius Turkijos krepšininkų pergalę 83:82 (17:20, 18:22, 25:21, 23:19). Serbų strategas Dušanas Ivkovičius dar paprašė minutės pertraukėlės ir jo auklėtiniai spėjo išmesti kamuolį link krepšio, tačiau jis tikslo nepasiekė.

Europos vicečempionai serbai ilgai turėjo iniciatyvą, nors jų persvara ir nesiekė dviženklio skaičiaus. Po dviejų kėlinių jie buvo priekyje 42:35. Trečiajame kėlinyje kova vyko taškas į tašką, o ketvirtajame serbams vėl buvo pavykę įgyti kelių taškų persvarą. Vis dėlto savoje arenoje žaidę turkai pademonstravo valią ir pavijo varžovus. Paskutinę minutę vienu tašku pirmavo tai viena, tai kita komanda.

Likus žaisti keturias su puse sekundės serbai persvėrė rezultatą savo naudai – 82:81. Turkų minutės pertraukėlė buvo finalo vertės – nuo aikštės vidurio į žaidimą grąžintas kamuolys  atsidūrė Keremo Tunčeri rankose, kuris pranėrė pro visus varžovus ir atsidūręs laisvas po krepšiu pelnė pergalingus taškus.

Ketvirtfinalyje serbai per tris sekundes eliminavo iš kovos dėl medalių ispanus, o pusfinalyje panašiai pralaimėjo patys.

Turkijos rinktinei daugiausia taškų pelnė: Hidayetas Turkoglu 16, Omeras Onanas 14, Keremas Tunčeri ir Enderas Arslanas - po 12.
Serbijai: Marko Keseljis 18, Nenadas Krstičius ir Duško Savanovičius po 15, Milošas Teodosičius 13 (11 rezultatyvių perdavimų).
Tad Pasaulio čempionato finale Turkija kovos su JAV rinktine, o Serbija – su Lietuvos nacionaline komanda. Kova dėl bronzos prasidės sekmadienį 19 val. Finalas vyks 21.30 val.