FIBA „EuroChallenge“ vyrų krepšinio turnyre - trys lietuvių ekipų pergalės

Trečią pergalę ketvirtose 2010-2011 metų sezono FIBA "EuroChallenge" vyrų krepšinio taurės turnyro rungtynėse iškovojo ir vienvalde keturių ekipų F grupės lydere tapo Kęstučio Kemzūros treniruojama Krasnodaro "Lokomotiv-Kuban" komanda.

Krasnodaro krepšininkai antradienį namuose 96:69 (22:19, 16:20, 30:8, 28:22) sutriuškino Antverpeno "Antwerp Giants" (Belgija) penketuką.

Antrą pergalę iškovojo ir trečiąją vietą D grupėje užimantis Švedijos čempionas Noršiopingo "Dolphins" klubui su dviem lietuviais, svečiuose 77:71 (12:13, 27:17, 12:20, 26:21) įveikęs ketvirtą nesėkmę patyrusią grupės autsaiderę Ankaros "Turk Telekom" (Turkija) ekipą.

Povilas Šakinis nugalėtojams pelnė 15 taškų ir kartu su Andrew Mitchellu buvo rezultatyviausi svečių gretose.

Per 23 žaidimo minutes lietuvis pataikė 5 tritaškius iš 6. Be to, jis sugriebė 2 ir perėmė 1 kamuolį, atliko 2 rezultatyvius perdavimus, 3 sykius suklydo bei išnaudojo 5 pražangų limitą.

Tomo Gaidamavičiaus sąskaitoje - 7 (tritaškiai 1/2, dvitaškiai 2/5) taškai, 4 rezultatyvūs perdavimai, 3 gynyboje atkovoti kamuoliai, klaida bei dvi pražangos (22 min.).

Antrą pergalę iš eilės po dviejų nesėkmių turnyro starte iškovojo trečiąją poziciją G grupėje užimanti Valdo Dapkaus "InterCollege Etha Engomis" (Kipras) komanda, antradienį namuose 74:67 (20:12, 21:19, 14:18, 19:18) nugalėjusi Nikosijos "Apoel" (Kipras) penketuką.

Rezultatyviausiai savo ekipoje žaidęs lietuvis į varžovų krepšį įmetė 20 taškų, atkovojo 5 bei perėmė 1 kamuolį, sykį suklydo bei 4 kartus prasižengė. Per 24 žaidimo minutes V. Dabkus pataikė 3 tritaškius iš 4, 4 dvitaškius iš 8 bei realizavo 3 baudų metimus iš 5.

Pirmąją nesėkmę po trijų pergalių patyrė ir keturių ekipų E grupės lyderės poziciją prarado Čekijos vicečempionė "BK Prostejov" komanda su dviem lietuviais, svečiuose 62:78 (13:15, 13:17, 9:21, 27:25) nusileidusi trečiąją pergalę iškovojusiems bei lyderiais tapusiems Novo Mesto "Krka" (Slovėnija) krepšininkams.

Rezultatyviausiai pralaimėjusiųjų gretose žaidę Benas Veikalas ir Andrius Šležas pelnė atitinkamai 24 bei 11 taškų.

29 minutes žaidęs B Veikalas pataikė 2 tritaškius iš 4, 5 dvitaškius iš 8, realizavo 8 baudų metimus iš 9, sugriebė ir perėmė po 2 kamuolius, atliko rezultatyvų perdavimą bei po 3 sykius suklydo ir prasižengė.

A. Šležas per 28 minutes pataikė 2 tritaškius iš 5, 2 dvitaškius iš 4 ir 1 baudos metimą iš 2, po krepšiais atkovojo 4 ir perėmė 1 kamuolį, triskart suklydo ir prasižengė 2 sykius.

FIBA "EuroChallenge" vyrų krepšinio turnyre žaidžia 32 Senojo žemyno klubai, suskirstyti į 8 grupes. Į kitą etapą (Last 16) pateks dvi geriausios kiekvienos grupės komandos.