BWBL elito divizione kaunietės nugalėjo uostamiesčio krepšininkes

Trečią pergalę ketvirtose Baltijos moterų krepšinio lygos (BWBL) elito diviziono rungtynėse iškovojo bei keturių ekipų C grupės turnyro lydere tapo čempionė Kauno „VIČI-Aisčių“ komanda.

Trečiadienį svečiuose kaunietės 73:53 (24:7, 13:11, 21:23, 15:12) sutriuškino antrojoje pozicijoje esančias Klaipėdos „Lemminkainen“ (2 pergalės ir 3 pralaimėjimai) krepšininkes.

„VIČI-Aisčių“ persvara nekėlė abejonių nuo dvikovos pradžios. Susikrovusios 7 taškų pervarą per 3 minutes, kaunietės privertė trenerį Dalių Ubartą minutės pertraukėlės. Po jos žaidimas šiek tiek išsilygino, tačiau kėlinuko pabaigoje viešnios spurtavo ir susikrovė 17 taškų persvarą - 7:24.

Nerezultatyviame ir lygiame antrajame ketvirtyje „VIČI-Aistės“ po Vitos Kuktienės tritaškio ir Santos Okockytės dvitaškio pirmavo 15:37, bet per likusias 3 minutes iki didžiosios pertraukos taškų nebepelnė ir leido klaipėdietėms sušvelninti atsilikimą.

Trečiajame kėlinuke kaunietėms sunkiai sekėsi stabdyti įsižaidusią Gabrielę Gutkauskaitę, tačiau „Lemminkainen“ pastangas sumažinti persvarą sužlugdė tris tolimus metimus pataikiusi Rima Valentienė. Inesai Visgaudaitei sėkmingai užbaigus dvi atakas, minutės pertraukėlės nepatenkintas komandos darbu gynyboje paprašė Mantas Šernius. Po jos „VIČI-Aisčių“ pranašumas dar kartą perkopė 20 taškų ribą.

Ketvirtasis rungtynių kėlinukas rezultatyvumu priminė antrąjį. Sandrai Vaitkutei realizavus abu baudų metimus, „Lemminkainen“ taškų deficitas sumažėjo iki 16 taškų - 45:61. Uostamiesčio komandos bandymai dar labiau priartėti nebuvo sėkmingi. Rungtynių pabaigoje, „VIČI-Aistės“ surengė nedidelį spurtą ir be atsako pelnė 6 taškus. Nors per 2 paskutines minutes „Lemminkainen“ treneriai paprašė dviejų minutės pertraukėlių, kaunietės šventė pergalę 20 taškų persvara.

20 taškų prie pergalės prisidėjo V. Kuktienė, 12 - R. Valentienė, 10 - Mantė Kvederavičiūtė.

Aikštelės šeimininkių gretose sėkmingiausiai žaidė Jevgenija Šarovka (16 tšk.), Gabrielė Gutkauskaitė (14 tšk.), I. Visgaudaitė ir Rita Milieškienė (po 6 taškus).

C grupės turnyro lentelė (vieta, komanda, pergalės pralaimėjimai, taškai):

1. Kauno „Viči-Aistės“                   3  1   7
2. Klaipėdos „Lemminkainen“              2  3   7
3. Rygos „TTT-Riga“ (Latvija)            2  2   6
4. Minsko „Minsk-2006“ (Baltarusija)     1  2   4

Į finalo ketverto turnyrą, kuris vyks balandžio 20-22 dienomis, pateks dvi geriausios grupės ekipos.

Šiame straipsnyje: VIČI AistėsLemminkainen