Tragedija Karmėlavoje: tėvas šovė į dukrą, jos sugyventinį, padegė namą ir nusižudė

Praėjusią naktį Kauno rajone, Karmėlavoje, padegtame name rastas nusišovęs vyras ir dar gyva jo dukra su šautine žaizda. Tragedija įvyko jau įsiteisėjus nuosprendžiui, kuriuo jos kaltininkas buvo pasiųstas už grotų dėl seksualinių nusikaltimų prieš jaunesniąją dukrą. Tačiau šie dokumentai dar keliavo iš vieno teismo į kitą.    

Ugnis sutramdyta laiku

Apie pirmą valandą nakties pranešta, kad Karmėlavoje, Šaltinių g., dega namas. Mūrinį dviejų aukštų namą talžė atvira liepsna.

Pirmame aukšte buvo rastas nusišovęs vyras. Kol atvyko ugniagesiai, policijos pareigūnai jau buvo išnešę į lauką namo savininkę V. S. su šautine žaizda krūtinėje. Medikai ją atgaivino.

Nudegė dalis stogo, išdegė antrasis aukštas. Ugnis nebuvo išplitusi į pirmąjį aukštą. 

Panaudotas nelegalus ginklas

Policija pateikė tokią tragedijos eigą. Kilus konfliktui, 57-erių metų V.S. iš neteisėtai laikomo pistoleto (markė ir kalibras nustatinėjami) iššovė į 22-ejų metų dukterį ir jos 24-erių metų sugyventinį bei, padegęs gyvenamąjį namą, nusišovė.

Policijai atvykus į įvykio vietą, namo antras aukštas degė atvira liepsna, girdėjosi pagalbos šauksmas. Pareigūnas priėmė žaibišką sprendimą išdaužti langą – panaudojęs kirvuką ir laužtuvą jis pateko į vidų. Pirmame aukšte pamatęs merginą, ją išnešė į lauką. Laukdamas, kol atvažiuos medikai, jai suteikė skubią pirmąją pagalbą. Gelbėdamasis jaunos moters sugyventinis iššoko iš degančio namo antro aukšto.

Dukra sužalota sunkiau

Nukentėjusioji dėl šautinės žaizdos krūtinėje ir jos sugyventinis dėl šautinės žaizdos rankoje paguldyti į ligoninę.

Šįryt vyras iš ligoninės išleistas namo. Jauna moteris toliau gydoma ligoninėje, detalesnės informacijos apie jos būklę medikai kol kas neteikia.

„Pacientės būklė stabili, tačiau daugiau informacijos suteikti negaliu, nes neturiu artimųjų sutikimo“, – portalui kauno.diena.lt teigė Kauno klinikų atstovė Eglė Audickaitė.

Ankstesnės bylos šešėlis

Viena iš pagrindinių versijų – tragedija įvyko tėvui kerštaujant. Vyresnioji dukra, į kurios gyvybę jis pasikėsino, kaip ir šios sugyventinis, buvo vieni iš liudytojų jo byloje dėl jaunesniosios dukters išžaginimo bei seksualinio prievartavimo. Šis ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas 2015-ųjų gegužę, nors bylon sugulę įvykiai buvo 2014-ųjų pradžioje. Tuo metu įtariamasis skyrėsi su žmona, o nukentėjusioji dar buvo mažametė – dvylikos metų.

Nepaisant to, kad tėvas savo kaltės nepripažino, šiemet sausį Kauno apygardos teismas jį nuteisė devyneriems metams nelaisvės. Tačiau iki nuosprendžio, kurį nuteistasis apskundė, įsiteisėjimo jis buvo paliktas laisvėje. Viena iš jam nuo pat ikiteisminio tyrimo pradžios skirtų kardomųjų priemonių buvo nesiartinti prie savo šeimos namo Karmėlavoje. Pastaruoju metu jame gyveno tik vyresnioji dukra su draugu. Jos motina su dviem jaunesniais, dar nepilnamečiais vaikais šiuo metu gyvena užsienyje. 

Kaip BNS sakė Karmėlavos seniūnė Violeta Armolaitienė, nusikaltimu įtariamas vyras šiuo metu gyveno Jonavos rajone. Pirminiais duomenimis, - pas savo motiną.

„Ta mergaitė mums jokių problemų nekėlė, ta šeima buvo labai gera, – kalbėjo seniūnė. – Ten kieme yra du namai. Vienas apdegė, kitas – neįrengtas. Šiandien tos mergaitės draugas sakė, kad jie neplanuoja ten gyventi“.

Turėjo būti suimtas šiandien?

Praėjusią savaitę, gegužės 12-ąją, Lietuvos apeliacinis teismas atmetė tėvo skundą ir Kauno apygardos teismo nuosprendis, kuriuo jis buvo pasiųstas už grotų, įsiteisėjo. Tačiau Baudžiamojo proceso kodekse numatyta, kad tokiais atvejais skundą atmetęs teismas privalo informuoti apie savo sprendimą nuosprendį paskelbusį teismą per septynias dienas. O pastarasis, gavęs tokį pranešimą, imtis priemonių, kad nuosprendis būtų įvykdytas, per tris dienas.  

Kauno apygardos teismas buvo informuotas apie skundo atmetimą gegužės 17 d., t.y. tragedijos išvakarėse. Ir šiandien, nežinodamas, kad nuteistojo jau nebėra tarp gyvųjų, įpareigojo atitinkamas institucijas vykdyti jam prieš kelis mėnesius paskelbtą nuosprendį.   

Ranką prieš save pakėlęs, vyresniąją dukrą ir jos draugą sužalojęs bei namus padegęs nuteistasis buvo teistas ir anksčiau. Tačiau jo teistumas jau buvo išnykęs. Galimai tai buvo viena iš priežasčių, kodėl jis nebuvo suimtas dar iki nuosprendžio ar bent jau tada, kai Kauno apygardos teismas sausį skyrė jam devynerių metų laisvės atėmimo bausmę.    

Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas, atliekantis viršininko funkcijas, Darius Pliavga žurnalistams sakė, kad apie nelaimę pranešė abu nukentėjusieji.

„Abu asmenys, kurie nukentėjo, tą informaciją suteikė specialiosioms tarnyboms. Atvyko du policijos ekipažai – kinologo ir ginkluotų pareigūnų ekipažas“, – sakė D.Pliavga.


Psichologinės pagalbos telefonai:

 NAUJAUSI KOMENTARAI

palaida bala

palaida bala portretas
palaidos tos dukrytes buvo, per anksti pradėjusios su vaikinais intymiai bendrauti, jau su stažu buvo

apgavikes

apgavikes portretas
Kodėl niekas dukrų netikrino melo detektoriais?

Aferistes tos

Aferistes tos portretas
Toms dukroms ir besiskiriančiai žmonai buvo paranku iš tėčio pedofilą padaryti, nes 2 namai atiteko joms.
VISI KOMENTARAI 29
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių