Šimtus žmonių į teismus atvedusį brokerį klampina godumas?

Mažiausiai trijų bendrovių direktorius, šimtus žmonių į teismus atvedęs, save respektabiliu nekilnojamojo turto ekspertu pristatantis Stardas Vyšniauskas pats trina teisiamųjų suolą.

Turto pasisavinimas

Kauno apylinkės teismui rugpjūtį buvo perduota baudžiamoji byla dėl turto pasisavinimo ir apgaulingo apskaitos tvarkymo. Vienintelis kaltinamasis šioje byloje – 32 metų S.Vyšniauskas. Ikiteisminio tyrimo metu narpliotas 2011 m. pabaigos – 2014 m. pradžios bendrovės "S.Imperija" finansinis laikotarpis. Tuo metu S.Vyšniauskas bendrovėje ėjo laikinojo direktoriaus pareigas.

Bendrovė "S.Imperija" prisistato užsiimanti skubiu nekilnojamojo turto pirkimu. Ikiteisminio tyrimo metu nustatyta, kad S.Vyšniauskas, eidamas laikinojo direktoriaus pareigas, pasisavino iš bendrovės per 5 tūkst. eurų.

Laikinojo direktoriaus veiklos vingiai palietė ir kitas bendroves, kuriose S.Vyšniauskas pristatomas direktoriumi. Nekilnojamojo turto veikėjo žinioje – ir bendrovė "S.Imperija Creditor". Tyrėjai nustatė, kad šios bendrovės administratorės S.Vyšniausko pasirašytu įsakymu tarpininkavo, konsultavo ir atstovavo bendrovei "S.Imperija".

Nurodoma, kad "S.Imperija" už suteiktas nekilnojamojo turto paslaugas fiziniams asmenims išrašė pinigų priėmimo kvitų beveik 11 tūkst. eurų. S.Vyšniauskas perėmė šią sumą, tačiau jos neįtraukė į "S.Imperija" kasos knygą ir į buhalterinę apskaitą, neišrašė kasos pajamų orderio.

S.Vyšniausko sumanymo būta kito – surinktus iš fizinių asmenų pinigus jis pasidalijo per pusę su tarpininkavimo paslaugas teikusiais nekilnojamojo turto brokeriais. Tyrėjais suskaičiavo, kad S.Vyšniauskas sau pasiliko apie 5 tūkst. eurų. Toks laikinojo direktoriaus veiksmas Baudžiamajame kodekse įvardijamas kaip bendrovės "S.Imperija" turto pasisavinimas.

Buhalterinės machinacijos

Nesvetima "S.Imperijai" ir lombardų veikla. S.Vyšniausko vadovaujamų lombardų tinklas išsimėtęs ne tik Kaune, bet ir kituose Lietuvos miestuose. Tyrėjai ir ten pastebėjo buhalterinės apskaitos tvarkymo pažeidimų. Kaltinime nurodoma, kad direktoriaus S.Vyšniausko žodiniu nurodymu lombardų darbuotojos perrašė paskolos bilietus ir neįtraukė į apskaitą beveik 2 tūkst. eurų.

Tyrėjai skaičiuoja, kad 2012 metais S.Vyšniausko nurodymu kasos operacijų žurnaluose neįrašyta ne mažiau 740 eurų įplaukų už palūkanas, panašiai tiek ir 2013 metais, 2015 metais – neapskaityta per 400 eurų.

Teisėsaugos vertinimu, dėl neįtrauktų į apskaitą tarpininkavimo lėšų už nekilnojamojo turto pirkimą ir pinigų lombarduose mažiausiai trejus S.Vyšniausko vadovaujamus bendrovei metus iš dalies negalima nustatyti bendrovės "S.Imperija" turto, nuosavo kapitalo, įsipareigojimų dydžio ir struktūros.

Baudžiamasis kodeksas už buhalterinės apskaitos machinacijas numato bausmes skiriant viešuosius darbus iki baudos ir laisvės atėmimo trejiems metams.

S.Vyšniausko pavardė puikuojasi ne tik prie "S.Imperija" direktoriaus pareigų. Jis nurodomas ir kompanijų "S.Imperija Creditor", "Brolių projektai" direktoriumi. Nurodyta, kad šioje įmonėje dirba trys darbuotojai, bet kuo užsiima, visiškai neaišku. Ir dar. S.Vyšniauskas viešinasi kaip daug pagyrų ir rekomendacijų pelnęs vienos didžiausios nekilnojamojo turto agentūros "Capital" brokeris.

Bausmės lengvatos

S.Vyšniausko pozicija dėl įtarimų keitėsi nuo visiško neprisipažinimo 2014 m. iki visiško prisipažinimo 2017 m. liepą, prieš atiduodant bylą į teismą.

S.Vyšniauskas tikino, esą negalėjęs iš karto sutikti su įtarimais, nes jie buvo pareikšti neteisingai. "Atliekant tyrimą įtarimai buvo jau teisingai suformuluoti ir aš sutikau. Normalu, kai kaltinimas pareiškiamas netiksliai, tai kaip gali su juo sutikti", – retoriškai klausė S.Vyšniauskas.

Ikiteisminį tyrimą kontroliuojanti Kauno apygardos prokurorė Alma Markvaldienė sunkinančių aplinkybių kaltinamajame akte nenurodė.

Atsakomybę lengvinanti aplinkybė – S.Vyšniauskas savo noru atlygino "S.Imperija" padarytą žalą.

"Esu vienintelis "S.Imperija" akcininkas ir savininkas. Kompanijos buhalterijoje buvo neatitikimų. Tokie dalykai sprendžiami dviem būdais. Pirmasis – per Valstybinę mokesčių inspekciją, susimokant delspinigius ar baudą. Antrasis – kai to imasi Finansinių nusikaltimų tarnyba (FNTT). FNTT imasi tada kai yra skundas. Šiuo atveju buvo negražiai iš darbo išėjusio darbuotojo skundas", – bandė teisintis S.Vyšniauskas.

Atsakomybę lengvinanti aplinkybė – S.Vyšniauskas savo noru atlygino "S.Imperija" padarytą žalą. Neatmetamas ir dar vienas baudžiamosios atsakomybės naštą lengvinantis S.Vyšniausko žingsnis – prašymas atleisti nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą.

Tokia galimybė egzistuoja teisiamiesiems, kai jie teisiami pirmą kartą, kai prisipažįsta ir nuoširdžiai gailisi, atlygina padarytą žalą ir yra atsakomybės naštą prisiimantis nepriekaištingos reputacijos žmogus.

Patyręs ieškovas

Tačiau laidavimo galimybe teismuose negalėjo pasinaudoti mūsų šalies gyventojai, susigundę S.Vyšniausko vadovaujamos kompanijos teikiama greitųjų kreditų paslauga. 

Kaip matyti iš elektronines teismų sistemos, bendrovė ,,S. Imperija Creditor.lt" nurodoma kaip ieškovė keliuose šimtuose civilinių bylų. S.Vyšniausko vadovaujama kompanija pagal darbo pobūdį tuos kelis šimtus kartų kreipėsi į Lietuvos teismus dėl negrąžintų kreditų išieškojimo. 

Pačiam kompanijos vadovui neteko akistatoje teismo salėje susitikti su kreditus paėmusiai ir negražinusiais asmenimis, tačiau jo vadovaujamos bendrovės prašymu priimti teismų sprendimai palietė ne vieną šalies gyventoją.

"Kauno dienos" žiniomis, S.Vyšniauskui galėjo grėsti rimtesni nemalonumai. Vykstant ikiteisminiam tyrimui, jis su pareigūnais galbūt "bandė susitarti gražiuoju". Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) patvirtino, kad 2016 metais buvo gavusi Kauno prokurorų skundą dėl galimai korupcinių S.Vyšniausko veiksmų. Tais pačiais metais STT atsisakė pradėti ikiteisminį tyrimą. Tarnyba nenustatė S.Vyšniausko veiksmuose korupcijos. NAUJAUSI KOMENTARAI

Google

Google portretas
Oficialiai nepatvirtintais duomenimis :)))) ką čia reiškia? O tai galima taip rašyti? O jei parašysi kad nužudė penkis žmones, bet prieš tai pridesi, kad oficialiai nepatvirtintais duomenimis, tai taps teisėta? :))) Žurnaliste tu žurnaliste... Nesivaikyk sensacijų ir laikykis bent minimalios etikos.

Anonimas

Anonimas portretas
Kažin kiek Kauno dienai buvo sumokėta už šį straipsniuką, kad net Facebook reklamą meta. Turbūt kažkam labai pikta, kad negavo kyšio :)

Desnis

Desnis portretas
Mazas zuveliokas isauga i dideli zuvina..
VISI KOMENTARAI 27
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių