Žmogžudystė prie Aukštųjų Šančių „Iki“ – antra per pustrečių metų

Pirmadienio vakare prie Aukštuosiuose Šančiuose, Medvėgalio gatvėje, esančios parduotuvės "Iki" rastas nudurtas netoliese gyvenęs vyriškis. Prieš pustrečių metų šios parduotuvės prieigos buvo minimos ir kitame policijos pranešime apie žmogžudystę. Tada buvo nušautas vienas ir sužeista porą vietinio jaunimo atstovų. 

Konflikto pradžia įamžinta

Apie pirmadienio vakare prie šios parduotuvės rastą vyrą su durtine-pjautine žaizda krūtinėje Kauno policijai bei greitosios medikams buvo pranešta apie 20.30 val.

Kaip portalui kauno.diena.lt pasakojo šios "Iki" darbuotojai, nelaimėlį, sukniubusį jau netoli pėsčiųjų perėjos, esančios maždaug už penkiolikos metrų nuo parduotuvės, pastebėjo pravažiuojančio automobilio vairuotojas. Vėliau paaiškėjo, kad po galimai lemtingo dūrio "Iki" vestibiulyje sužeistasis dar sugebėjo nueiti minėtą atstumą, kol sukniubo. Tai paaiškėjo, atsukus atgal parduotuvės vidaus kamerų įrašus. Jie buvo įamžinę "Iki" vestibiulyje - prie daiktų saugojimo spintelių įvykusį dviejų vyrų apsistumdymą. Vienas iš jų buvo tas, kurį jau be gyvybės ženklų aptiko minėtas vairuotojas.

Pataikė į širdį

Niekuo nebegalėjo padėti nelaimėliui ir greitosios medikai, nors dar bandė jį gaivinti. Pirminiais duomenimis, velionis buvo sužalotas vieninteliu dūriu tiesiai į širdies plotą. 

Nužudytojo asmenybė buvo nustatyta jau po poros valandų. Paaiškėjo, kad tai - netoli įvykio vietos gyvenęs 39-erių metų bedarbis, teistas prieš kelis metus už grasinimą nužudyti ir nežymų sveikatos sutrikdymą. Tačiau tada jam skirtos laisvės atėmimo bausmės vykdymas buvo atidėtas.

Anot "Iki" darbuotojų, anksčiau šis asmuo dažnai ateidavęs pas juos apsipirkti, tačiau pastaruoju metu kažkur buvo dingęs.

Policija prašo pagalbos

Už kelių valandų po įvykio Kauno policija išplatino vaizdo stebėjimo kameromis užfiksuoto asmens, kaip teigiama, galinčio padėti tyrimui, atvaizdą, ragindama padėti jį atpažinti. 

Galinčius padėti nustatyti šio jauno vyro asmenybę ar turinčius bet kokios kitos tyrimui vertingos informacijos prašoma skambinti Kauno apskrities vyriausiojo policijos komisariato budėtojams telefonu 8 37 303 450 arba tiesiog 112.

Anot "Iki" darbuotojų, prieš žmogžudyste pasibaigusį konfliktą šis asmuo nusipirko jų parduotuvėje degtinės butelį, alaus ir obuolį. Pastarąjį - greičiausiai užkandai. Neatmetama, kad jis buvo neblaivus, jau atėjęs apsipirkti. Pirminiais duomenimis, galima jo auka spėjo užeiti tik į "Iki" vestibiulį, kur ir įvyko lemtingas konfliktas, apie kurį dar ir antradienio vidurdienį bylojo ant parduotuvės durų matomi kraujo lašai. Galimai neblaivus buvo ir nužudytasis. Kol kas teisėsaugininkai labiausiai linksta prie versijos, kad tai, kas įvyko tarp šių vyrų vestibiulyje, buvo atsitiktinis konfliktas.  

Buvo sulaikę ne tą?

Aplinkinių namų gyventojai, pas kuriuos po šio įvykio lankėsi policijos darbuotojai, teigia iš jiems rodytos nuotraukos įtariamojo neatpažinę. Greičiausiai, jis - ne vietinis arba nuotrauka - blogos kokybės. "Iki" darbuotojai portalui kauno.diena.lt taip pat teigė matę jį žmogžudystės vakarą pirmą kartą.  

Antradienio vidurdienį įtariamasis dar nebuvo sulaikytas, o policijos budėtojai teigė skelbtais telefonais dar nesulaukę iš visuomenės jokios informacijos. Tačiau Aukštųjų Šančių gyventojai portalui kauno.diena.lt pasakojo, kad vienas jų kaimynas, gyvenantis prie kitos šio kvartalo parduotuvės - "Rimi", antradienio ryte teigė, kad buvo naktį sulaikytas policijos, kaip įtariamasis nužudęs kažkokį plikį. Vėliau pareigūnai jį paleido, paaiškėjus, kad šio įvykio metu jis miegojo namuose, nors dieną, nepaisant, kad yra epileptikas, dažnai su panašiais draugais stoviniuoja prie minėtos "Rimi".  

Mįslingas konfliktas

Sunkokai teisėsaugininkams sekėsi aiškinantis ir jau minėto taip pat žmogžudyste pasibaigusio konflikto, įvykusio Aukštųjų Šančių "Iki" prieigose vieną 2015-ųjų gegužės vakarą, aplinkybes.

Tada prie greta esančio daugiabučio buvo nušautas automobiliu į susitikimą su draugais atvykęs 19-metis. Kartu buvusiam jo draugui pavyko nuo šaulio pabėgti. Tačiau netrukus šūviai jau aidėjo prie kitoje gatvės pusėje esančio to paties "Iki". Ties juo nušautojo draugai pavijo asmenį, susijusį su žmogžudyste. Kaip paaiškėjo vėliau, tai buvo 19-metį nušovusio Ryčio Gudyno iš gretimo kvartalo jaunesnysis brolis Deividas Ščesnavičius, kartu su vyresnėliu, šiam paleidus mirtiną šūvį, buvęs prie aukos automobilio. Po šūvio broliai puolė bėgti į skirtingas puses. Tačiau nušautojo draugams pavijus jaunėlį, šio gelbėti atbėgo vyresnėlis. Prie "Iki" tada nuaidėjo keli šūviai - vienam iš bandžiusiųjų keršyti už nušautą draugą buvo peršautos abi šlaunys.

Pabėgo iš Lietuvos tą pačią naktį

Nors ir tada policija teigė intensyviai dirbusi pernakt, su minėtais išpuoliais susijusiems broliams tą pačią naktį pavyko pabėgti iš Lietuvos.

Jie buvo sulaikyti tik po daugiau, kaip dvejų metų slapstymosi Vokietijoje ir tik prieš kelis mėnesius pargabenti į Lietuvą. Tačiau šis ikiteisminis tyrimas užstrigo paaiškėjus, kad Lietuvoje nebėra kai kurių nukentėjusiųjų, kuriuos būtina apklausti pakartotinai, nes 25-erių R.Gudynas, prisipažinęs, kad tą atmintiną 2015-ųjų gegužės 27-osios vakarą nušovė vieną ir galimai sužeidė kelis jaunuolius, pateikė kiek kitokią įvykių versiją, kurią reikia patikrinti. 

Anot R.Gudyno, kuris šių įvykių metu vos prieš porą mėnesių buvo išėjęs į laisvę iš pataisos namų, jis turėjo gintis ginklu, nes būsimos aukos bei šių draugai kėlė jam grėsmę. Tada panaudoto ginklo nepavyko rasti iki šiol. R.Gudynas teigia esą atsikratęs juo tą pačią naktį. O jo versijos, iš kur, būdamas ne kartą teistas, šį ginklą gavo, anot teisėsaugininkų, neįmanoma patikrinti.       NAUJAUSI KOMENTARAI

yra

yra portretas
stai jums gerb miestieciai ir kauno policijos vado nuopelnu rezultatai. patruliu gatvese, ka jau kalbeti apie mazesnes gatveles, minimum, nusikaltimu - maksimum... vsio zakono, juk toki vadovavimo stiliu kolkas toleruoja aukstesnioji valdzia... tikekimes, kad kolkas...

Anonimas

Anonimas portretas
kol lietuvoje gyvuos lyberastiniai-pederastiniai istatymai , sulybersosintas BK .,ir banditus ...uz is auku priplestus pinigus uoliai juos ginantys ,,,advokatai,,, exs.,,,priokiurioriai,,,,a lia teisejai,,, bandiugos ,aferiugos , narko baronai ,iskrypeliai ir zudikai --gali but ramus jie visiskai Saugus lietuvoj--juos gina litchujanijos teisesmaukiniu mafija

Laukiam rezultatų

Laukiam rezultatų portretas
O kai būna šalta, minusinė temperatūra, arba lyja lietus, tai šitie 5 jauni tipeliai užeina pasišyldyti į Rimi parduotuve, arba apsistoja Rimi parduotuvės vestibiulyje, nu tikrai nemalonu kai reikia pro juos vaikščiot. Ar kada nors kas nors juos iš ten išvaikys, abejoju, nes taip tesesi ne pirmus metus. Jie prie šitos parduotuvės renkasi kaip į darbą.
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių