Ieškomiausių nusikaltėlių sąraše – V. Šustausko sūnus

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Sulaikius Romą Zamolskį, dabar vienas ilgiausiai Kauno policijos ieškomas asmuo –   vyriausias Vytauto Šustausko sūnus Gintaras, įtariamas buvusio vieno KTU fakulteto dekano sūnaus nužudymu. Ar jo paieška nebus nutraukta, kaip nutiko Kauno mafijos veterano Pšidzės atveju?

Sulaikius Romą Zamolskį, dabar vienas ilgiausiai Kauno policijos ieškomas asmuo –   vyriausias Vytauto Šustausko sūnus Gintaras, įtariamas buvusio vieno KTU fakulteto dekano sūnaus nužudymu. Ar jo paieška nebus nutraukta, kaip nutiko Kauno mafijos veterano Pšidzės atveju?

Paiešką nutraukė

Kauno policija šiuo metu ieško 557 įvairiais nusikaltimais įtariamų asmenų. Tačiau savo interneto svetainėje skelbia tik devyniolika – pačių ieškomiausių. Net septyni iš jų įtariami nužudymais.

Sulaikius R.Zamolskį, daugiau asmenų, galėjusių konkuruoti su Zamu, kaip, pavyzdžiui, Gintaras Petrikas, kuriam per septynerius slapstymosi metus pavyko išslysti net iš Italijos prokurorų gniaužtų, iš pirmo žvilgsnio šiame sąraše lyg ir neliko.

Juolab, kaip paaiškėjo tik dabar, prieš ketverius metus dėl senaties termino tyliai buvo nutraukta dar ilgiau už Zamą ieškoto vieno iš senųjų Kauno mafijos banginių –  Andriaus Jankevičiaus, pravarde Pšidzė, paieška.

Nuteistas tik Mongoliukas

Pšidzė, kuriam dabar turėtų būti 66-eri, buvo ieškomas nuo 1995-ųjų.

Jis įtartas kartu su Deiviu Ganusausku, pravarde Mongoliukas, įvykdęs sukčiavimą stambiu mastu – apgaule pasisavinęs vienos Panevėžio bendrovės direktoriaus vardu iš Lietuvos akcinio inovacinio banko Kauno filialo gautą 500 tūkst. JAV dolerių paskolą. Vos šis verslininkas susikrovė šiuos pinigus į portfelį, jis atsidūrė Pšidzės ir Mongoliuko rankose.

Su Daktarų gaujos branduoliu sieto Pšidzės pėdsakai buvo aptikti prieš vienuolika metų Vokietijoje. Tiksliau, vienoje Italijos teismo nagrinėtoje byloje, kurios kaltinamųjų suole sėdėjo daugkartinis Lietuvos buriavimo čempionas Aras Stumbrys. Jis buvo teisiamas už tad, kad gabeno iš Vokietijos ir Olandijos į Italiją narkotikus. Manoma, kad A.Stumbrys buvo Pšidzės kurjeris.

Pirmas blynas prisvilo

Apie tai, kad per ilgus slapstymosi metus G.Petrikui pavyko pergudrauti ir Italijos antimafijos prokurorus, atskleidė buvęs policijos generalinis komisaras Vytautas Grigaravičius.

Anot jo, G.Petriko pėdsakai Italijoje buvo aptikti dar prieš išvykimą į JAV. Buvo nustatytas net viešbutis, kuriame jis turėjo susitikti su žmona. Tačiau Italijos antimafijos prokurorai, kurių paprašyta pagalbos, per ilgai rengėsi daugiau kaip 80 mln. litų pasisavinimu įtariamo skandalingai žlugusio koncerno EBSW prezidento sulaikymo operacijai.
"Kai jie sureagavo į mūsų raštą, G.Petriko ten jau nebuvo", – praskleidė mįslingos praeities šydą V.Grigaravičiaus ir patikslino, kad ir JAV FTB agentai vėliau sulaikė G.Petriką, gavę informaciją iš Lietuvos teisėsaugininkų: ir apie miestą, kuriame jis slapstosi, ir apie konkrečią vietą, kurioje lankosi.

Atskleisti daugiau aplinkybių, kaip buvo sulaikytas G.Petrikas, V.Grigaravičius nenorėjo – teigė, kad šie metodai, ieškant pasislėpusių įtariamųjų įvairiais nusikaltimais, tebenaudojami iki šiol. Tai patvirtina ir plačiai aprašytas Henriko Daktaro aptikimo Bulgarijoje atvejis. Papildomai iš V.Grigaravičiaus pavyko išpešti tik tiek, kad, vos kilus įtarimams, jog G.Petrikas gali slapstytis JAV, ten išskrido ir vienas Lietuvos pareigūnas.

Du įveikė keturis?

Nusikaltimas, kuriuo įtariamas vyriausias Vytauto Šustausko sūnus, įvykdytas prieš septyniolika metų – prie Savanorių pr. veikusio skandalingos reputacijos naktinio baro "Vitingas".

Paties V.Šustausko žiniomis, jo sūnus tą 1997-ųjų liepos 20-osios vakarą buvo atėjęs į šį klubą su mergina, kaip ir jo draugas. Prie gretimo staliuko, anot pašnekovo, vakarojo su Kauno nusikalstamomis gaujomis susijusi keturių vyrų kompanija, šventusi vieno iš jų sūnaus gimimą. Netrukus jie panoro pašokdinti G.Šustausko ir jo draugo merginas. Kilus konfliktui, vyrai nusprendė pratęsti santykių aiškinimąsi lauke. Per muštynes vienas iš ketvertuko buvo taip sužalotas, kad medikai, kuriems jis dar buvo nuvežtas leisgyvis, jau niekuo negalėjo padėti.

Tėvo karjeros šešėlis

Iš karto po šio įvykio G.Šustauskas, kuriam tuo metu buvo 24-eri, buvo sulaikytas. Tačiau vėliau paleistas. Jo tėvas tuo metu buvo buvo pirmą kartą išrinktas į Kauno miesto tarybą.

Paleistas iš sulaikymo, G.Šustauskas pasislėpė. Tačiau įtariamojo paieška paskelbta tik 2003 m., kai tėvas, prieš tai pusmetį ėjęs Kauno mero pareigas, buvo išrinktas į Seimą. Tiesa, politinis jo svoris jau buvo pradėjęs tirpti akyse.

Kartu su G.Šustausku tą vakarą buvęs ir taip pat nuo teisėsaugos pasislėpęs jo draugas po kurio laiko įkliuvo Vokietijoje. Ir jau nuteistas dėl šio įvykio, tačiau teismas jį pripažino kaltu tik dėl viešosios tvarkos pažeidimo. Pagrindiniu įtariamuoju, sudavusiu lemtingą smūgį, šiandien laikomas G.Šustauskas. 

"Girdėjau, kad mano sūnus galėjo turėti juodąjį karatė diržą – jis koja galėjo pasiekti lubas", – neseniai "Kauno dienai" gyrėsi šiuo metu jau pensininkas, prieštaringai vertinamas įtariamojo tėvas. 

Dėsningumas ar sutapimai?

"Kai išsiskyriau su Gintarą pagimdžiusia sugyventine, jam buvo šeši mėnesiai. Nuo to laiko šio savo sūnaus nemačiau, nors, kai jis lankė darželį, norėjau aplankyti, tačiau motina neleido, o vėliau vaiką nuo manęs paslėpė", – pasakojo V.Šustauskas ir  prisipažino, kad sutikęs savo vyresnėlio neatpažintų. Nepamena net to, kada sūnus tiksliai gimė.

"Yra taip, kaip yra", – reziumavo jis, turėdamas galvoje ir antrąjį savo sūnų Nerijų, kuris šiuo metu teisiamas dėl disponavimo labai dideliu kiekiu narkotikų. Ir šios savo atžalos V.Šustauskas teigia neauginęs ir nepalaikantis su juo jokio ryšio.

Jeigu vyriausias V.Šustausko sūnus ir būtų pagaliau rastas, dar neaišku, ar jį būtų galima teisti už Kauno technologijos universiteto (KTU) profesoriaus sūnaus nužudymą. Tuo metu, kai buvo įvykdytas šis nusikaltimas, galiojo senasis Baudžiamasis kodeksas. O šiame buvo teigiama, kad nuo nusikaltimo padarymo iki teismo nuosprendžio negali būti praėję daugiau kaip penkiolika metų. Vienintelė išlyga – jeigu įtariamasis per tą laiką padarė daugiau nusikaltimų. Tokiu atveju senatis pradedama skaičiuoti jau nuo jų padarymo dienos.

Kruvinos abiturientų išleistuvės

Jau devynerius metus ieškomas ir Andrejus Burakovskis, kartu su Kauno miesto tarybos nario Artūro Tepelio sūnumi Kęstu surengęs išpuolį, per kurį peiliu sužalota jauna moteris ir nužudytas ją ginti bandęs kaimynas – dviejų mažamečių vaikų tėvas.

 



NAUJAUSI KOMENTARAI

vv

vv portretas
Is viso to straipsnio padariau tik viena isvada - jeigu nusikaltusio asmens tevas ar kt. giminaitis miesto tarybos ar seimo narys,reiskia jam galioja kiti istatymai ir ji galima paleisti? Stai jums ir teisingumas! Apgailetina teisesaugos pozicija nusikalteliu atzvilgiu,nes juk tik jie gali spresti,ar paleisti nusikalteli ar laikyti uzdaryta iki teismo. Reiskia politiku vaikams ir giminems kiti istatymai? Nors tas jau seniai aisku,nes tai ne pirmas atvejis Lietuvos teisesaugos istorijose, bet apgailetina ir pasitikejimo musu teisesauga tikrai neprideda.

sustauskas

sustauskas portretas
sakykite jeigu paieska buvo paskelbta pries 13metu tai kodel dabar iskilo klausimas ar ne del to kad arteja sav.rinkimai juk zinojiote ir anksciau zurnalistai ,bet niekas nemokejo o dabar bijodami kad vel negryzciau i merus politiniai oponentai sumokejo ir kas as zinau ar jus geresne zurnaliste imdama pinigus ir rasydama 17mivykius 1 klausimas jei jis padare ,tai kodel policija paleido -tai siandien nereiketu ieskoti kazkas cia ne taqip paklauskit prokuroru ,nuzudo ir paleidzia ,ojums patarciau dirbti ia idejos o ne uz pinigus

tokio dar reikia paieškoti

tokio dar reikia paieškoti portretas
Ot tai tėvas, tiksliai net neatsimena, kada jo sūnus gimė
VISI KOMENTARAI 5

Galerijos

Daugiau straipsnių