Kauno miesto taryba pritarė sprendimui Aleksoto ir Žaliakalnio seniūnijas įtraukti į Integruotos teritorijos vystymo programą, kurios metu planuojama pritraukti nuo 100 iki 150 mln. Lt ES struktūrinių fondų paramos.
Didmiesčiams – svaresnė paramos dalis
2014-2020 m. Integruotos teritorijos vystymo programos Lietuvoje įgyvendinimui bus skirta apie 500 mln. Lt ES paramos. Šios lėšos bus skirtos penkiems didiesiems šalies miestams: Vilniui, Kaunui, Klaipėdai, Šiauliams ir Panevėžiui.
Vilnius ir Kaunas įgijo teisę pasirinkti po dvi, o Klaipėda, Šiauliai ir Panevėžys – po vieną tikslinę teritoriją.
„Pagal šią priemonę Kaunas galėtų planuoti apie 100-150 mln. Lt ES paramos“, – teigė Kauno miesto savivaldybės Investicijų ir strateginio planavimo skyriaus vedėjas Vygintas Grinis.
Šie pinigai bus skirti nepatrauklioms ir apleistoms miesto dalims atnaujinti. Planuojama kompleksiškai atnaujinti mikrorajonus, kurti naujas rekreacines teritorijas, nenaudojamus pastatus pritaikyti bendruomenės reikmėms.
„Gerai, kad atsisakoma probleminių savivaldybių, nes jau dabar galima konstatuoti, kad 2007-2013 m. perspektyvoje probleminės savivaldybės įgijo pranašumą. Pavyzdžiui, kalbant apie tik Kauno regioną, Jonava kaip probleminė savivaldybė be konkurencijos gavo virš 60 mln. Lt ES struktūrinės paramos, į kurią mes net negalėjome pretenduoti. Dabar ši pozicija keičiasi ir kiekvienoje savivaldybėje išryškinamos integruotos seniūnijos“, – pabrėžė Kauno miesto meras Andrius Kupčinskas.
Žada neskriausti kitų seniūnijų
„Išnagrinėję daugelį statistinių parametrų, šiai programai atrinkome dvi Kauno teritorijas – Aleksoto ir Žaliakalnio seniūnijas“, – aiškino V. Grinis.
Tarybos nariai klausė, kodėl nepasirinkti tokie vargingai atrodantys rajonai, kaip Petrašiūnai ar Vilijampolė.
„Aleksoto seniūnija yra viena iš sparčiausiai besiplečiančių Kauno teritorijų. Be to, nuspręsta, kad Kongresų rūmai iškils būtent Aleksoto teritorijoje, prie Vytauto Didžiojo tilto. Aleksote taip pat turime S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą bei kitus objektus, kuriuos galime vystyti panaudodami ES paramą. Tuo tarpu Žaliakalnis yra stipriai susijęs su mūsų kultūros paveldu. Čia yra ir sporto halė, S. Dariaus ir S. Girėno stadionas, Kristaus Prisikėlimo bažnyčia, Ąžuolyno parkas, Dainų slėnis. Tiek Aleksote, tiek ir Žaliakalnyje neišvystyta dviračių takų infrastruktūra“, – motyvavo A. Kupčinskas.
Kauno meras pabrėžė, kad kitoms miesto seniūnijoms ES parama bus pritraukiama per kitas 2014-2020 m. perspektyvos programas. Vienas iš svarbiausių planuojamų projektų, kuriam bus panaudota ES parama, – Raudondvario plento rekonstrukcija.
Naujausi komentarai