Skambina pavojaus varpais: ant praeivių krenta žydų ligoninės langai

Kauniečiai atkreipė dėmesį į Senamiestyje stūksančią senąją žydų ligoninę. Pastato būklė pastaraisiais metais sparčiai blogėjo, tačiau dabar padėtis pasidarė kritinė. Nuo stipraus vėjo ant žmonių galvų pradėjo byrėti ligoninės langai.

Krentantys langai

Į „Kauno dienos“ redakciją kreipėsi kaunietė Akvilė ir papasakojo, su kokia pavojinga situacija susidūrė. Moteris prieš kelias dienas automobilį paliko prie Senamiestyje stovinčios buvusios žydų ligoninės. Išlipus iš automobilio norėjo kartu pasiimti ir mažą dukrą, tačiau staiga išgirdo keistą garsą.

„Girdžiu, kad kažkas dužo. Pasižiūrėjau į pastatą ir pamačiau, kaip nuo vėjo žemyn krenta sudužę langai. Visur ant žemės buvo pilna stiklų ir betono gabalų. Teko kuo skubiau automobilį pastatyti kitur, o buvusią ligoninę apeiti didžiausiu kampu“, – savo patirtį pasakojo moteris.

Tinklas yra virš langų, tad nuo stiklų tikrai neapsaugo, o juk A.Jakšto gatve pastoviai vaikšto žmonės. Iki nelaimės – vos vienas žingsnis.

Tinklas neapsaugo

Ji tikino, kad apleistas pastatas šiuo metu yra ypač pavojingas. Kaunietė atkreipė dėmesį, kad nuo krentančių stiklų žmonės negali niekaip apsisaugoti.

„Žmonės galvoja, kad nuo byrančio tinko apsaugos tinklas, kuris įrengtas virš galvų, tačiau jis apsaugo tik iš dalies. Ne visur tas tinklas yra, todėl betono gabalai tiesiog krenta ant galvų. Tačiau nuo vėjo talžomų stiklų niekas nesaugo. Langai iš vidaus užkalti, tačiau sudužę stiklai yra išorėje, tad kai pučia stiprus vėjas, jie tiesiog krenta ant žmonių. Tinklas yra virš langų, tad nuo stiklų tikrai neapsaugo, o juk A.Jakšto gatve pastoviai vaikšto žmonės. Iki nelaimės – vos vienas žingsnis“, – pastebėjimais pasidalijo Akvilė.

Ji ne vienintelė susidūrusi su krintančiais stiklais ir betono gabalais. Pakalbėjus su pažįstamais, kurie dažnai keliauja į netoliese esantį „Pilies sodą“, sužinojo, kad žmonės jau buvo radę savo automobilius paženklintus griūvančio pastato pėdsakais. Ir tuomet šalia ligoninės savo transporto priemones palikę žmonės džiaugėsi, kad plyta ar aštraus stiklo gabalas nesužeidė jų pačių.

Kritinė būklė

Kaunietė sakė, kad buvusios ligoninės stovis verčia sunerimti. Pavojus kyla ne tik A.Jakšto gatve einantiems ar važiuojantiems žmonėms. Ji pasakojo, kad seniau pastatas buvo aptvertas, tačiau dabar tvoroje žiojasi skylės, pro kuriuos į teritoriją gali patekti ir smalsūs vaikai.

„Pastatas tikrai tragiškas. Yra tiesioginis pavojus žmonėms, o niekas nieko nedaro. Galėtų bent jau visas sienas tentu aptraukti ir tvoras sutvarkyti, nes dabar neaišku, kada neatlaikys sienos ir stogas. Be to, kadangi vienoje ligoninės pusėje tvoros tinklas praplėštas, kitoje pusėje – pavirtusi mūrinė siena, čia gali patekti ir vaikai. Jų smalsumas gali pasibaigti nelaime. Nenustebčiau, jei ten jau dabar glaudžiasi ir namų neturintys žmonės“, – sakė Akvilė.

Anot jos, pasižiūrėjus į kaminą matosi, kad ties stogu jau yra nemažai ištrupėjusių plytų, todėl pažeistos konstrukcijos gali neatlaikyti svorio ir visa jėga kristi žemyn. Apleistos ligoninės teritorijoje yra ir vienas mažesnis namas, nuo kurio stogo jau pradėjo slinkti čerpės. Kaunietė įsitikinusi, kad pavojingas pastatas taip pat gadina estetinį vaizdą.

„Tie į Rotušės aikštę, tiek link Kauno pilies nuolat eina šimtai žmonių. Toks vaiduoklis pasitinka miesto svečius. Gražioji Kauno atvirutė, su kuria jau šitiek metų turime taikstytis“, – ironiškai kalbėjo moteris.

Iš šio pastato dar 1995 m. buvo iškelta ligoninė. Po ilgų teismų su žydų bendruomenėmis pastatas liko savivaldybei. Miesto valdžia kelis kartus skelbė buvusios žydų ligoninės pardavimo konkursą, tačiau surasti naują šeimininką pavyko tik 2010 m. Aukcione A.Jakšto gatvėje esantį pastatą įsigijo bendrovė "Tarptautinė skubios medicinos akademija". Už šį pirkinį įmonė sumokėjo 3,6 mln. litų (1,04 mln. eurų). Naujieji šeimininkai žadėjo pastatą sutvarkyti iš esmės, tačiau iki šiol niekas nevyksta.


Šiame straipsnyje: Žydų ligoninėkrenta langaikrenta tinkaspavojuspavojus žmonėmsmieste centrasskaitytojo naujiena

NAUJAUSI KOMENTARAI

TAIGI

TAIGI portretas
TAIGI,' KAUNAS TVARKOSI'... - GAL JAU REIKIA SUSITVARKYT ? ;o]]]

Kaunas tvarkosi

Kaunas tvarkosi portretas
Negalit pakentėt? Nematot, kad laikini sunkiumai? Merui pačiam statybos užstrigo net neprasidėjusios. "Respubliką" turėjo iki rugsėjo nugriaut, o sugebėjo tiktai porą viršutinių aukštų. Dabar atrodo kaip po karo. Seniau bent jau iki viršaus baigta buvo, kažkada net aliuminius langus buvo spėję sudėt. Nusipirkit statybinius šalmus ir drąsiai eikit pro šalį. Ir nebijokit žydų, jie visi Radvilėnų plente ir IX forte.

litas

litas portretas
nereikejo zydams duoti kompensacijos... pinigus vertejo panaudoti remontui, atstatymui... o dabar issibarste pinigai, nusedo veikeju kisenese...
VISI KOMENTARAI 54
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių