Šilainių poliklinikos pinigais dosniai šelpė gimines?

Kauno savivaldybė kreipėsi į teismą dėl Šilainių poliklinikos buvusio direktoriaus sudarytos sutarties su kompanija, kuriai atstovauja jo sūnus. Nenuskriausti buvo ir kiti giminaičiai.

Šokiruojantys netikėtumai

Šilainių poliklinikai, kurios steigėjas yra Kauno savivaldybė, keturiolika metų vadovavo Vidmantas Obelienius. Praėjusių metų rugsėjis buvo paskutinis jo darbo mėnuo šioje įstaigoje. Jį pakeitusiam Pauliui Kibišai teko pavargti, kol vieną po kito išnarpliojo pirmtako paliktą galvosūkį.

Netikėtumai Šilainių poliklinikos veikloje privertė šios įstaigos steigėją Kauno savivaldybę kreiptis į teismą. Savivaldybė siekia sutartis pripažinti negaliojančiomis ir taikyti restituciją.

Ginčytinu sutarčių pagrindu bendrovė "DG ir Ko" de facto iki šiol neteisėtai naudojasi patalpomis poliklinikoje, kurios nuosavybės teise priklauso savivaldybei. Poliklinikai  jos buvo perduotos panaudos sutartimis, tačiau be teisės jas perduoti tretiesiems asmenims.

"Realiai niekas nežino tos istorijos, kai patrankos gaudė, nes mūsų čia nebuvo, kokiais čia būdais ir keliais Šilainių poliklinikoje atsirado tokios sutartys ir tokie įrenginiai", –  nuostabos neslėpė Kauno savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Petrauskas.

Buvęs Šilainių poliklinikos direktorius V.Obelienius 2012 m. pasirašė jungtinės veiklos sutartį su kompanija "DG ir Ko", kuriai atstovauja, nors oficialiai nėra šios bendrovės vadovas, Šilainių poliklinikos direktoriaus sūnus Gytis Obelienius.

Į kitą kišenę

Savivaldybės atstovų teigimu, bendradarbiavimo sutartis pasirašyta pažeidžiant turbūt visus galimus įstatymus.

"Kauno diena" įsitikino, kad tokios sutarties greičiausiai pavydėtų ir Ostapas Benderis. Sutarties esmė, kad "DG ir Ko" nupirko magnetinio rezonanso tomografą ir jį pastatė Šilainių poliklinikos patalpose. Poliklinikos įnašas yra patalpos ir darbuotojai. Tačiau patalpos poliklinikai net nepriklauso.

"Spėjame, kad dėl šios sutarties poliklinika kasmet patiria 90 tūkst. eurų nuostolį, o G.Obelieniaus atstovaujama kompanija "DG ir Ko" uždirba per 100 tūkst.", – pastebėjo G.Petrauskas.

Magnetinio rezonanso procedūra yra teritorinių ligonių kasų kompensuojama paslauga pacientui. Pagal sutartas proporcijas padalijamas pelnas yra garantuotas. Tačiau tos proporcijos daugiau nei įžūlios Šilainių poliklinikos atžvilgiu.

"Gauname pinigus iš teritorinių ligonių kasų ir atiduodame juos "DG ir Ko" bei dar mokame atlyginimus darbuotojams, kurie dirba su tuo aparatu", – sutarties įsipareigojimais stebėjosi buvusį direktorių pakeitęs dabartinis Šilainių poliklinikos vadovas Paulius Kibiša.

Nuostolingas atsikratymas

Savivaldybės atstovų įsitikinimu, tokios sutarties nebuvo galima pasirašyti. Tuometis poliklinikos vadovas V.Obelienius neturėjo Kauno miesto tarybos pritarimo. Netgi atvirkščiai. Kai buvo tvirtinamas Kauno Šilainių poliklinikos sveikatos priežiūros paslaugų ir infrastruktūros plėtros projektas, pabrėžta, kad neatlygintinai naudotis poliklinikai perduotas turtas negali būti išnuomotas ar kitaip perduotas tretiesiems asmenims.

Nepaisant aiškiai išdėstytos nuostatos, V.Obelienius sudarė sutartį su sūnaus atstovaujama kompanija ir įklampino polikliniką "neterminuotam, maksimaliam 20 metų bendradarbiavimo laikotarpiui".

"Kaip man atrodo, gaunamų pajamų santykis yra labai nepalankus poliklinikai, tačiau sutartys pasirašytos taip, kad aš negaliu atskleisti, kokį nuostolį patiria poliklinika dėl šių patalpų. Galiu tik užsiminti, kad nuostoliai yra didžiuliai. Be to, kitose gydymo įstaigose radiologija yra daugiausia pajamų ir pelno atnešanti veikla", – poliklinikoje rastu palikimu dalijosi P.Kibiša.

2012 m. pasirašyta sutartis buvo papildyta 2016-aisiais. Šilainių poliklinikos vadovas atkreipė dėmesį, kad yra ir papildoma įranga, kuria iki šiol negali naudotis, nes trūksta programinės įrangos.

Kauno mero patarėja Neringa Ivanauskienė pastebėjo, kad Šilainių poliklinikos jungtinės veiklos sutartis su "DG ir Ko" gana netipiška.

"Ją galima nutraukti tik dėl esminių pažeidimų arba šalių susitarimu, susitariant dėl kompensacijos. O kompensacijos – milžiniškos", – galima avantiūra stebėjosi mero patarėja.

"Dabar žiūrime iš 2017 m. pozicijos ir galime pasvarstyti, kas būtų, jei 2015 m. būtume įsigiję tokį aparatą patys. Tai natūralu, kad grąža jau kapsėtų, o dabar turime supintą situaciją, kad iš šios veiklos 5 proc. gauna poliklinika, o 95 proc. "Dg ir Ko", – tęsė N.Ivanauskienė.

Dėmesiui nukreipti

Savivaldybės atstovai neslepia, kad kol Šilainių poliklinikoje dirbti nepradėjo naujasis direktorius P.Kibiša, atrodė, kad yra išnuomoti beveik 500 kv. m ir čia stovi magnetinio rezonanso aparatas. Tik vėliau paaiškėjo, kad įranga yra visai kitose patalpose.

Daroma gana reali prielaida, kad buvęs poliklinikos direktorius V.Obelienius savavališkai pasirašė sutartį su privačia bendrove. Visi sutarties niuansai greičiausiai buvo aptarinėjami tik tarp jų.

"Pradėjęs dirbti spalio mėnesį radau nemažai sutarčių, kurios, mano nuomone, buvo nepalankios poliklinikai. Pradėjome teisinį auditą, kurio išvados patvirtino mano blogiausius lūkesčius. Tada kreipėmės į Kauno savivaldybę, nes ji yra sutartyje minimų patalpų savininkė ir poliklinikos steigėja", – palikimo galvosūkių narpliojimą prisiminė P.Kibiša.

Dabar jau beveik neabejojama, kad poliklinika aplipusi tų pačių žmonių, jų giminių verslais. Įtariama, kad ir kitos oficialios sutartys sudarytos tam, kad būtų sunkiau susigaudyti, kas kur yra. Sutartys buvo pasirašytos taip apdairiai ir prikaišiotos būtinų saugiklių, kad savivaldybės teisininkams teko kelis mėnesius krapštytis, kol atkasė galus. Galiausiai paaiškėjo, kad nėra taip paprasta tas sutartis nutraukti nepatiriant didelių nuostolių.

Kol aš būsiu meras, mano ir visos mano komandos garbės reikalas bus niekam neleisti pelnytis iš miesto.

Likus kelioms dienos iki išėjimo iš darbo, V.Obelienius per dvi dienas pasirašė aštuonias sutartis. Visos jos sudarytos su "DG ir Ko" bei bendrove "Gondas".

"Tiek pati savivaldybė, tiek jos įmonės, tiek ir įstaigos anksčiau buvo tarsi melžiamos karvės – jei kas rasdavo kaip prieiti, tai melždavo iki negalėjimo. Kol aš būsiu meras, mano ir visos mano komandos garbės reikalas bus niekam neleisti pelnytis iš miesto. Tikiu, kad įstatymų sargai į šią situaciją pažiūrės labai principingai ir padės mums sutraukyti miestą apraizgiusį voratinklį", – pareiškė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

Pasirūpinta visais

Šilainių poliklinikoje pastebėta ir daugiau keistų dalykų. Vienose jos patalpose yra įsikūrusi Šv.Antano klinika, kuri tiesiogiai konkuruoja su Šilainių poliklinika. Buvusio direktoriaus V.Obelieniaus sūnus net neslepia, kad privati klinika yra jų bendrovės "DG ir Ko".

"Mes labai aiškiai pasakėme, kad mums tai nepriimtina, tačiau sulaukėme atsakymo pasižiūrėti sutartį ir teliko skėsčioti rankomis", – situaciją dėstė P.Kibiša. Tačiau tik pradėjęs darbą naujasis vadovas spėjo sustabdyti, jo manymu, nelogiškus konkursus, kuriuos laimėjusi buvo ta pati buvusio direktoriaus sūnaus kompanija.NAUJAUSI KOMENTARAI

Salamandra

Salamandra portretas
Mere, kuo greičiau tuos įžūlius obuolius sutraiškykite; jie tiek mėšlo visur priveisę, kad tą Vidmanto šypsenėlę norisi kuo greičiau nuo snukelio nubraukti, o Gytis jau yra pasedėjęs kaliūzėj, gal ir vėl reiktų jį ten sugrąžinti. Tai bjaurūs, negeri žmonės. Sėkmės , mere Jums ir komandai. Miestas laukia.

ryza

ryza portretas
priejo liepto gala. erikute kambarioke su obuoliuku ir seimos draugais. ot vagys. vis pinigu nebuvo. buvo, bet tik savai chebrai.

Citrinas

Citrinas portretas
visose Kauno poliklinikose tas pats
VISI KOMENTARAI 81
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių