Protingiausias kaunietis draugų pagal IQ nesirenka

Dienraščio „Kauno diena“ rašinys

Protingiausias kaunietis draugų pagal IQ nesirenka – humoras ir asmeninis žavesys esą kur kas svarbiau nei intelekto lygio koficientas.

Knygos vietoj televizoriaus

Būkite atviri, ar be visagalio "Google" pagalbos atsakytumėte, kokia gėlė yra branduolinio nusiginklavimo simbolis arba koks Rusijos baleto šokėjas ir choreografas dėl psichikos ligos buvo priverstas baigti karjerą?

Kaunietis Vytautas Juodagalvis ilgai negalvojęs atsakytų, kad gėlė, sugerianti radiaciją, – saulėgrąža, o šokėjas, žmonių vadintas dieviškuoju klounu, 1950 m. miręs psichiatrijos ligoninėje nuo šizofrenijos – Vaclavas Nižinskis.

Kauno technologijos universiteto (KTU) Cheminės technologijos fakultete besidarbuojančio vyro žinios – ne Dievo dovana, o nepažabojamas smalsumas.

"Vakarais po darbų ir kitos veiklos retai įsitaisau prie televizoriaus, o jei jau žiūriu, tai ne pramoginius kanalus, bet tik tuos, kurie man duoda naudos. Dažniausiai tai "Discovery" kanalas, – 56-erių vyresnysis laborantas, KTU profsąjungos pirmininkas neslėpė, kur kas dažniau nei televizoriaus pultą į ranką imantis knygas. – Nemažai laiko praleidžiu prie interneto ieškomas man įdomios informacijos. Nuolat dalyvauju "Protų mūšiuose" su draugų komanda."

Geriausias antrus metus

Vyro noras žinoti kuo daugiau, praėjusį savaitgalį įvertintas geriausiojo titulu, – birželio 3 d. visuose šalies miestuose vykusiame Pasaulio viktorinos čempionato Lietuvos etape, V.Juodagalvis išrinktas protingiausiu kauniečiu.

"Koks jausmas? Žinoma, malonu, tačiau suprantu, kad šis titulas galioja tik tarp dalyvių. Yra daugybė protingų žmonių, kurie čempionate nedalyvavo, – kalbėjo vienas iš pusketvirto šimto dalyvių. – Susidomėjimas protų mūšiais mūsų šalyje rekordiškas. Ne veltui Lietuva tapo pirmąja šalimi pagal dalyvių skaičių, tenkantį šalies gyventojui. Žinoma, nepralenkiami čia Indijos gyventojai."

Visuose miestuose, kuriuose vyksta čempionatas, užduodami lygiai tie patys 240 klausimų, išverstų į vietos kalbas, – 120 pirmajame ir tiek pat antrajame etapuose. Visi jie suskirstyti į keturias temas: komunikavimas, mokslas, istorija, pramogos.

"Kiekvienam etapui skiriama valanda, vadinasi, perskaityti klausimą ir į jį atsakyti dalyvis turi po 30 sek. Reikia reaguoti greitai, o bėgant metams tai vis sunkiau, - kalbėjo viktorinos meistro laipsnį turintis kaunietis, prieš metus taip pat pripažintas protingiausiu kauniečiu. – Žinoma, norėčiau gauti ir didmeistrio titulą – tai įmanoma kelis kartus iš eilės laimėjus šalies lygiu, tačiau abejoju, ar man pavyks. Jei atsukčiau laiką dvidešimt ar trisdešimt metų atgal, neabejoju su tuomete galva ir tuomete reakcija toli eičiau."

Vakarais po darbų ir kitos veiklos retai įsitaisau prie televizoriaus, o jei jau žiūriu, tai ne pramoginius kanalus, bet tik tuos, kurie man duoda naudos.

Kalba keliomis kalbomis

Specialiai čempionatui V.Juodagalvis nesiruošė. Tai esą būtų sunku padaryti.

"Visų klausimų juk nenuspėsi, – šyptelėjo gudragalvis ir ėmė žarstyti paties išbandytus receptus. – Svarbiausia prieš tokius renginius tinkamai pailsėti, gerai maitintis ir nepamiršti amino rūgščių. Ar žinojote, kad smegenys sudaro tik 2 proc. žmogaus kūno, bet sunaudoja 20 proc. per parą jam reikalingos energijos. Tai organas, dirbantis be poilsio. Net ir naktį. Jį reikia pamaitinti. Beje, jei jau prakalbome apie smegenis, jas būtina nuolat mankštinti."

Kaip? Duoti intensyvaus krūvio – daug skaityti, spręsti kryžiažodžius, mokytis kalbų. Mokslininkai, pasak V.Juodagalvio, įrodė, kad žmonėms, kurie moka bent kelias užsienio kalbas, tikimybė susirgti Alzheimeriu ar kita sunkia senatvine liga, sumažėja net 20 proc.

"Aš pats kalbu angliškai, rusiškai, lenkiškai. Galiu skaityti čekų, ukrainiečių, baltarusių kalbomis", – savo žinių skrynelės turiniu dalijosi protingiausias kaunietis.

Humoras ir intelektas

Atstumą matuojame metrais, kilometrais, svorį – gramais, kilogramais, tonomis, temperatūrą – laipsniais. Kuo išmatuoti protą? Knygomis? Paklaustas V.Juodagalvis buvo labai konkretus.

"Pagrindinis matas – IQ. Tiesa, jis nėra labai tikslus, nes neparodo sėkmės gyvenime ir asmeninėje veikloje. Sėkmė yra labai svarbu. Gali turėti ir kur kas žemesnį IQ nei dauguma, tačiau pasiekti kur kas daugiau nei likusieji", – linksma nata baigdamas pokalbį protingiausias kaunietis pridūrė dar vieną labai svarbią detalę: – Tie patys mokslininkai įrodė, kad žmonių, turinčių humoro jausmą, didesnis ir IQ, todėl nebūkite surūgę."

V.Juodagalvis gyvena datų, cheminių elementų ir dažnam mūsų sunkiai įkandamų terminų pasaulyje, tačiau draugų pagal koeficientą, kuris nurodo asmens intelekto lygį, jis nesirenka. Svarbiausia jam – asmenybė, tuomet esą su žmogumi galima kalbėti ne tik apie Falkiopingo mūšis, kai danai sumušė Švedijos karaliaus Alberto pajėgas ir į nelaisvę paėmė patį monarchą, ar lemputės išradėją Tomą Edisoną, bet ir apie kur kas žemiškesnius dalykus.

"Taip, ne su visais galiu pakalbėti istorinėmis ar kitomis temomis, kur jaučiuosi stiprus. Tokiu atveju visuomet galiu pasikalbėti pats su savimi", – proporcingą savo humoro ir intelekto santykį dar sykį patvirtino pašnekovas.NAUJAUSI KOMENTARAI

pazistantis

pazistantis portretas
Koks jis protingas su beprocio sypsena....

Lulu

Lulu portretas
Jei žinios apie homiką Nižinskį ir saulėgrąžas skatina vadinti žmogų super protingu, tada "Kaunadienei' ir tai rašeivai šakės... Aišku, fain, kai asmuo turi daug atsitiktinių, nesisteminių, palaidų žinių, Bet kad dėl to protingiausias?! Chebrytė teisingai rašo: už merą Kaune protingesnio, gražesnio, doresnio ir mylimesnio iki kadencijos pabaigos nebus.

Labai abejoju ir

Labai abejoju ir portretas
baikit juokus.Kas pažįsta Vytautą, tai, turbūt, lėtesnį žmogų sudėtinga sutikti, o dėl jo humoro jausmo, tai labaaai suabejočiau. Gal jis parodomas tik išrinktiesiems (pvz., žurnalistei).
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pagerbti darbščiausi pakaunės ūkininkai
  Pagerbti darbščiausi pakaunės ūkininkai

  Kauno rajono ūkininkams ketvirtadienį buvo patiestas raudonas kilimas – Raudondvario dvare įvyko konkurso „Metų ūkis 2017“ laureatų apdovanojimų vakaras. ...

 • Verslo laisvė Kauno apskrityje: pirmauja laikinoji sostinė ir Birštonas
  Verslo laisvė Kauno apskrityje: pirmauja laikinoji sostinė ir Birštonas

  Kauno miestas, Kauno rajonas ir Birštonas pagal mažiausią verslo barjerų lygį antrus metus iš eilės pateko į pirmaujančių šalies savivaldybių dešimtuką. ...

  1
 • Kas Panemunės šilo laukia 2018-aisiais?
  Kas Panemunės šilo laukia 2018-aisiais?

  Mėgstama kauniečių pasivaikščiojimo vieta – Panemunės šilas – per kelis pastaruosius mėnesius pasikeitė neatpažįstamai. Atnaujinti takai, įrengtas LED apšvietimas bei poilsio aikštelės yra tik pokyčių prad...

  14
 • Kaunietė: ar Darbo biržos konkursas nebuvo fiktyvus?
  Kaunietė: ar Darbo biržos konkursas nebuvo fiktyvus?

  Ar Kauno teritorinės darbo biržos du kartus skelbtas ir atšauktas konkursas dėl projekto „Atrask save“ specialisto pareigų nebuvo fiktyvus? Toks klausimas kyla su LRT.lt susisiekusiai kaunietei Vaidai, kuri papasakojo, kaip Darbo birža ...

  3
 • Gal tai jūsų svajonių katinėlis?
  Gal tai jūsų svajonių katinėlis?

  Šis pusantrų metų katinėlis gali tapti nuostabia dovana šiuo šventiniu laikotarpiu kiekvienai šeimai, išsiilgusiai mielo, švelnaus murklio. Jūs galite taipti tuo žmogumi, kuris pavers jo gyvenimą rožiniu. ...

 • 2000 vaikų, kurie nesižudys
  2000 vaikų, kurie nesižudys

  Karas keliuose ar karas viduje? Kiekvieną dieną netenkame dviejų gyvybių dėl savižudybės. Kodėl mes žudomės? Kam tai rūpi? Ką gali vadybininkas nuveikti dėl savižudybių? Ar čia tik specialistų reikalas? Kodėl visuomenė šiai problemai ...

  1
 • Kas nutylėta KTU gimnazijos skandale?
  Kas nutylėta KTU gimnazijos skandale?

  KTU gimnazijos skandalas suskaldė bendruomenę. Negana to, paaiškėjo, kad ne visi moksleiviai gina mokytoją, o direktorius viešai prabilo, kad suabejota ir pačiu nusirašinėjimo faktu. ...

  30
 • Kauniečių dovanos Kalėdų seneliui: nuo meilės iki lietuviškų lašinių
  Kauniečių dovanos Kalėdų seneliui: nuo meilės iki lietuviškų lašinių

  Kalėdinė nuotaika vis stipriau žengia į mūsų kasdienybę. Miestai pasipuošė šventinėmis dekoracijomis, pagreitį įgauna ir dovanų paieškos bei pasiruošimas Kalėdoms. O kaip šventėms ruošiasi kauniečiai? Ji...

 • LSU taps LSMU akademija?
  LSU taps LSMU akademija?

  Seimo Švietimo ir mokslo komiteto pirmininkas Eugenijus Jovaiša registravo Seimo nutarimo projektą, kad Lietuvos sporto universitetas (LSU) akademijos statusu būtų prijungtas prie Lietuvos sveikatos mokslų universiteto (LSMU). ...

  2
 • Vienybės aikštės rekonstrukcija: susijungs praeitis ir ateitis
  Vienybės aikštės rekonstrukcija: susijungs praeitis ir ateitis

  Pristatyta, kaip po rekonstrukcijos atrodys Vienybės aikštė. Investuotojai tikino, kad šioje erdvėje susijungs istorija ir modernūs sprendimai. ...

  21
Daugiau straipsnių