Pakaunės verslininkų produkcija domina užsienio rinką

Raudondvario dvaro menų inkubatoriuje pagerbti geriausi Kauno rajono verslininkai. Tai inovatyvių, sparčiausiai verslą plečiančių bendrovių atstovai. Nemažai šių įmonių savo produkciją eksportuoja arba planuoja tai daryti.

Įdiegė naują sistemą

Apdovanojimas už didžiausią indėlį į rajono biudžetą savivaldybės surengtoje šventėje atiteko Ramučiuose įsikūrusiai vaistais, medicinos įranga, sveikatos apsaugos priemonėmis, homeopatiniais preparatais ir kosmetika prekiaujančiai įmonei "Limedika". Pernai ji užėmė 125 vietą tarp daugiausia mokesčių į šalies biudžetą sumokančių įmonių. "Siekdami užtikrinti maksimalų rūpinimąsi pacientų sveikata ir suteikti jiems geriausios patirties įsigyjant medikamentus, pirmieji Lietuvoje integravome užsienio valstybių patirtį – įdiegėme vieną pažangiausių vaistų suderinamumo sistemų Europoje, kuri šiuo metu veikia mūsų įmonių grupei priklausančiose vaistinėse", – sakė "Limedikos" generalinė direktorė Eglė Audronė Zulanienė. Šis sprendimas leidžia stebėti pacientų perkamų ir vartojamų vaistų tarpusavio sąveiką ir taip užkirsti kelią galimiems sveikatos pavojams.

Prieš porą metų "Limedika" Ramučiuose atidarė vieną moderniausių Baltijos šalyse vaistų logistikos centrų, atitinkantį aukščiausius logistikos ir distribucijos standartus. "Kaunas – geografiškai patogi vietovė Lietuvos viduryje, todėl čia įkurtas logistikos centras ne tik suteikia galimybę išplėsti asortimentą, laikyti didelius kiekius vaistų ir kitų prekių, bet ir leidžia daugiau nei 1 700 vaistinių ir ligoninių aptarnauti iki 50 proc. greičiau bei pasiūlyti didesnį medikamentų asortimentą. Centre veikianti moderni vaistų rinkimo linija leidžia apie 25 proc. užsakymų rinkti automatiškai", – pašnekovės žodžiais, visa tai užtikrina grupės įmonių veiklos efektyvumą.

Įmonė prisideda ir savo iniciatyva įgyvendina įvairius socialinius projektus. Vienas tokių – "Rūpestinga širdelė", skirtas medicininėms ir socialinėms iniciatyvoms paremti.

Įdarbina vietos gyventojus

"Logistikos įmonė "Baltic Logistic Solutions" apdovanota už darbo vietų kūrimą. Įmonės Lietuvos padalinyje dirba per 600 darbuotojų, iš kurių 120 – pakaunės gyventojai. "Baltic Logistic Solutions" teikia kompleksines logistikos paslaugas – prekių saugojimo, užsakymų komplektavimo, ženklinimo, krovinių ekspedijavimo paslaugas. "Gabename krovinius Lietuvoje, Latvijoje, Estijoje ir į Vakarų Europą. Turime visas reikiamas tehnologijas ir priemones krovinius pristatyti saugiai, laiku, palaikant reikiamą kroviniui temperatūros režimą. Krovinius Lietuvos, Latvijos ir Estijos teritorijoje pristatome per 24 val.", – sakė įmonės logistikos vadovas Lietuvai Erikas Lesnevskis.

Aštuoniolika metų veikianti įmonė prieš penkerius metus įsikūrė pakaunėje – įsigijo logistikos centrą Alšėnų seniūnijoje, visai šalia "Via Baltica" magistralės. Po kelerių metų Kampiškių kaime vienas po kito iškilo didžiuliai nauji skirtingo temperatūrų režimo sandėliai. Šiuo metu bendras įmonės sandėlių plotas pakaunėje sudaro 44 tūkst. kv. m. Rugsėjį prasidėjo dar vienas įmonės plėtros etapas: 3,5 tūkst. kv. m vaisių ir daržovių sandėlio statyba. "Vasario mėnesį atidarę tokio tipo sandėlius, rinkai pasiūlysime dar daugiau paslaugų", – planavo E.Lesnevskis.

Per mėnesį "Baltic Logistic Solutions" įvykdo apie 100 tūkst. įvairių užsakymų. Šiuo metu įmonė valdo 270 transporto priemonių parką. Kompleksines logistikos paslaugas grupės įmonės teikia, savo logistikos centrus turi ir Latvijoje bei Estijoje.

Verslas keliuose aruose

Mažosios bendrijos "Piprė" direktorė, specializuoto aitriųjų paprikų ūkio savininkė Laura Garšvaitė apdovanota "Moteris versle" nominacijoje. Moters patirtis rodo, kad verslą kaime galima sukurti ir keliuose aruose. "Kauno regione aitriųjų paprikų aš auginu daugiausia ir jos kol kas telpa 6 arų šiltnamyje. Iš viso mano ūkis – 40 a. Lauke auginu prieskonines žoleles. Didžiąją dalį ūkyje užaugintų aitriųjų paprikų patys perdirbame: gaminame prieskonių mišinius, pagardus, marinuotas aitriąsias paprikas, – pasakojo pašnekovė. – Jas perka lietuvių įmonės, tačiau galvoju plėsti verslą – mezgame kontaktus su užsieniu, planuojame vykti į parodą Lenkijoje, domimės maisto parodomis Londone, Skandinavijos šalyse – turime ambicijų savo produkciją pristatyti ir ten."

L.Garšvaitės ūkis neturi ekologinio ūkio statuso, tačiau moteris daržoves ir žoleles augina nenaudodama cheminių trąšų ar cheminių augalų apsaugos priemonių. Jaunos moters planuose – plėsti verslą, įsigyti naujų įrenginių gamybai. "Šalia ūkio esančiame pastate norėtųsi įrengti ne tik gamyklėlę. Norime tapti socialiai atsakingi – sukurti darbo vietų aplinkiniams gyventojams, rengti edukacijas", – dalį planų atskleidė pašnekovė.

Ar moteriai versle sunku konkuruoti su vyrais? "Visos sąlygos versle tiek vyrams, tiek moterims vienodos. Moteriai sunkiau tada, kai ji augina vaikus. Tačiau kiek tenka bendrauti su tokiomis verslininkėmis – matau, kad jos puikiai su tuo susitvarko. Moterys yra pranašesnės už vyrus, nes gali padaryti daugiau darbų nei vyrai", – įsitikinusi raudondvarietė.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Anonimas

Anonimas portretas
Saunuoliai
VISI KOMENTARAI 1

Galerijos

Daugiau straipsnių