Kauno rajone atidaryta Vokietijos „Hellos“ gamykla

Kauno rajone ketvirtadienį oficialiai atidaryta 30 mln. eurų vertės Vokietijos elektronikos ir apšvietimo komponentų automobilių pramonei gamybos bendrovės „Hella“ gamykla.

„Tarp Lietuvos ir Vokietijos užsimezgė tamprūs ir intensyvūs politiniai santykiai, taip pat ekonominiai ryšiai ir net karinis bendradarbiavimas. (...) Paskui tokį politinį bendradarbiauvimą dažniausiai pasitikėdamas aplinka ateina ir verslas. Šiandien matome to pavyzdį“, - atidarymo renginyje sakė prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Pasak jos, gamyklos atidarymas - įrodymas, kad Lietuva tapo nebe pigios, o inovatyvios, aukštos kvalifikacijos darbo jėgos šalimi.

„Lietuva gali konkuruoti savo žmonėmis, jų gebėjimais, jų profesionalumu ir išsilavinimu. Būtent todėl Lietuva yra ir vertinama“, - kalbėjo prezidentė.

„Hellos“ prezidentas ir generalinis direktorius Rolfas Breidenbachas teigė, kad vietos naujai gamyklai bendrovė ieškojo labai atsakingai.

„Pasirinkome Lietuvą, Kauno regioną, nes Kaune radome būtent tai, ko mums reikia – tradicinį industrinį regioną su labai išsilavinusia darbo jėga“. 

„Investuok Lietuvoje“ direktorius Mantas Katinas sakė, kad kalbantis su „Hella“ dėl galimybės įsikurti Lietuvoje, ją reikėjo įtikinti dėl darbo jėgos.

„Buvo sunku įtikinėti, kad Lietuva ir Baltijos šalys apskritai gali dalyvauti šioje pramonės srityje. Jų pagrindinė baimė buvo, kad Lietuvoje galbūt nebus tokio tipo talentų, žmonių, kurie turi patirtį“, – žurnalistams sakė M. Katinas.

Kaunas absoliučiai turi šimtaprocentinės sėkmės trajektoriją dešimčiai metų.

Jo teigimu, Kaunui šios ir kitų stambių investuotojų įsikūrimas užtikrins sparčią plėtrą.

„Kaunas absoliučiai turi šimtaprocentinės sėkmės trajektoriją dešimčiai metų“, – įsitikinęs M. Katinas.

Pasak „Hella Lithuania“ vykdomojo direktoriaus Michaelio Jareckio, per mažiau nei vienerius metus pradėti gamybą Lietuvoje buvo iššūkis, tačiau tai pavyko.

„Mums pavyko susidoroti su visais iššūkiais ir galiu įvardyti dvi priežastis: pirmoji yra mūsų komanda. Antroji yra tai, kaip visi bendradarbiavo: vietinė Kauno valdžia, vietos verslo partneriai ir „Hella“ tinklas“, – sakė M. Jareckis.

Pasak jo, darbuotojų rasti Lietuvoje nebuvo sudėtinga, dauguma jų yra lietuviai, dirba keli užsienio specialistai, tačiau bus siekiama, kad ateityje įmonė būtų visiškai lietuviška.

Pirmuosius produktus „Hella“ pagamino ir išsiuntė rugpjūčio pabaigoje. Dabar įmonėje dirba beveik 70 žmonių, o per trejus metus ji ketina įdarbinti iki 250 žmonių.

Elektronikos gamykla Lietuvoje yra keturioliktoji „Hella“ pasauliniame tinkle.

Nuo 1899 metų veikianti „Hella“ yra viena didžiausių automobilių komponentų gamintojų pasaulyje – ji  turi 13 gamyklų, grupėje dirba 40 tūkst. darbuotojų. 2017–2018 finansiniais metais Vokietijos bendrovės pardavimai sudarė 7,1 mlrd. eurų.NAUJAUSI KOMENTARAI

Šaunu

Šaunu portretas
Dėkojame visiems prisidėjusiems ir įgyvendinusiems šitą projektą...ačiū..ačiū..ačiū..Daugiau tokių gamyklų ir nereikės jaunimui emigruoti.Paleis transportą ,atsidarys kavinės,viešbučiai LEZ zonoje...Ten to reikės.Susijungs Kaunas su Karmėlava.Šalia aerouostas ...tai Vokiečiams patinka.

Istorija

Istorija portretas
Kai ex komuniagos naikino 10000-čius darbo vietų - neleidžia nei tirt nei skelbt. Čia vos 70 įkūrė ir giriasi su magnolijomis

keista

keista portretas
kai Rytų Europos šalių prezidentai Latvijoje aiškinasi su Merkel kaip išspręsti migrantų problemas, Grybauskaitė tuo tarpu į gamyklą nuvažiavusi
VISI KOMENTARAI 14
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių