Kauniečiai skundžiasi – visame mieste bėga juodas vanduo

Miestiečiai skundžiasi, jog nuo savaitės pradžios iš čiaupo bėga juodas vanduo. Kauniečiai tikina, kad tokio vandens negalima nei naudoti maistui, nei nusiprausti, todėl gyventojai patiria didelių nepatogumų. „Kauno vandenų“ atstovai tikina, kad situacija turėtų pagerėti savaitgalį.

Skundų lavina

„Kauno dienos“ redakciją pasiekė skundai iš įvairių miesto rajonų dėl iš čiaupo bėgančio juodo ir drumzlino vandens. Žmonės skundžiasi, kad tokios kokybės vanduo nėra tinkamas naudoti.

„Nuo pirmadienio Juozapavičiaus prospekte „Kauno vandenų“ tiekiamas vanduo bėga tamsus. Ne kartą jiems skambinome, tačiau niekas negali apsakyti, kada vanduo bus geras. Turime ką tik gimusį kūdikį, kurį apiprausiame iš parduotuvės perkamu vandeniu, tačiau skalbiniai neplauti, patys – taip pat nesiprausę, o „Kauno vandenys“ nieko nedaro“, – redakcijai skundėsi Šančių gyventoja.

Kitas skundas ketvirtadienio popietę atskriejo iš miesto centro. Čia gyventojams taip pat bėga nešvarus vanduo, tad jie priversti taikstytis su netikėtai užklupusiais nemalonumais.

Šį kartą taip tragiškai ilgai ir tokio baisumo vanduo, kad negalime nei skalbtis, nei maudytis, nei maistą ruošti.

„Tikriausiai pastebėjot, kad šįmet ištisus metus laikas nuo laiko būna toks tragiškas vanduo, bet toks pabūdavo dieną kitą ir praeidavo. Šį kartą taip tragiškai ilgai ir tokio baisumo vanduo, kad negalime nei skalbtis, nei maudytis, nei maistą ruošti. Ir viskas taip ilgai tęsiasi. Prieš porą dienų buvo atvažiavus avarinė tarnyba, plovė sistemą, tai lauke, prieš muzikos bendrabutį, dar dabar yra nuosėdų, koktus vaizdelis. Trumpam buvo pagerėję, bet labai trumpam. Dabar vėl tas pats, tik pagalba visai neskuba ir nereaguoja į prašymus“, – skundėsi I.Kanto gatvės gyventojai.

Keičiamos komunikacijos

Bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktorius Dainius Gudavičius „Kauno dienai“ tikino, kad gyventojams nešvarus vanduo iš čiaupų bėga dėl mieste vykdomų magistralinių vandentiekio darbų. Tikimasi, kad padėtis normalizuosis po kelių dienų.

„Šiuo metu vykdomos magistralinių vandentiekio linijų rekonstrukcijos, todėl atlikus tinklų perjungimo darbus ir pasikeitus vandens tekėjimo krypčiai, vamzdyne pakilo susidariusios nuosėdos. Kitokio būdo pakeisti senus vamzdynus naujais nėra. Sprendžiant šį klausimą avarinės tarnybos brigados plauna vandentiekio linijas“, – juodo vandens priežastis aiškino D.Gudavičius.

Jis informavo, kad iš A. Juozapavičiaus prospekto gyventojų avarinė tarnyba yra gavusi aštuonis pranešimus. Specialistai tikisi, kad padėtis stabilizuosis savaitgalį.

Projektas už ES lėšas

D.Gudavičius komentavo, jog dabar mieste vyksta intensyvūs darbai, kurie finansuojami iš ES lėšų. Pakeisti vamzdynus buvo būtina, nes dalis jų jau skaičiuoja ne pirmą dešimtį.

„Darbai pradėti sulaukus Europos sąjungos finansavimo, todėl per metus bus rekonstruota didžioji dalis vandentiekio ir nuotekų tinklų. Taip išvengiant nenumatytų avarijų ir pakeičiant dar sovietmečiu, prieš 50 metų, klotas vandentiekio ir nuotekų linijas. Atsiprašydami už patirtus nepatogumus ir dėkodami už supratingumą pranešame, kad apie vykdomus darbus gyventojai kasdien informuojami Kauno savivaldybės ir bendrovės „Kauno vandenys“ interneto svetainėse bei socialiniame „Facebook“ tinkle. Taip pat informaciją talpinome ir dienraštyje „Kauno diena“. Gyventojai, turintys pretenzijų dėl paslaugos kokybės, gali kreiptis į bendrovę, kiekvienas prašymas bus išnagrinėtas ir pateiktas atsakymas“, – sakė „Kauno vandenų“ atstovas.

Pasak bendrovės „Kauno vandenys“ technikos direktoriaus D.Gudavičiaus, geriamojo vandens bei nuotekų tinklų rekonstrukcijos ir plėtros projektuose numatyta plėsti net 18,27 km vandentiekio ir 34,79 km nuotekų tinklų, o rekonstrukcijos sulauks 17,61 km vandentiekio ir beveik 9 km nuotekų tinklų.

Per artimiausius metus bus rekonstruoti tinklai – Palemone, Petrašiūnuose, Aleksote, Žaliakalnyje, Vilijampolėje, Panemunėje ir Šančiuose. 2017-2019 m. šiems projektams įgyvendinti bus išleista per 20 mln. eurų.

 

 


Šiame straipsnyje: skaitytojo naujienajuodas vanduoKauno vandenysA. Juozapavičiaus prospektasI. Kanto gatvė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Tarp kitko

Tarp kitko portretas
Kodėl už nekokybišką vandenį turėsim mokėti, kaip už gerą ? Tai nenormalu! Jei paslauga nekokybiška, turi būti ir mokestis adekvatus.

Anonimas

Anonimas portretas
Filtrais turi pasirupinti geriamo vandens tiekejas, o ne vartotojas. Vandenu atstovas sake, kad per savaitgali pageres vandens kokybe.Jau turbut visiems pagerejo?

Aš+

Aš+ portretas
Turiu pasistatęs pačius papraščiausius mechaninius filtrus ant įvado ir to per akis užtenka. Jei esat buki ar šiaip dundukai, patys ir kalti. Aišku... filtrą keičiu kas mėnesį, nes pasidaro baisiai rudas, bet jis kainuoja tik kelis eurus. Užtat vanduo visad bėga švarus. Taigi blin ne grybą jie kainuoja, o susimontuoti užtruksit apie valandą. Aš tame nieko neraukiantis ir tai pasidariau. Nevalos jūs tinginiai... Dėl visko verkiat ir viską jums tik duok, duok. Dėl jūsų runkeliai juk ir tvarko, ne dėl ko kito. Pajudinkit šiknas patys kiek nors, kad jums būtų dar geriau. Pasistatot pigius filtrus ir gyvenimę panašių problemų nebus. Ir nereiks kitų kaltinti dėl to, kad jūs tinginiai.
VISI KOMENTARAI 43
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių