Kas laukia legendinio kino teatro „Romuva“?

  • Teksto dydis:

Savaitės pradžioje posėdžiavusi Kauno miesto tarybos kolegija patvirtino seniausio Lietuvos kino teatro „Romuva" detalųjį planą. Tai – pirmasis žingsnis siekiant rekonstruoti ir atnaujinti istorinį miesto simbolį, tam pritraukiant 2014-2020 metų ES finansinę paramą.

Savaitės pradžioje posėdžiavusi Kauno miesto tarybos kolegija patvirtino seniausio Lietuvos kino teatro „Romuva" detalųjį planą. Tai – pirmasis žingsnis siekiant rekonstruoti ir atnaujinti istorinį miesto simbolį, tam pritraukiant 2014-2020 metų ES finansinę paramą.

„Dabar, kuomet jau parengtas kino teatro detalusis planas, bus galima toliau rengti techninį projektą. Taip galėsime sulaukti ES paramos. Išties svarbu, jog kultūros paveldas būtų pritaikytas visuomenės poreikiams ir tarnautų nekomerciniams tikslams", – sakė Kauno meras Andrius Kupčinskas.

„Didžiausias mūsų tikslas yra įšokti į 2014-2020 metų ES struktūrinių fondų paramos traukinį, todėl šiuo metu rengiame paraiškas gauti ES paramai, kurią panaudotumėme tiek kino teatro išorės, tiek vidaus atnaujinimui", – sakė kino teatro „Romuva" direktorė Sigita Mikalauskienė.

Pasak kino teatro vadovės, pastaruoju metu kino salėse žmonių sulaukiama keturis kartus daugiau nei anksčiau, nuolat atnaujinamas repertuaras, rodomi įvairūs netradicinio kino filmai, edukaciniai renginiai pritraukia vis daugiau nekomerciniam kinui neabejingų miestiečių. Valstybinių švenčių ar svarbių Kaunui ir Lietuvai sukakčių metu kino teatre nemokamai rodomi atitinkamos tematikos filmai.

Seniausias šalyje kino teatras buvo įkurtas 1939 m. Šiuo metu jis paskelbtas kultūros vertybe. Kino teatras kviečia dalyvauti netradiciniuose renginiuose, festivaliuose, koncertuose, teatro spektakliuose. Taip pat „Romuva" suteikia galimybę susitikti su įdomiais kultūros veikėjais, išvysti nematytus ar primirštus filmus.


Šiame straipsnyje: Romuvakino teatraskaunas

NAUJAUSI KOMENTARAI

Užpelkis

Užpelkis portretas
Šaunu, kad nors ir vėžlio žingsniu, bet judama į priekį. Pagrindinis šiandieninio lietuvio skiriamasis bruožas - pyktis. Komentarai tapo pilni pykčio viskam - kaimynui, oponentui, valdžiai, Lietuvai. Jau dvi kartos Kaune užaugo be normalaus europietiško kino, misdami trečiarūše holivudine produkcija. Pasekmes matome - rusiški keiksmažodžiai, pykčio priepuoliai viešose vietose tapo Lietuvos kasdienybe. Bet ir dabartinėje, nerenovuotoje Romuvoje kino vadyba turėtu būti šimtą kartų efektyvesnė. Dabar į sensą susirenka iki dešimties žmonių. Nėra jokios reklamos, jokios propagandos. O turėtu būti. Turėtu būti iškelti konkretūs finansiniai uždaviniai, kad nuo žmonių salės lūžtu, kaip lūžta Paryžiuje ar Madride. Pats mačiau, kitaip nesakyčiau...

P.Morkūnas

P.Morkūnas portretas
Ar ne greičiau ateitų Es parama, jei į pavadinimą įrašytų,,PINIGŲ PLOVYKLA"?

to pilietis

to pilietis portretas
KT Romuva buvo privatizuota, bet dabar savivaldybe visiskai ispirko visas akcijas. Pasidziaukti reiketu, kad pastatas grazintas miestui, o ne svaigti, komuniste tu
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių