Unikalusis “Help portrait“: fotografai ištiesė pagalbos ranką

Kaune bei kituose Lietuvos miestuose vyksta pasaulinio judėjimo „Help portrait“ renginys. Jo metu savanorių fotografų būrys fotografuoja gyvenimo nelepinamus žmones – našlaičius, vienišus tėvus, karo veteranus, senjorus.

Kaune bei kituose Lietuvos miestuose vyksta pasaulinio judėjimo „Help portrait“ renginys. Jo metu savanorių fotografų būrys fotografuoja gyvenimo nelepinamus žmones – našlaičius, vienišus tėvus, karo veteranus, senjorus.

Gerumo dalelė

Kęstučio gatvėje įsikūrusioje centrinėje projekto fotostudijoje pirmieji fotografai pasirodė dar 10 valandą ryto. Vieni kūrė laikinas fotostudijas, darbo vietas vizažistėms ir plaukų stilistams, dėliojo kompiuterius ir priemones nuotraukoms retušuoti, spausdinti ir įrėminti.

„Norėtume jus nufotografuoti ir padovanoti nuotrauką“ - taip jau 5 metus, pirmą gruodžio šeštadienį, tūkstančiai pasaulinio judėjimo „Help portrait“ fotografų ir savanorių kreipiasi į žmones, kurie dėl susiklosčiusių gyvenimo aplinkybių negali sau leisti profesionalios fotografijos paslaugų.

Daugiausia tai - vieniši žmonės, vienišos mamos ar vieniši tėčiai su vaikais, daugiavaikės, sunkiau besiverčiančios, socialiai remtinos šeimos, našlaičiai, sergantys vaikai ar suaugę, karo veteranai, senyvo amžiaus žmonės.

"Projekto idėja labai paprasta - surasti žmones, kuriuos norima nudžiuginti nemokamais portretais, nufotografuoti juos, nuotrauką atspausdinti, įrėminti ir padovanoti", - sakė viena projekto koordinatorių Asta Boguslauskienė. Iš viso planuojama padaryti apie 1 tūkst. nuotraukų.

Dirbs iki vakaro

Apie 11 val.  ryto fotografų komanda jau buvo nufotografavusi tris šeimas – tai buvo vienišos mamos su keturiais ir penkiais vaikučiais.

„Jau antri metai šeimos pačios mus susiranda, mums net nereikia daryti specialios atrankos, mat žinia jau yra pasklidusi. Informaciją apie projektą gauna ir įvairių įstaigų socialiniai darbuotojai. Šioje studijoje dirba apie 7 fotografus, o taip pat vizažistės. Kaune šiandien fotografuoja 15 išvažiuojamųjų projekto grupių“, - pasakojo A.Bogusauskienė.

Ji pabrėžė, kad projektas – socialinis, vykdomas savo ir rėmėjų lėšomis. Didžiausia atlygis projekto savanoriams – kai praėjusiais metais dalyvavę žmonės skambina, dėkoja ir sako vėl norintys sudalyvauti projekte.

Visi dalyvaujantys fotografai, stilistai, kirpėjai, makiažo specialistai ir savanoriai dirba be atlygio. Nė viena padaryta nuotrauka ar užfiksuota vaizdo medžiaga nenaudojama jokių marketingo programų vykdymui, reklamai ar „portfolio“ demonstravimui.

Fotografai planuoja dirbti iki vakaro – čia pat nufotografuotų žmonių nuotraukos retušuojamos, atspausdinamos, įrėminamos ir įteikiamos žmonėms.

Vyksta visoje Lietuvoje

Projektas šiandien vyksta ne tik Kaune – prisijungė Vilnius, Klaipėda, Šiauliai, Alytuje, Jonava, Plungė, Molėtai, Kėdainiai, Šilutė ir Bubiai, esantys Kauno rajone.

Mobilios komandos važiuos į vaikų socializacijos centrus, senelių, kūdikių ir vaikų globos namus.

Šiame projekte dalyvauja ir du „Kauno dienos“ fotografai – Andrius Aleksandravičius ir Justinas Lekavičius. Šiandien jie fotografuoja žmones Jonavoje.

Kad jiems patinka būti fotografuojamiems, neslėpė ir penki mažyliai, kurie į Kęstučio gatvę užsuko su savo mama. Judrius broliukus sunkiai sekėsi sutramdyti, tačiau fotografams labai padėjo saldainiai ir balionėliai. Gavę juos, berniukai mielai pozavo.

Pasaulinis judėjimas

„Noriu parodyti paprastiems žmonėms, kad jie yra nuostabūs“ - su šiuo posakiu ir gimė pasaulinis judėjimas, o jo tėvas -  JAV garsenybių fotografas Jeremis Cowartas. Jis pasaulyje garsėja ne tik Holivudo žvaigždžių fotografijomis, bet žinomas ir indėliu į socialinę fotografiją. Pasaulį apskriejo jo serijos apie Haičio, Ruandos ir Ugandos žmones.

Pati idėja gimė 2009 metais, kai sumanytojas Šv. Kalėdų proga surengė gerumo akciją „Help portrait“.  Jis ėmė fotografuoti paprastus žmones, esančius aplin , ypač tuos, kurie negali sau leisti profesionalios fotografijos paslaugų.

Savo darbu Jeremy pasidalino internete. „Noriu parodyti žmonėms, kad jie yra nuostabūs. Noriu, kad jie jaustųsi svarbūs, ypatingi ir vertinami“, - sakė fotografas.

Savo sumanymui įvykdyti Jeremy pakvietė keletą draugų fotografų, kurie mielai prisijungė prie šios idėjos. Įgyvendinę pirmąjį „Help portrait“, renginio iniciatoriai nesitikėjo tokios projekto sėkmės ir dalyvių palaikymo.

Per labai trumpą laiką „Help-Portrait“ tapo pasauliniu judėjimu ir sukūrė pasaulio fotografų bendruomenę. 2009-2012 metais šiame projekte dalyvavo 20 tūkst. fotografų ir 33 tūkst. savanorių. 62 šalyse, 2 128 vietose buvo padarytos ir padovanotos 283 tūkst. nuotraukų

Pirmą kartą mūsų šalyje projektas surengtas 2009 metais. Tada jis vyko keliose fotostudijose, o 2012 metais buvo nufotografuoti 639 žmonės, dalyvavo 30 fotografų, 77 savanoriai ir 1 šuo.


Šiame straipsnyje: fotografaigerumo akcijaKalėdos

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mama

Mama portretas
Kilnus ir tikrai ne pelno siekiantis projektas, kad zemeje daugiau tokiu zmoniu butu tai ir gyventi butu geriau!!!

www

www portretas
viskas del akiu viena kalba kita daro kas daro gerai nesireklamuoja jam tai iprasta o kad aukstai sedintys is zmoniu tyciojasi ir meluoja per akis tai nematot ir tylit nes gali is darbo ismest tai va kur tas /gerumas/......

ne popsui

ne popsui portretas
noriu atsiprašyti tų kuriuos įžeidžiau,buvo sunki diena,bjaurus oras ir bloga nuotaika...aš neteisus. :(((
VISI KOMENTARAI 8

Galerijos

Daugiau straipsnių