Medikai apie Kaune gimusį ketvertuką: tai – unikalus atvejis

Kauno klinikų Akušerijos ir ginekologijos klinikoje gimė ketvertukas.

Kaip pranešė Kauno klinikos, jaunai šeimai iš Panevėžio gimė trys sūnus ir dukra, du berniukai – identiški dvyniai.

Kaip teigia Akušerijos ir ginekologijos klinikos Akušerijos skyriaus vadovas Vladas Gintautas, ketvertukai gimsta išties retai, o šiais metais ketvertuką, anot jo, galima vadinti šimtmečio ketvertuku.

Ketvirtą dešimtį pradėjusiai gimdyvei tai pirmas nėštumas. Moteriai buvo atlikta Cezario pjūvio operacija. Operacinėje tuo metu dirbo apie 20 medikų komanda.

„Visi naujagimiai rodė didelį norą gyventi, mostagavo rankomis, rodė balsą“, – pasakojo doc.V.Gintautas.

Pirmieji du naujagimiai svėrė 1808 ir 2004 gramus, identiniai dvyniai – 1668 ir 1504 gramus. Daugiausia svėrė mergaitė. Medikai juokavo, kad ji nėštumo laikotarpiu mėgavosi didžiausiu komfortu.

32-ą nėštumo savaitę gimę mažyliai kvėpavo patys, tačiau gydytojų sprendimu, speciali aparatūra jiems šiek tiek talkino. Šiuo metu broliai kvėpuoja jau savarankiškai, pagalba palikta tik sesei.

Su Kauno klinikų gydytojais gimdyvė iš Panevėžio draugavo nuo 11-tos nėštumo savaitės. Echoskopuojant ketvertukas buvo aiškiai matomas.

„Vaizdas nepakartojamas“, – šyptelėjo doc.V.Gintautas. Tiesa, neslėpė, kad žinia apie tokį ženklų šeimos pagausėjimą tėvelius kiek išmušė iš vėžių.

„Teko aiškinti įvairias perspektyvas, apraminti, padrąsinti“, – pasakojo V.Gintautas.

Gydytojų vertinimu tai unikalus atvejis, nes du dvyniai iš skirtingų kiaušinėlių –brolis ir sesė, o du broliai iš vieno – identiniai dvyniai. 

Nuo 22-os nėštumo savaitės iki gimdymo mama jau buvo Kauno medikų priežiūroje stacionare. „Mes bijojome, kad galime prarasti planuotos operacijos privalumą“, – prisipažino V.Gintautas.

Kauno klinikų gydytojai ramina, kad ketvertuko sveikatos būklė pakankamai gera, tačiau dar prireiks laiko kol mažyliai su mama galės keliauti namo.

Kauno klinikose ketvertukai yra gimę 2013 ir 2015 metais. Medikų vertinimu, tai gana didelis dažnis. 

Teko aiškinti įvairias perspektyvas, apraminti, padrąsinti.

Akušerijos ir ginekologijos klinikos vadovė prof. Rūta Nadišauskienė sakė pastebinti, kad daugiavaisio nėštumo atvejų daugėja. Vienas iš tai lemiančių veiksnių platesnis pagalbinių apvaisinimo priemonių naudojimas.

„Nepaisant gydytojų kvalifikacijos ir turimos įrangos tai visada yra didelė rizika ir džiaugtis nėra ko“, – kalbėjo R.Nadišauskienė.

Namo ketvertukas galės keliauti tada, kai jiems nebereikės papildomo šilumos šaltinio, mokės patys valgyti. 

Dar kartą pasidžiaugta, kad 2016 metais klinikose įsikūrė donorinio mamos pieno bankas. Pasak gydytojų, nėra geresnio pakaitalo už mamos pieną,  tačiau tais atvejais, kai mama dar negali pilnai maitinti mažylių, kitos mamos pienas geriau nei adaptuotas mišinys. 

Kauno klinikų gydytojų komanda tikis, kad Panevėžio savivaldybė padės su Šimtmečio ketvertuku namo grįžusiai šeimai. 

Pasveikino ir prezidentė

Dalia Grybauskaitė pasveikino šeimą, sulaukusią džiugios gyvenimo dovanos.

Lietuvos šimtmečio metais gimusiam ketvertukui šalies vadovė palinkėjo augti ir stiprėti, o tėvams – kuo daugiau sveikatos, kantrybės ir jėgų auklėjant savo vaikus gerais, Tėvynę mylinčiais žmonėmis.



NAUJAUSI KOMENTARAI

Zelemunčikas

Zelemunčikas portretas
Anonime,ko ko bet džiaugsmo tavo komentare nėra,tik ,,valdiška'' šypsena.Vėsu tėveliam nuo tokių tavo žodžių.

Anonimas

Anonimas portretas
Linkiu vaikučiams sveikiems augti,o tėveliams kantrybės,ištvermės ir būkite laimingi sveiki visi. Žmonės, kodėl pas jus tiek daug pykčio,neapykantos ,jūs kaip ir valdžia jiems nerūpi žmogus.Atsipeikėkite.

Jorūnė

Jorūnė portretas
Aukite sveiki ir stiprūs!!! Patikėkėkit yra likimas ...jis visus taškus ant ,, i " sudės !
VISI KOMENTARAI 22

Galerijos

Daugiau straipsnių