Aukso kupolai papuošė degusios cerkvės stogą

Nuo gaisro nukentėjusios Kauno Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvės stogas pasipuošė naujais kupolais.

Nuo gaisro nukentėjusios Kauno Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvės stogas pasipuošė naujais kupolais. 

Nuo ankstyvo penktadienio ryto Žaliakalnyje prie cerkvės buvo sujudimas. Imtasi malonių ir akį džiuginančių darbų – iš Volgogrado tolybių atkeliavę naujieji kupolai užkelti ant Šv. Nikolajaus Stebukladario cerkvės stogo. 

Pokyčius teigiamai įvertino kultūros paveldo apsaugos specialistai. „Džiugi diena. Gražūs, būdingi bizantiškajam stiliui. Tokie kokie ir turėtų būti“, – apžiūrėjęs naujuosius kupolus, gyrė Kultūros paveldo departamento Kauno teritorinio padalinio vedėjas Svaigedas Stoškus. 

Pasak vedėjo, šiuo atveju auksas vertingas ne tiek kiek auksas, o todėl, kad šis metalas nesioksiduoja ir visada blizga. O bizantiškajai kultūrai būdingas blizgumas. 

Be to, naujiesiems kupolams pagaminta lengva metalinė konstrukcija, ji nedeganti ir lengvesnė nei medis, iš kurio buvo pagaminti senieji. „Ankstesnieji geltoni kupolai buvo labiau kičiniai“, – teigė specialistas. 

Cerkvės viduje remonto darbai taip pat jau eina į pabaigą. Sudėti mediniai langai, grindys. Specialistų vertinimu, cerkvė atrodo gerokai solidžiau nei buvo. 

Sentikių maldos namus ištikusiai nelaimei nebuvo abejingi parapijiečiai. Jie aukojo lėšas cerkvės atstatymui, Kauno miesto savivaldybė taip pat parėmė 20 tūkst. litų. Solidžiausios paramos sentikiai sulaukė iš Anapilin iškeliavusio verslininko Bronislovo Lubio našlės – 1 mln. litų. 

Gaisras cerkvėje kilo pernai gegužę. Kylančius dūmus pastebėjo šalia cerkvės daugiabutį renovuojantys darbininkai. Gaisravietėje plušo penki ugniagesių ekipažai, sentikiai, šventikas. Iš pradžių liepsnojo altorius su ikonomis. Jį užgesinus pastebėta, kad ugnis persimetė į pastogę, todėl teko nuardyti apie 50 kv. m stogo dangos. 

Cerkvėje saugoma daug vertingų kultūrinių vertybių, kurias bandyta apsaugoti. Dvasininkas, bendruomenės nariai, kultūros paveldo darbuotojai, padedami ugniagesių, iš vidaus tempė senas knygas, ikonas, kryžius ir kitus vertingus daiktus. Tačiau toli gražu ne viską pavyko išgelbėti. 

Kai kurios vertybės vis dar restauruojamos. Tarp nukentėjusių ikonų yra ir tos, kurios prieš dvejus metus buvo atnaujintos: sutvirtintos ir impregnuotos lentos, pertapytos nublukusios spalvos. 

Oficialiai pripažinta, kad gaisras cerkvėje kilo dėl neatsargaus žmogaus elgesio. Cerkvės šemininkai ir patys pripažino, kad greičiausiai cerkvė užsiliepsnojo dėl paliktų degančių žvakių. Tą dieną cerkvėje buvo laikomos šv. Mišios už mirusįjį. Po jų visi išvažiavo į kapines. 

Per šv. Mišias cerkvėje būna uždegta apie 100 žvakių. Tradiciškai po pamaldų jos užgesinamos ir sumetamos į dėžę, tačiau neatmetama, kad tą kartą kažkas neapsižiūrėjo. 



NAUJAUSI KOMENTARAI

:)

:) portretas
Man tai šlyksštu skaityti tamstos komentarą.

slykstu skaityti

slykstu skaityti portretas
tai lubio naslei negaila lubio privogtu milijonu...kad butu pati uzdirbusi va cia kita kalba

Baidokas

Baidokas portretas
Toji bažnytėlė pastatyta 1905 metais, kada Rusijos caras Nikalojus II per savo reformas panaikino sentikių suvaržymus. Šioje vietoje buvo sentikio Prozorovo žemė, tai joje ir paqstatė tą bažnyčią.
VISI KOMENTARAI 6

Galerijos

Daugiau straipsnių