Pasirodo, atlikti akrobatines figūras ant kelio ženklų lengviau nei ant stulpo namuose. Taip nusprendė neseniai Kauno senamiestyje ir Panemunėje praeivius stebinusios 23 metų Lietuvos sveikatos mokslų studentė Kristina Baikaitė ir Vytauto Didžiojo universitetą baigusi 24 metų Daiva Ambraziejūtė.
Sulaukė plojimų
Sumaniusios originalų šou dvi merginos nustebino, šokiravo ir susilaukė ne tik kauniečių, bet ir turistų plojimų.
"Išbandėme turbūt bent penkiolika kelio ženklų, – Kristina jau dvejus, draugė pusantrų metų šoka pasaulyje populiarėjančius akrobatinius šokius ant stulpo (pole dance). – Keista, bet buvo lengviau nei namuose. Turbūt todėl, kad stulpai apsitrynę, aprūdiję, todėl lengviau kibo rankos, kūno oda, nes jie storesni už standartinius akrobatinių šokių stulpus. O ant plonesnio išsilaikyti rankomis, kojomis ir atlikti sudėtingas figūras nėra lengva."
Gimnastiką sportavusi 10 metų, taip pat baletą šokusi Kristina ir Rytų kovos menus, kapueirą, šiuolaikinius bei klasikinio indų šokio Bharatanatyam užsiėmimus lankiusi bei jogą praktikuojanti Daiva akrobatinius šokius ant kelių ženklų įamžino fotosesijoje.
"Tam reikia daug treniruotis, lankstumo, jėgos", – apie sudėtingus pratimus ant stulpų pasakojo 169 cm ūgio, 56 kg sverianti K.Baikatė, kuri su kolege nuo rudens ketina mokyti akrobatinių šokių ant stulpo ir kitus.
Ar jos galėjo sulaužyti kelio ženklus? Draugės juokiasi: ne! Tai galėtų nebent labai daug sveriantis vyras. Ir nebent to jis siektų specialiai.
Stulpas – namuose
"Kiekvienas pratimas reikalauja daug jėgos, lankstumo. Pratimai skirstomi į sudėtingumo lygius, – aiškino D. Ambraziejūtė. – Pradedantieji turėtų pradėti nuo lengvesnių – išlaikyti kūno svorį ant rankų, užsivertimo ir nepamiršti apšilimo."
Pirmą kartą "Youtube" svetainėje pamačiusi ir iškart akrobatiniais šokiais susižavėjusi Kristina antrina draugei: "Reikia mankštintis, didelis pranašumas – joga, gimnastika. Negalima pamiršti tempimo pratimų, apšilimo."
Draugės tikina, kad akrobatiniai šokiai ant stulpo joms kelia didelį azartą. Tikras malonumas po ilgų treniruočių atlikti sudėtingą triuką.
"Neturiu tiek daug kantrybės kiek Daiva ir treniruojuosi kiekvieną dieną tik po tris, o ji – po penkias valandas", – šyptelėjo Kristina.
Draugės ir šokio kolegės yra nusipirkusios garsios JAV kompanijos stulpą, kuris specialiai tvirtinamas prie lubų bei grindų.
"Dar norime nusipirkti stulpą su pakyla, kurį galima vežtis į gamtą", – artimiausius planus atskleidė pirmą kartą JAV, paskui Anglijoje akrobatinius šokius ant stulpo išbandžiusi K.Baikaitė.
Puošmena – mėlynės
Provokuojama, ar šokiai ant stulpo derinasi su striptizu, Kristina atkirto: "Tai – kitoks šokis. Nešokau ir neketinu šokti striptizo, kur ima pinigus už kūno apnuoginimą. Akrobatiniai šokiai ant stulpo – sudėtingas sportas."
Traumos? Kristina linksi: atlikdama sudėtingus pratimus ant kelio ženklų, kartą ji nukrito ir nusibrozdino.
"Visada sportuojant patiriama traumų, – įsitikinusi Kristina. – Šiame sporte reikia tvirtinti riešus, o po kiekvieno naujo pratimo, ypač pirmaisiais metais, kūną nusėja mėlynės. Galima patirti pečių, nugaros traumų. Reikia būti atsargiam, nes gali nuslysti nuo stulpo ir susižeisti."
Kristina seniai nekreipia dėmesio į darbo žymes ir įprato prie mėlynių, kurios matosi vasarą.
"Draugai pastebi, juolab kad nevengiu mūvėti šortukų, – prisipažino K.Baikaitė. – Buvęs draugas net juokaudavo, kad mane gali mušti, nes bičiuliai, žinantys apie akrobatinius šokius ant stulpo, manys, kad tai – žymės nuo šokių."
Į profesines puošmenas (taip ji vadina mėlynes) nekreipianti dėmesio Kristina tikino, kad viską atperka naujas sudėtingas, sėkmingai atliktas pratimas: "O dabar šokti ant stulpo man patinka skambant Jameso Browno dainai "This is a Man world".
Naujausi komentarai