"Baltijos miškai" vilioja ne tik profesionalus (renginių programa) Pereiti į pagrindinį turinį

"Baltijos miškai" vilioja ne tik profesionalus (renginių programa)

2016-05-16 18:14

Į ketvirtadienį netoli Girionių prasidedančią tarptautinę parodą "Baltijos miškai" kviečiami ne tik profesionalūs miškininkai. Plačiąją visuomenę parodos organizatoriai vilioja plačiu spektru jiems skirtų renginių.

"Baltijos miškai" vilioja ne tik profesionalus (renginių programa)
"Baltijos miškai" vilioja ne tik profesionalus (renginių programa)

Be profesionalams skirtų paskaitų ir seminarų, vyks naujausios miškų technikos demonstravimas, medienvežių vairuotojų, pjūklininkų varžybos. "Varžybose kviečiame dalyvauti tik profesionalius pjūklininkus. Laimės tas, kas greičiausiai ir tiksliausiai nuleis medį dirbdamas benzininiu pjūklu", – sakė vienas parodos organizatorių Dainius Šeronas. Parodą organizuoja žurnalas "Baltijos miškai".

Visas tris parodos dienas, gegužės 19–21 d., vyks daug edukacinių renginių. "Jei į parodą atvažiuos miškininkas su šeima ir nueis į seminarus, jo žmona su vaikais taip pat nenuobodžiaus: vyks daug edukacinių renginių suaugusiesiems ir vaikams. Juose bus galima susipažinti su vietiniais augalais ir vabalais, iš vietoje susirinktų vaistažolių lankytojai bus kviečiami išsivirti arbatos. Veiks skalikų paroda, skulptoriai vietoje kurs suoliukus ir medžio skulptūras. Kai kuriuos šių kūrinių bus galima įsigyti šeštadienį vyksiančiame aukcione", – žadėjo organizatorius.

Daug smalsuolių tikimasi sulaukti saugos diržų išbandymo programoje. Lietuvos automobilių kelių direkcijos atvežtais įrenginiais bus akivaizdžiai pademonstruota, kad net ir važiuojant labai lėtai keliaujantieji automobiliu neprisisegę saugos diržų rizikuoja gyvybe. "Ir šiais laikais Lietuvoje įprasta važiuojant trumpą atstumą neprisisegti saugos diržų. Pavyzdžiui, šeima per mišką važiuoja pabūti prie ežero, esančio už poros kilometrų. Į kelią išbėga stirna – avarija, net ir važiuojant 40 km/val. greičiu smūgis toks, kad neprisisegusieji per stiklą išlekia iš automobilio. Panorusieji galės išbandyti, kas ir kaip tokiu atveju automobilyje vyksta", – intrigavo pašnekovas.

Šeštadienį 10 val. šeimos kviečiamos pasodinti po ąžuolą. Šių medelių bus galima įsigyti vietoje, tačiau, kad ąžuoliukų nepritrūktų, parodos organizatoriai prašo iš anksto už jį sumokėti internetu į Dubravos mokomosios-eksperimentinės miškų urėdijos sąskaitą. "Galima sodinti ir savo atsivežtus ąžuoliukus, šalia pritvirtinant lentelę, kokios šeimos tai ąžuolas. Galima šalia atridenti savo akmenį, galima sodinti ne po vieną, o po kelis ąžuoliukus", – į Kauno rajono mero Valerijaus Makūno sumanytą akciją kvietė D.Šeronas.

"Baltijos miškuose" bus galima apžiūrėti dvikoju beržu pavadintą medį. "Tai du beržai, suaugę į vieną. Dažnai pasitaiko, kad vienas medis išsišakoja į keletą kamienų. Dviejų medžių kamienai į vieną suauga labai retai. Šį dvikojį beržą sieksime įtraukti į saugotinų medžių registrą", – sakė parodos organizatorius.

Važiuosiantieji automobiliu turėtų sekti nuorodas. Važiuojant nuo miesto pusės, neprivažiavus Girionių reikia sukti į dešinę, važiuoti Dubravų gatve, paskui – apie kilometrą mišku.


Į parodą keleivius nemokamai veš 46A maršruto autobusai.

Autobuso 46A maršruto eismo tvarkaraštis:

Gegužės 19 ir 20 d. iš Kauno geležinkelio stoties: 10:27; 12:16; 14:17.

Iš parodos "Baltijos miškai 2016": 11:25; 13:10; 15:15.

Gegužės 21 d. iš Kauno geležinkelio stoties: 10:20; 11:45; 13:30; 14:52.

Iš parodos "Baltijos miškai 2016": 11:00; 12:22; 14:07; 15:45.


EDUKACINĖS PROGRAMOS

Gegužės 19 d.

Vaikams:

12 val.

Miško paukščiai. Programos metu dalyviai supažindinami su miško paukščiais, pristatomi ir aptariami būdingesni ir išskirtiniai miško paukščiai, geniniai, varniniai, giesmininkai, plėšrieji, naktiniai ir kiti. Klausomasi jų balsų,bandoma juos pamėgdžioti, žiūronais stebimi praskrendantys paukščiai.

13 val.

Miškas vabzdžių apsuptyje. Moksleiviai bus supažindinti su miškus pažeidžiančiais abiotiniais veiksniais, vabzdžiais kenkėjais, ligų sukėlėjais, taip pat ir su miškui naudingais organizmais ir jų apsauga. Praktiniams įgūdžiams formuoti naudosime vabzdžių kolekcijas, pažeidimų pavyzdžius. Natūralioje miško aplinkoje pagal medžio morfologinius rodiklius vertinsime medžių sanitarinę būklę.

Suaugusiesiems:

13 val.

Vaistažolės. Aptarsime jų reikšmę lietuvio gyvenime. Girionių parko teritorijoje augančių vaistinių, laukinių valgomų augalų savybių apibūdinimas, auginimo ir vartojimo galimybės. Augalų atpažinimo problemos, panašumai su nevalgomais ar nuodingaisiais augalais.

14.30 val.

Miško medžiai ir augalai. Žygio metu tyrinėjami augalai, medžiai, bandoma juos atpažinti, sužinoti jų naudą, pritaikymą buityje, mokoma, kaip skaičiuoti medžio amžių, apžiūrint pro didinamuosius stiklus bus tyrinėjami rastų miško augalų žiedai.

Gegužės 20 d.

Vaikams:

11 val.

Iš kur atsiranda medžiai. Užsiėmimų metu pavirsime paukščiais, žvėreliais ir vėju, kad suprastume, kaip plinta sėklos gamtoje. Taikydami įvairius eksperimentus bandysime padėti sėklai tapti dideliu ir galingu medžiu.

13.15 val.

Vabzdžių, varliagyvių ir roplių pasaulis miške. Žygio metu keliaujame mišku, ieškome vabzdžių, roplių miško paklotėje, gaudome tinkleliais drugelius. Pasakojama apie miško vabzdžių, varliagyvių ir roplių naudą miškui. Dalyviai turės galimybę apžiūrėti vabzdžius pro didinamuosius stiklus, visus rastus gyvūnus vadovas padės atpažinti ir papasakos apie juos.

Suaugusiesiems:

11 val.

Vietinės ir introdukuotos medžių rūšys. Edukacija padės susipažinti su Lietuvos savaiminėmis ir kai kuriomis introdukuotomis medžių ir krūmų rūšimis, apibūdinti būdingus atskirų rūšių morfologinius požymius (lapus, žiedus, vaisius). Susipažinti su sumedėjusių augalų auginimo ir ūkinio panaudojimo galimybėmis (miškuose, sodybų, dekoratyviniuose, apsauginiuose želdiniuose). Vaistiniai, nuodingi, medingi, ornitochoriniai medžiai ir krūmai.

13.15 val.

Miško paukščiai.

14.45 val.

Miško medžiai ir augalai.

Gegužės 20 d.

Vaikams:

11 val.

Miško žvėreliai ir jų paslaptys. Bandysime išsiaiškinti, kaip gyvena ir bendrauja miško žvėreliai, atskirti jų pėdsakus, pažinti namus ir, svarbiausia, kaip su jais susidraugauti.

13.15 val.

Vabzdžių, varliagyvių ir roplių pasaulis miške.

Suaugusiesiems

11 val.

Grybų auginimas namuose. Grybai – paslaptingi ir nenuspėjami augalai. Juos nelengva užsiauginti patiems savo darže ar miške netoli sodybos. Vis dėlto kantriausiesiems pasiseka. Apie grybų auginimo galimybes, reikiamas sąlygas supažindinsime per pažintinę paskaitą. Papasakosime apie grybų naudą žmogui ir gamtai.

13.15 val.

Miško paukščiai.

14.30 val.

Miško medžiai ir augalai.

LIETUVA IR ŽEMĖS MENAS

Pradžia gegužės 19 d. 11.30 val.

Žemės menas – būdas atsigręžti į gamtą, išreikšti save kuriant trumpaamžius kūrinius, dirbant su natūraliomis gamtinėmis medžiagomis, būdingomis tam tikrai vietovei.

Kūrybinę ekologišką medžiagą, naudojamą darbo procese, tai ką siūlo miškas (nukritusias šakas, lapus, kankorėžius, šaknis, medžio žievę ir visa, ką galime rasti miške), pasiskolinsime jam nekenkdami. Visi renginio dalyviai ir svečiai kviečiami kurti kartu.

Renginio dalyviai ir svečiai kviečiami pasiūlytoje erdvėje iš įvairių medžiagų kartu sudėlioti savo valstybės kontūrą. Mūsų kuriama Lietuva bus įdomi ir svarbi patirtis, kuri, įgavusi vienokį ar kitokį pavidalą, įsilies į nuostabų vietos gamtovaizdį.

ŠEIMŲ ĄŽUOLYNAS

Gegužės 21 d. 10 val.

Parodoje "Baltijos miškai 2016" pirmą kartą visuomenė kviečiama pasodinti savo šeimos ąžuoliuką. Šio sumanymo iniciatorius Kauno rajono meras Valerijus Makūnas kartu su Dubravos mokomosios-eksperimentinės miškų urėdijos urėdu Kęstučiu Šakūnu ir žurnalu "Miškai" kviečia visus šalies gyventojus ir parodos lankytojus drauge su savo šeimomis pasodinti po vieną medelį Girionyse įveisiamame šeimų ąžuolyne. Galima atsivežti savo ąžuoliuką arba jį kartu su visais priklausiniais įsigyti už 10 eurų iš Dubravos mokomosios-eksperimentinės miškų urėdijos medelyno.

Kiekvienam iš anksto užsiregistravusiam ir į nurodytą sąskaitą 10 eurų pervedusiam asmeniui bus duodamas ąžuoliukas, kuoliukai įtvirtinti, vanduo palaistyti ir ženklinimo kortelė. Jei atsivešite savo šeimos lentelę, tvirtinamą į žemę, džiaugsimės.

10 eurų už ąžuoliuką  prašome pervesti į VĮ Dubravos EMMU sąskaitą SEB banke LT947044060003191258

EKSKURSIJA PO ARBORETUMĄ

Gegužės 19–20 d. 14 val.

Dubravos eksperimentinės-mokomosios miškų urėdijos arboretumas – tai dendrologinė kolekcija, kurioje kaupiami, saugomi ir eksponuojami vertingi mokslo, pažintiniu ir dekoratyviniu požiūriu vietiniai ir introdukuoti (atvežti) sumedėję augalai. Beveik 50 ha plote auginami daugiau kaip 1 tūkst. rūšių ir veislių medžiai ir krūmai – vasaržaliai ir visžaliai, lapuoti ir spygliuoti, spalvingais žiedais ir lapais.

Dubravos arboretumas 2000 m. aplinkos ministro įsakymu paskelbtas valstybės saugomu gamtos paveldo objektu – dendrologiniu rinkiniu. Šių metų pradžioje keliolikos rūšių augalams suteiktas Lietuvos nacionalinių genetinių išteklių statusas. Aplankyti arboretumą ir jo vertybes bus galima per ekskursijas parodos "Baltijos miškai 2016" metu. Susipažinsime su retesniais mums įprastų eglių, pušų ar klevų giminaičiais, sužinosime, kaip atsiranda naujos dekoratyvinių medžių veislės, kaip sodinti ir prižiūrėti medžius ir krūmus sodyboje, ką geriau auginti prie lango ir ką – prie ūkinio pastato, kurie dekoratyviniai augalai tinka maistui ir kurie – vaistams. Pamatysime ir daugiau įdomių dalykų – po kokiu medžiu indėnai rūkydavo taikos pypkę ir po kokiu ganėsi dinozaurai, koks medis pirmasis žemėje pražydo tikrais žiedais ir per kokį suaugusį beržą galima perlipti.

Ekskursijos trukmė – apie pusantros valandos. Susitiksime Vaišvydavoje, prie medelyno ir arboretumo pastato Miškininkų g. 7. Informacija – Valerija Baronienė, tel. 8 620 61 834.

Visas parodos dienas kviečia:

SKULPTŪRŲ PARKAS GIRIONYSE

 

Parodoje dirbs skulptoriai – jūsų akyse gims nuostabūs medžio darbai. Parko atributas – suoliukas – jauną skulptorių gali išprovokuoti kūrybiniam procesui, kuris atves į dar nematyto, originalaus sprendimo kelią.

Šis suoliukas neprimena baldo. Tai lyg parko skulptūra, panaši į miško upokšnį, čiurlenantį per akmenis ir savo plastiniu sprendimu primena romantišką mūsų gamtos kampelį. Šiam suolui naudojama stora 15 cm ąžuolinė lenta, pastatyta ant natūralių riedulių. Dalis riedulių inkrustuoti į ąžuolinę lentą, sukuriant vandens paviršiaus ir iš jo iškilusiais akmenimis įspūdį. Tokiu būdu bandoma priartėti prie natūros, sukuriant organišką susiliejimą su aplinka. Tai kelias-provokacija kuriant poilsio zonos baldus. Reikia tik susirasti laukuose keletą riedulių, ant jų pritvirtinti lentą ir tokiu būdu atrasti funkcijos, estetikos dermę ir mėgautis kūrybiniu procesu, žinant, kad kiekvienas skulptūrinis suolas bus unikalus ir nepakartojamas. Sėkmės!

Programai vadovauja Vilniaus dailės akademijos Kauno fakulteto Skulptūros katedros vedėjas doc. Alfonsas Vaura.

LIETUVOS SKALIKAI

14 val.

Lietuvių skalikų augintojų sąjungos prezidentas Ričardas Barzdenis papasakos lietuvių skalikų gyvavimo istoriją nuo XVI a., kas bendra su kaimyninių šalių skalikais, kaip amžiams bėgant skalikai nyko ir kaip buvo išsaugota veislė. Šiandien skalikai yra žinomi kaip puikūs medžiokliniai šunys, nuostabūs kraujasekiai ir puikūs šeimos draugai.

Parodoje bus pademonstruotas praktinis sužeisto žvėries ieškojimas.

ŽIRGYNO ŠOU

Siūlome pajodinėti miško takeliais su trenerio palyda. Šventėje turėsime keturis ramius, draugiškus žirgus, kuriais gali joti tiek suaugusieji, tiek vaikai. Išankstinė registracija: trenerė Ernesta, tel. 8 686 32 439.

Naujausi komentarai

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.

Komentarai

  • HTML žymės neleidžiamos.
Atšaukti
Komentarų nėra

Daugiau naujienų