Kaunietė Zina Griciuvienė sovietmečiu viename gėlių kioske susižavėjo puošniu žalumynu ir jį nusipirko su vazonėliu. Iš pradžių augino lauke, o paskui pasodino nebenaudojamame šiltnamyje ir leido jam plisti. Dabar visų pamirštas šiltnamis vilioja puošniais žiedais ir tamsiais pailgais lapais pasipuošusiais augalais.
„Tai visžalis augalas, kuris ketvirtais ar penktais gyvenimo metais „atsiveda vaikų" - išaugina ant šaknų specifinius pumpurėlius, kuriais ir dauginamos pluoštinės jukos. Augalas priaugina „vaikų" prieš žydėjimą arba po jo. Kadangi manoji pluoštinė juka auga šiltnamyje, tai ji pražydo anksčiau nei tos, kurios auga lauke. Dabar šiltnamyje turiu apie 50 didelių pluoštinių jukų ir daugybę jų „vaikų", kurių negailėčiau norintiems auginti savo sklypuose šį nuostabų augalą", - sakė Z.Griciuvienė.
Pluoštinės jukos sodinamos saulėtoje sklypo vietoje. Nors šiems augalams nebaisus ir 20 laipsnių šaltis, tačiau žiemai juos reiktų pridengti, pavyzdžiui, pjuvenomis ar šiaudais. Beje, jukoms labiau nei šaltis žiemą pavojingi atodrėkiai, todėl jų negalima sodinti sunkiose dirvose. Jukoms patinka lengvas, smėlėtas dirvožemis. Šie augalai nebijo sausrų. Atskirti jų „vaikai" sodinami į lysvę pavasarį arba rugpjūtį. Galima auginti ir kubiluose, žiemai paliekant rūsyje.
Naujausi komentarai