Siūlymai parduoti organus - praeityje

Už kiek galiu parduoti savo inkstą? Tokių ir panašių klausimų Nacionalinis transplantacijos biuras sulaukdavo vos ne kasdien.     

"Kai pradėjau dirbti, tikriausiai nebūdavo savaitės, kada nesulaukdavome pasiūlymų parduoti inkstą, pasiteiravimų, kiek gautų už organą. Dabar biure yra įvykis, jei toks žmogus ateina", - prisiminė portalo forume trečiadienį viešėjusi Asta Kubilienė, prieš devynerius metus pradėjusi vadovauti Nacionaliniam transplantacijos biurui.

Dabar norinčiųjų parduoti savo organus per metus pasitaiko vos vienas ar du. Darbuotojai paaiškina apie galimybę tapti donoru po mirties, neatlygintinai.  

Tačiau daugelį potencialių donorų atbaido pasigirstantys skandalai apie organų vagystes. A.Kubilienė pripažįsta, kad transplantacijos turizmas pasaulyje egzistuoja. Nors organų pardavimas ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje  draudžiamas įvairiais teisės aktais, su tuo kovoja ir įvairios tarptautinės organizacijos.

Tačiau apie tokius atvejus Lietuvoje direktorei girdėti neteko. Jos manymu, Lietuva tam netinkama šalis. 

"Dažniausiai tai vyksta labai skurdžiose šalyse, kur pajamos vienam gyventojui per metus paprastai neviršija 50 dolerių. Žmonės neturi išsilavinimo, nėra įstatyminės bazės, o šalyje - didelis gyventojų skaičių, nors tai nebūtina sąlyga", - sakė biuro vadovė.

Pasak A.Kubilienės, ilgą laiką apie organų donorystė mes žinojome tik iš meninių filmų. Tad daug žmonių yra apie tai girdėję, skaitę ar žiūrėję filmą, bet pradėjus klausti konkrečiai, nieko negali pasakyti.

Lietuvoje vis palankiau žiūrima į organų donorystę. Tam prieštarauja 20-30 proc. gyventojų.

Direktorė tikino, kad tai nėra didelis skaičius. Kai kuriose šalyse donoro skaičius vienam milijonui gyventojų didesnis nei Lietuvoje, tačiau ir artimųjų prieštaravimas - žymiai didesnis.

Donorų skaičiumi pirmaujančioje Ispanijoje, kur vienam mln gyventojų tenka apie 34 donorus, artimųjų prieštaravimas siekia apie 15 proc. Vengrijoje prieš porą metų artimųjų prieštaravimas siekė 4,3 proc., o donorų skaičius vienam mln gyventojų - 15.

Iki spalio pradžios Lietuvoje organų laukė 336 pacientai. Didžiausią dalį sudaro laukiantys inkstų transplantacijos. Šiuo metu Lietuvoje donoro kortelę turi 11 tūkst. 230 žmonių.


Šiame straipsnyje: organų donorystė

NAUJAUSI KOMENTARAI

Mrs SONIA

Mrs SONIA portretas
Laimingų Naujųjų metų plačiajai visuomenei Esu ponia Sonia Brando Peru Aš tik noriu naudoti šią laikmeną vertiname prieš specialisto ligoninę, kad nusipirkau vieną iš mano inkstus kaip finansinių sunkumų buvau tada rezultatas, aš esu iš 3kids ir motina savo tėvas skyrybas manęs be priežasties iš mano ponia džiaugsmo draugas davė man susisiekti su šia ligoninę Indijoje, kad jie yra originalūs pirkėjas inkstus savo elektroninio pašto: Dr.lucienpye.clinic@gmail.com gerai shorting mano parodymus jie pirko savo inkstą ir mokama man $ 120,000usd ir dabar aš esu turtingas verslo moteris ir mano vaikai gyvena laimingai gerai Žinau, kad yra daug padirbtų gydytoju internete, bet ačiū Dievui buvau laimingas, kad rado vieną čia yra mano numeris abejonių 951.528.618 atsižvelgiant naudai ponia Sonia iš Peru

Kaunietė

Kaunietė portretas
"Tačiau apie tokius atvejus Lietuvoje direktorei girdėti neteko. Jos manymu, Lietuva tam netinkama šalis." Duok Dieve,kad taip ir būtų. Na kurgi teks,jei apie pedofilijos skandalą išgirdom tik po metų,tik todėl,kad nuaidėjo šūviai.Iki tol,matyt,Lietuva buvo netinkama tam šalis.

as

as portretas
jo jo, lietuvoj to nera! gal nereikia tu pasaku mum
VISI KOMENTARAI 10
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių