Nuoga tiesa apie neurolingvistinį programavimą

NLP(neurolingvistinis programavimas) – kaip Matematika. Jei aš Jūsų paklausčiau : „ar jums patiko matematika?“, dalis skaitytojų atsakytų kad  patiko, o dalis  – ne, kai kurie skaitytojai  turi dar kitokius atsakymus. Bet prieš atsakant visada įvyksta tarpinis variantas: Jūsų galvoje iškyla vaizdinys, garsai ar pojūčiai kūne, kurie ir apsprendžia Jūsų atsakymą į klausimą. Tai įvyksta taip greitai, kad paprastai žmogus apie tai nesusimąsto. 

Mokslininkai ir NLP įkūrėjai teigia, kad informaciją apie išorinį pasaulį mes priimame savo penkiais kanalais: vizualiniu, audialiniu, kinestetiniu, skonio ir kvapo ir gautus signalus nervų sistema ir smegenys apdoroja tam tikru būdu paversdami juos vidiniais vaizdiniais, garsais, pojūčiais...

Vienas arba du iš šių kanalų būna dominuojantys. Pagal tai žmonės vadinami vizualais, audialais ar kinestetikais. Mes mąstome vidiniais vaizdiniais, garsais ir pojūčiais, kvapais ir skoniais. Galime ne tik jį matyti, bet ir jausti, prisimindami skanų mums patiekalą,  jo skonį ir kvapą. Susidaro vidinis mus supančio pasaulio vaizdas – mūsų vidinis pasaulis. Ir šis vidinis pasaulio vaizdas nevisai atitinka, o kartais ir visai neatitinka mus supančios tikrovės. 

NLP apie tai sako: žemėlapis nėra teritorija. Jei kažko nerandi, vadinasi neteisingas žemėlapis. Tai tas pats kaip su 1990m. žemėlapiu važinėti Klaipėdos ar Vilniaus senamiesčiu bandant surasti išvažiavimą nepažeidžiant taisyklių.  Ir, žinoma, daug naudingiau – ir paprasčiau – pakeisti žemėlapį į naujesnį ir tikslenį, kuriuo naudojasi žmogus, nei teritoriją, kurioje jis šiuo metu randasi. 

Galima teigti kad nėra pasaulyje visiškai vienodai tikrovę suvokiančių žmonių.  Mūsų vidiniai vaizdiniai, garsai ir pojūčiai turi savo savybes: spalvas, dydį, atstumą, garsumą, tvirtumą ir t.t. keičiant šias savybes, keičiasi mūsų požiūris į reiškinius ir tokiu būdu mes galime išlaisvinti daubybę vidinių resursų, kurie padės mums būti sveikais, laisvais ir laimingais. Viskas daug paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Žmonės labai greitai mokosi. Mes be didelių pastangų išmokstame savo gimtąją kalbą, nes turime įgimtą sugebėjimą kaupti žinias, būtinas bendravimui su kitais mūsų giminės atstovais. Lygiai tap pat efektyviai mes išmokstame įvairių elgesio modelių : kai kurie iš jų naudingi, kai kurie – ne. Tai mūsų įpročiai. Išmokę kokį elgesį sąmoningai, mes pradedame jį naudoti nesąmoningai, t.y. automatiškai (vaikščioti , važiuoti dviračiu ir t.t.) Tokiems įgūdžiams priklauso ir įprotis slopinti save, nepasitikėti savimi, atidėlioti, barti save, bijoti ir jausti beviltiškumo jausmą.

Bet egzistuoja ir kiti įpročiai: įprotis gerai jaustis, atsipalaiduoti, jausti pasitikėjimą savimi. Tas faktas, kad mes esame gabūs ir talentingi išmokti reiškia, kad mes galime išmokti daug ko naudingo ir gero lengvai ir greitai.  NLP (neurolingvistinio programavimo) technikos, lengvos ir paprastos  padeda pasiekti norimus rezultatus lengvai ir užtikrintai. Jei Jūs įvaldę NLP technikas,  Jums neteks ilgai ir kankinančiai keisti savęs, Jūs keisitės greitai ir daug greičiau pasieksite savo tikslus. Tai kaip išmokti važiuoti naujos rūšies dviračiu. Ir tas dviratis duos jums asmeninę laisvę. 

Nes grandinės, suvaržančios žmogaus laisvę ir galimybes yra tik žmogaus prote. Žmones gąsdina ne būtinybė susitikti su naujais žmonėmis, ne aukštis ir ne vorai. Jūs tiesiog išmokote bijoti aukščio, vorų ir naujų žmonių. Yra žinoma kad vaikai gimsta su dviem pagrindinėmis baimėmis: kritimo ir garsių garsų baimėmis.

Visos kitos baimės yra įsisavintos, išmoktos. Problemos pas žmones atsiranda labai greitai. Užtenka vieną kartą patekti į sudėtingą situaciją situaciją lėktuve, kad pas ką nors iš keleivių atsirastų  fobija.  Užtenka kad įkastų vienąkart  šuo ir gali būti kad kažkas iš Jūsų bijos visų šunų. Kaip tame anekdote: „ Petriukui įkando šuo. Šuo nubėgo ir pamiršo, o Petriukas užaugo ir nepamiršo.“ Jei baimė gali atsirasti taip greitai, tai kodėl priešingo įgūdžio įgijimas turėtų užimti daug laiko? NLP įkūrėjas R. Bendleris teigia kad visada reikia ieškoti tokio būdo, kuris padės iš karto gauti norimą rezultatą. Jei Jūs galite išmokti bijoti, vadinasi lygiai taip pat galima išmokti ir nejausti baimės. 

Lengvai ir greitai. Kad pasukti gyvenimą kita linkme jūs turite žinoti kaip veikia tokios idėjos ir įvaldyti technikas. Jų pagalba galima išsilaisvinti ne tik iš baimių, nerimo ar nepasitikėjimo savimi, bet ir išmokti daug labiau pasitikėti savimi ir savo jėgomis, efektyviai komunikuoti su savo artimaisiais ir kitais žmonėmis, pagerinti santykius šeimoje ir darbe ir pasiekti sėkmės kitose gyvenimo srityse. Atsiras daug daugiau laiko tiesiog mėgautis gyvenimu. NLP technikos labai  efektyvios ir lengvai pritaikomos. NLP (neurolingvistinis programavimas) negydo, NLP moko mąstyti naujai : mąstymas – ne pasyvus procesas. Mes tik įpratome galvoti kad mūsų mintys „kažkaip atsiranda“ . 

Mąstymas visada turi būti aktyvus. Jūs turite mąstyti tokiu būdu kad gautumėte norimus rezultatus.  Jei iškilus kokiai problemai, Jūs klausite savęs „kas dar blogo gali nutikti?“, tai tikrai kas nors gali įvykti „ne taip“. Bet jei Jūs klausite savęs : „kaip aš galiu visa tai išspręsti?“, „kas galėtų suveikti šioje situacijoje man palankia linkme?“, „kas atneštų man sėkmę?“ -  Jūs tikrai rasite atsakymą.  Tik tai bus visai kitos kokybės atsakymas. Teisingi klausimai formuoja teisingus vaizdinius galvoje. Kai atsiranda teisingi vaizdiniai, Jūs pradedate jausti teisingus jausmus, kas iššaukia teisingus poelgius ir Jūsų gyvenimas prisipildo daug daugiau entuziazmo. 

NLP gali jus išmokyti valdyti savo mąstymo procesus ir suprasti kad jūsų vidiniai vaizdiniai, balsai ir pojūčiai priklauso jums ir jūs galite juos valdyti taip pat, kaip kad valdote savo penkis pirštus pasukdami durų rankeną. Tam kad gyventi laimingą gyvenimą ir būti ten, kur nori būti. Nes Jūsų ateitis visada nauja, nepriklausomai nuo to, kokia buvo Jūsų praeitis. Kartais žmonės sako, kad jiems nesiseka ar kažkas einasi ne taip todėl, kad Jų vaikystė buvo sunki. Ką gi. 

Jie gali būti teisūs. Ir tokiu atveju, galima  jiems pasakyti kad tinkamiausiais laikas įgyti laimingą vaikystę – dabar. Nes praeities nėra. Kas yra praeitis? Tai tik paveikslėliai mūsų galvoje ir galbūt su tuom susiję pojūčiai mūsų kūne. Ateities nėra: tai tik paveikslėliai mūsų galvoje. Kas mums belieka – tik dabartis. Geriausias laikas imtis veiksmų, kurie padarys mus laisvais ir laimingais  yra – dabar. 

Grįžtant prie matematikos: matematiką mes naudojame visur - fizikoje, astrofizikoje, chemijoje, muzikoje ir kasdieniniame gyvenime. Taip pat ir NLP naudojama tiek asmeninių tikslų pasiekimui, tiek versle, sporte, tiek kitose srityse, nes visada yra kas nors, ką žmogus gali padaryti dar geriau.

Ingrida Rekašienė
Sertifikuota NLP trenerė,
HR - Coach
IngridarekasieneS@gmail.com

850815NAUJAUSI KOMENTARAI

andrius

andrius portretas
"NLP įkūrėjas R. Benderis" :D Poniai, vadinančiai save "sertifikuota NLP trenere", pravartu būtų pagaliau skirti Benderį nuo Bandler'io :) Negi žodis "įkūrėjas" čia ne vietoje, labiau tiktų "vienas iš pradininkų" - nepamirškime ir Grinder'io.

Benderis čia labai vietoj

Benderis čia labai vietoj portretas
Tokio lygio straipsnis, nu tiesiog kaip šachmatų didmeistrio paskaita :))))
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Pritrenkiamai graži net speiguotą žiemą
  Pritrenkiamai graži net speiguotą žiemą

  Kai žiemiški orai nelepina, nukenčia ne tik mūsų nuotaika ar produktyvumas, bet ir išvaizda. Dažniausiai pučiant lediniam vėjui ir siaučiant pūgoms tampa sunku rūpintis plaukais, veido oda, rankomis. Žinant keletą pagrindinių žiemos...

 • M. Trump per vyro inauguraciją žavėjo J. Kennedy stiliumi
  M. Trump per vyro inauguraciją žavėjo J. Kennedy stiliumi

  Pirmoji JAV ponia Melania Trump (Melanija Tramp) per savo vyro Donaldo Trumpo inauguraciją penktadienį pasirinko vilkėti JAV dizainerio Ralpho Laureno (Ralfo Loreno) kurtą žydrą kostiumėlį, primenantį jos pirmtakės Jacqueline Kennedy (Žaklin Kenedi)...

  10
 • Receptas dailiai figūrai – 10 tūkst. žingsnių
  Receptas dailiai figūrai – 10 tūkst. žingsnių

  Neatsispyrėte pagundai prie kavos paskanauti saldumynų? Nesijaudinkite, lieti prakaito sporto salėje dėl aplankiusios silpnumo akimirkos nereikės – sudeginti nepageidaujamas kalorijas galima ir einant.  Amerikiečių moksliniai tyrimai rodo, ka...

  1
 • Įžymybių stilistė pataria, kaip neišleidžiant krūvos pinigų atrodyti tarsi žvaigždei
  Įžymybių stilistė pataria, kaip neišleidžiant krūvos pinigų atrodyti tarsi žvaigždei

  „Garsių klientų būdavo tiek daug, kad net jų visų vardų nepamenu. Mūsų parduotuvėje apsipirkdavo dar ir dabar aukščiausiu lygiu besivaržantys lenktynininkai, daug kino žvaigždžių ir bet kokia kaina viešumo vengiančių turtuo...

  1
 • Korsetų kultas arba mada, kuri žaloja
  Korsetų kultas arba mada, kuri žaloja

  Nors korsetas tokio pat senumo kaip mūsų civilizacija, jis madingas ir XXI a. Gydytojas Alvydas Unikauskas įspėja – tokia mada gali rimtai sužaloti. ...

 • Pasitepusi riebiu kremu vos nenušalo nosies
  Pasitepusi riebiu kremu vos nenušalo nosies

  Patarimų, kaip apsaugoti veido odą nuo šalčio, apstu, tačiau neretai jie prieštaringi. Kauno kolegijos Medicinos fakulteto Kosmetologijos katedros dėstytoja Vaiva Vaikšnorienė perspėja pasikliauti tik profesionalų nuomone. ...

  1
 • Štai sąrašiukas daiktų, tiesiog privalomų atostogoms!
  Štai sąrašiukas daiktų, tiesiog privalomų atostogoms!

  Nors seniau atostogos prie jūros daugiausia asocijuodavosi su vasaros sezonu, lietuviai vis dažniau pasilepinti saulės ir jūros teikiamais malonumais pasirenka žiemą. ...

  1
 • Lietuvės nemėgsta gėlėtų suknelių?
  Lietuvės nemėgsta gėlėtų suknelių?

  Pasirodo, moterų pamėgta frazė „neturiu kuo apsirengti“ – nėra laužta iš piršto. OTTO surengta apklausa atskleidė, kad nors 82 proc. Lietuvos moterų spintose galima rasti iki 10 suknelių, jei rytoj būtų ypatinga proga,...

  4
 • Kasdienė odos priežiūra turi virsti natūraliu įpročiu
  Kasdienė odos priežiūra turi virsti natūraliu įpročiu

  Jei žiemos metu išsausėja veido oda, tinkama jos priežiūra gali padėti įveikti sudirgimus. Visgi norint užtikrinti ilgalaikę sveiką odos būklę, rekomenduojama ja rūpintis nuolatos. Kosmetologė Žaneta Lubianskienė pabrėžia, jog veido odo...

 • Tai, kas padės greičiau atsisveikinti su švenčių padariniais
  Tai, kas padės greičiau atsisveikinti su švenčių padariniais

  Praūžus griausmingam šventiniam laikotarpiui, neretam suvalgytas ar išgertas nuodėmes norisi kuo greičiau išvaryti iš organizmo. Deja, ne itin saikingo valgymo ar gėrimų vartojimo padariniai gali ilgam turėti įtakos tiek vid...

Daugiau straipsnių