Nuoga tiesa apie neurolingvistinį programavimą

NLP(neurolingvistinis programavimas) – kaip Matematika. Jei aš Jūsų paklausčiau : „ar jums patiko matematika?“, dalis skaitytojų atsakytų kad  patiko, o dalis  – ne, kai kurie skaitytojai  turi dar kitokius atsakymus. Bet prieš atsakant visada įvyksta tarpinis variantas: Jūsų galvoje iškyla vaizdinys, garsai ar pojūčiai kūne, kurie ir apsprendžia Jūsų atsakymą į klausimą. Tai įvyksta taip greitai, kad paprastai žmogus apie tai nesusimąsto. 

Mokslininkai ir NLP įkūrėjai teigia, kad informaciją apie išorinį pasaulį mes priimame savo penkiais kanalais: vizualiniu, audialiniu, kinestetiniu, skonio ir kvapo ir gautus signalus nervų sistema ir smegenys apdoroja tam tikru būdu paversdami juos vidiniais vaizdiniais, garsais, pojūčiais...

Vienas arba du iš šių kanalų būna dominuojantys. Pagal tai žmonės vadinami vizualais, audialais ar kinestetikais. Mes mąstome vidiniais vaizdiniais, garsais ir pojūčiais, kvapais ir skoniais. Galime ne tik jį matyti, bet ir jausti, prisimindami skanų mums patiekalą,  jo skonį ir kvapą. Susidaro vidinis mus supančio pasaulio vaizdas – mūsų vidinis pasaulis. Ir šis vidinis pasaulio vaizdas nevisai atitinka, o kartais ir visai neatitinka mus supančios tikrovės. 

NLP apie tai sako: žemėlapis nėra teritorija. Jei kažko nerandi, vadinasi neteisingas žemėlapis. Tai tas pats kaip su 1990m. žemėlapiu važinėti Klaipėdos ar Vilniaus senamiesčiu bandant surasti išvažiavimą nepažeidžiant taisyklių.  Ir, žinoma, daug naudingiau – ir paprasčiau – pakeisti žemėlapį į naujesnį ir tikslenį, kuriuo naudojasi žmogus, nei teritoriją, kurioje jis šiuo metu randasi. 

Galima teigti kad nėra pasaulyje visiškai vienodai tikrovę suvokiančių žmonių.  Mūsų vidiniai vaizdiniai, garsai ir pojūčiai turi savo savybes: spalvas, dydį, atstumą, garsumą, tvirtumą ir t.t. keičiant šias savybes, keičiasi mūsų požiūris į reiškinius ir tokiu būdu mes galime išlaisvinti daubybę vidinių resursų, kurie padės mums būti sveikais, laisvais ir laimingais. Viskas daug paprasčiau, nei atrodo iš pirmo žvilgsnio.

Žmonės labai greitai mokosi. Mes be didelių pastangų išmokstame savo gimtąją kalbą, nes turime įgimtą sugebėjimą kaupti žinias, būtinas bendravimui su kitais mūsų giminės atstovais. Lygiai tap pat efektyviai mes išmokstame įvairių elgesio modelių : kai kurie iš jų naudingi, kai kurie – ne. Tai mūsų įpročiai. Išmokę kokį elgesį sąmoningai, mes pradedame jį naudoti nesąmoningai, t.y. automatiškai (vaikščioti , važiuoti dviračiu ir t.t.) Tokiems įgūdžiams priklauso ir įprotis slopinti save, nepasitikėti savimi, atidėlioti, barti save, bijoti ir jausti beviltiškumo jausmą.

Bet egzistuoja ir kiti įpročiai: įprotis gerai jaustis, atsipalaiduoti, jausti pasitikėjimą savimi. Tas faktas, kad mes esame gabūs ir talentingi išmokti reiškia, kad mes galime išmokti daug ko naudingo ir gero lengvai ir greitai.  NLP (neurolingvistinio programavimo) technikos, lengvos ir paprastos  padeda pasiekti norimus rezultatus lengvai ir užtikrintai. Jei Jūs įvaldę NLP technikas,  Jums neteks ilgai ir kankinančiai keisti savęs, Jūs keisitės greitai ir daug greičiau pasieksite savo tikslus. Tai kaip išmokti važiuoti naujos rūšies dviračiu. Ir tas dviratis duos jums asmeninę laisvę. 

Nes grandinės, suvaržančios žmogaus laisvę ir galimybes yra tik žmogaus prote. Žmones gąsdina ne būtinybė susitikti su naujais žmonėmis, ne aukštis ir ne vorai. Jūs tiesiog išmokote bijoti aukščio, vorų ir naujų žmonių. Yra žinoma kad vaikai gimsta su dviem pagrindinėmis baimėmis: kritimo ir garsių garsų baimėmis.

Visos kitos baimės yra įsisavintos, išmoktos. Problemos pas žmones atsiranda labai greitai. Užtenka vieną kartą patekti į sudėtingą situaciją situaciją lėktuve, kad pas ką nors iš keleivių atsirastų  fobija.  Užtenka kad įkastų vienąkart  šuo ir gali būti kad kažkas iš Jūsų bijos visų šunų. Kaip tame anekdote: „ Petriukui įkando šuo. Šuo nubėgo ir pamiršo, o Petriukas užaugo ir nepamiršo.“ Jei baimė gali atsirasti taip greitai, tai kodėl priešingo įgūdžio įgijimas turėtų užimti daug laiko? NLP įkūrėjas R. Bendleris teigia kad visada reikia ieškoti tokio būdo, kuris padės iš karto gauti norimą rezultatą. Jei Jūs galite išmokti bijoti, vadinasi lygiai taip pat galima išmokti ir nejausti baimės. 

Lengvai ir greitai. Kad pasukti gyvenimą kita linkme jūs turite žinoti kaip veikia tokios idėjos ir įvaldyti technikas. Jų pagalba galima išsilaisvinti ne tik iš baimių, nerimo ar nepasitikėjimo savimi, bet ir išmokti daug labiau pasitikėti savimi ir savo jėgomis, efektyviai komunikuoti su savo artimaisiais ir kitais žmonėmis, pagerinti santykius šeimoje ir darbe ir pasiekti sėkmės kitose gyvenimo srityse. Atsiras daug daugiau laiko tiesiog mėgautis gyvenimu. NLP technikos labai  efektyvios ir lengvai pritaikomos. NLP (neurolingvistinis programavimas) negydo, NLP moko mąstyti naujai : mąstymas – ne pasyvus procesas. Mes tik įpratome galvoti kad mūsų mintys „kažkaip atsiranda“ . 

Mąstymas visada turi būti aktyvus. Jūs turite mąstyti tokiu būdu kad gautumėte norimus rezultatus.  Jei iškilus kokiai problemai, Jūs klausite savęs „kas dar blogo gali nutikti?“, tai tikrai kas nors gali įvykti „ne taip“. Bet jei Jūs klausite savęs : „kaip aš galiu visa tai išspręsti?“, „kas galėtų suveikti šioje situacijoje man palankia linkme?“, „kas atneštų man sėkmę?“ -  Jūs tikrai rasite atsakymą.  Tik tai bus visai kitos kokybės atsakymas. Teisingi klausimai formuoja teisingus vaizdinius galvoje. Kai atsiranda teisingi vaizdiniai, Jūs pradedate jausti teisingus jausmus, kas iššaukia teisingus poelgius ir Jūsų gyvenimas prisipildo daug daugiau entuziazmo. 

NLP gali jus išmokyti valdyti savo mąstymo procesus ir suprasti kad jūsų vidiniai vaizdiniai, balsai ir pojūčiai priklauso jums ir jūs galite juos valdyti taip pat, kaip kad valdote savo penkis pirštus pasukdami durų rankeną. Tam kad gyventi laimingą gyvenimą ir būti ten, kur nori būti. Nes Jūsų ateitis visada nauja, nepriklausomai nuo to, kokia buvo Jūsų praeitis. Kartais žmonės sako, kad jiems nesiseka ar kažkas einasi ne taip todėl, kad Jų vaikystė buvo sunki. Ką gi. 

Jie gali būti teisūs. Ir tokiu atveju, galima  jiems pasakyti kad tinkamiausiais laikas įgyti laimingą vaikystę – dabar. Nes praeities nėra. Kas yra praeitis? Tai tik paveikslėliai mūsų galvoje ir galbūt su tuom susiję pojūčiai mūsų kūne. Ateities nėra: tai tik paveikslėliai mūsų galvoje. Kas mums belieka – tik dabartis. Geriausias laikas imtis veiksmų, kurie padarys mus laisvais ir laimingais  yra – dabar. 

Grįžtant prie matematikos: matematiką mes naudojame visur - fizikoje, astrofizikoje, chemijoje, muzikoje ir kasdieniniame gyvenime. Taip pat ir NLP naudojama tiek asmeninių tikslų pasiekimui, tiek versle, sporte, tiek kitose srityse, nes visada yra kas nors, ką žmogus gali padaryti dar geriau.

Ingrida Rekašienė
Sertifikuota NLP trenerė,
HR - Coach
IngridarekasieneS@gmail.com

850815NAUJAUSI KOMENTARAI

andrius

andrius portretas
"NLP įkūrėjas R. Benderis" :D Poniai, vadinančiai save "sertifikuota NLP trenere", pravartu būtų pagaliau skirti Benderį nuo Bandler'io :) Negi žodis "įkūrėjas" čia ne vietoje, labiau tiktų "vienas iš pradininkų" - nepamirškime ir Grinder'io.

Benderis čia labai vietoj

Benderis čia labai vietoj portretas
Tokio lygio straipsnis, nu tiesiog kaip šachmatų didmeistrio paskaita :))))
VISI KOMENTARAI 2
 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

 • Dizainerė: lietuvės daiktą įvertina pagal kokybę ir aklai nesivaiko prekinių vardų
  Dizainerė: lietuvės daiktą įvertina pagal kokybę ir aklai nesivaiko prekinių vardų

  Artėjant vasarai vis dažniau pasvajojam apie jūrą ir saulėtą paplūdimį. Nors darbai ir mokslai dar laiko mieste, naujosios Sirena rankinių kolekcijos spalvos kviečia jus pažadinti savo vaizduotę ir pajusti vėją plaukuose. ...

 • 5 patarimai, kaip ilgiau išsaugoti plaukų spalvą po dažymo
  5 patarimai, kaip ilgiau išsaugoti plaukų spalvą po dažymo

  Norint išsaugoti plaukų spalvą dažytiems plaukams reikia skirti šiek tiek daugiau priežiūros, nesvarbu, ar būtumėte platininė blondinė, brunetė, juodaplaukė, raudonplaukė, ar net mėlynais plaukais. Pasitelkus tinkamą priežiūrą ir...

 • Mada – ne tik drabužiai, bet ir idėjos
  Mada – ne tik drabužiai, bet ir idėjos

  Stebėjusiems praėjusį savaitgalį vykusį jaunųjų dizainerių mados šou "Apkalbos" neliko abejonių, kad naujoji mados kūrėjų karta žada išties daug. Ant podiumo savo kūriniais sublizgėjo Karolina Gaščiauskaitė &ndas...

  1
 • Stilistė V. Šaulytė: atrodykite gaiviai ir vasariškai
  Stilistė V. Šaulytė: atrodykite gaiviai ir vasariškai

  Mokyklos išleistuvės – nepaprastai džiugi ir jaudinanti akimirka. Tačiau artėjant šiai dienai daugelį merginų kamuoja tas pats klausimas, kuo pasipuošti šia ypatinga proga. Taigi kaip neapkartinti šios gražios &s...

 • Dizainerė M. Šukė: nebijokime puoštis
  Dizainerė M. Šukė: nebijokime puoštis

  Elegantiški gundantys siluetai, oru plevenantys audiniai, dekoruoti ažūriniais nėriniais bei preciziškais rankų darbo siuvinėjimais... Kokia gi moteris nenorėtų pasipuošti prabangia dizainerės Modestos Šukės suknele, kuri n...

  8
 • Lietuviška kosmetika: nuteisti ar išteisinti?
  Lietuviška kosmetika: nuteisti ar išteisinti?

  Netylant diskusijoms dėl į Lietuvą vežamų vakarietiškų produktų kokybės, vartotojai ima atsargiau vertinti ir kosmetikos gaminius. ...

 • Monique: man patinka savo stiliumi išsiskirti iš kitų
  Monique: man patinka savo stiliumi išsiskirti iš kitų

  Garsiosios atlikėjos Monikos Pundziūtės – Monique nepastebėti neįmanoma tiek scenoje, tiek gatvėje – ji visus nustelbia išskirtiniu stiliumi: ryškiaspalviais plaukais ar aukštomis platformomis. Artėjant vasaros sezo...

  3
 • Makiažo klaidos pagal amžių: rožinę spalvą palikite jaunimui
  Makiažo klaidos pagal amžių: rožinę spalvą palikite jaunimui

  Svarbiausias makiažo tikslas – išryškinti merginos ar moters grožį, tačiau kosmetikos specialistai pastebi, kad jaunos merginos makiažu gana dažnai save be reikalo pasendina, o brandžios moterys nežino kaip pasidažyti, neišr...

 • Populiarūs mados tinklai atsisako moherio
  Populiarūs mados tinklai atsisako moherio

  Tarptautiniai mados tinklai - H&M, „Zara“ ir „Gap“ - atsisako moherio. Taip jie reaguoja į gyvūnų teisių organizacijos PETA vaizdo įrašą, kuriame nufilmuota, kaip kankinamos angoros ožkos. Įrašas darytas fermoj...

  8
 • Vasaros avalynės gidas: madingiausių basučių trejetukas
  Vasaros avalynės gidas: madingiausių basučių trejetukas

  Radote puikią suknelę. Nusilakavote nagus šių metų madingiausia ultravioletine spalva, tad dabar Jums reikalingos tik stilingos basutės, padėsiančios užkariauti gatves ryškiu stiliumi. ...

  2
Daugiau straipsnių