Tinklalapio „WikiLeaks“ vadovas J.Assange'as suimtas Londone (atnaujinta)

Tinklalapio "WikiLeaks" įkūrėjas Julianas Assange'as antradienį buvo suimtas Londone pagal Švedijos išduotą tarptautinį arešto orderį dėl įtariamo išžaginimo, pranešė britų policija.

Kaip praneša sostinės policija, 39 metų J.Assange'as buvo sulaikytas 9 val. 30 min. Grinvičo (11 val. 30 min. Lietuvos) laiku, kai atvyko į iš suplanuotą susitikimą vienoje policijos nuovadoje Londone. Vėliau antradienį šis Australijos pilietis turėtų stoti prieš Vestminsterio magistrato teismą.

"Sostinės policijos ekstradicijos skyriaus pareigūnai gruodžio 7 dienos, antradienio, rytą suėmė Julianą Assange'ą Švedijos valdžios vadu dėl įtariamo išžaginimo, - sakoma policijos pranešime. - Švedijos pareigūnai jį kaltina dėl vieno neteisėtos prievartos atvejo, dviejų seksualinio priekabiavimo atvejo ir vieno išžaginimo, kurie visi, kaip teigiama, buvo įvykdyti šių metų rugpjūtį".

J.Assange'o advokatai kol kas šio žingsnio nekomentavo, tačiau sakėsi kovosiantys, kad jų klientas nebūtų išduotas Švedijai. Jų teigimu, Stokholmas gali nuspręsti išduoti jį Jungtinėms Valstijoms.

Viena iš J.Assange'o advokatų Londone Jennifer Robinson sakė, jog jos klientas "izoliuotas ir persekiojamas", o tinklaraščiuose buvo paskelbta grasinimų nužudyti jo sūnų.

"Manau, kad jam bus surengtas sąžiningas teismas čia, Britanijoje, tačiau galvoju..., jog jeigu jis kada nors būtų grąžintas į Jungtines Valstijas - o tai yra rimta grėsmė - sąžiningas teismas, mano nuomone, būtų beveik neįmanomas", - advokatė sakė Australijos nacionaliniam transliuotojui ABC prieš J.Assange'o areštą.

Stokholmo teismas J.Assange'o arešto orderį išdavė lapkričio 18 dieną.

Pasak jo advokatų, šios bylos esmė - įtariamojo lytiniai santykiai su dviem moterimis, kurie, kaip teigia atsakovas, vyko abipusiu sutarimu.

Tikėtina, kad J.Assange'o ekstradicijos procesas užsitęs ištisas savaites ar netgi mėnesius.
Rimtų organizuotų nusikaltimų tyrimo agentūra (SOCA) prieš J.Assange'o areštą sakė AFP, kad asmeniui, suimtam pagal Europos arešto orderį, stojus prieš teismą suteikiama galimybė sutikti būti išduotam.

Jeigu sprendimas išduoti įtariamąjį kitai šaliai užginčijamas, organizuojamas antras posėdis, kuriame teisėjas išklauso prokurorų ir įtariamojo atstovų argumentus, nurodė agentūra, atsakinga už tarptautinių arešto orderių priėmimą ir patvirtinimą.

Po antrojo posėdžio teisėjas sprendžia, ar įvykdyti ekstradiciją, ar asmuo turi būti paleistas.
Įtariamasis gali per septynias dienas apskųsti nutartį dėl jo išdavimo. Jeigu apeliacija per šį laikotarpį nepateikiama, sulaikytasis turi būti per dešimt dienų perduotas jo ieškančiai šaliai.
Apeliacijos paprastai nagrinėjamos kelis mėnesius ir galiausiai gali pasiekti Aukščiausiąjį Teismą.

Vienas policijos šaltinis sakė, kad J.Assange'as veikiausiai nebus paleistas už užstatą, nes yra pakankamai didelė rizika, kad jis mėgins pabėgti iš Didžiosios Britanijos.

Žemiau pateikiami kai kurie faktai iš Juliano Assange`o biografijos.

ASMENINIS GYVENIMAS

*J.Assange`as gimė Taunsvilo mieste Australijoje 1971 metų liepą. Jo motina dirbo lėlių teatre, todėl šeima daug keliavo.

*Jau jaunystėje J.Assange`as buvo žinomas kaip gabus ir protingas kompiuterių programuotojas.

* 1995 metais J.Assange`as buvo areštuotas ir pripažino savo kaltę dėl įsilaužimų į kompiuterius. Jis išvengė kalėjimo, bet sumokėjo nuobaudą ir pasižadėjo daugiau nebepažeidinėti įstatymų.

* Dešimtojo dešimtmečio antrojoje pusėje J.Assange`as įstojo į Melburno universiteto fizikos ir matematikos skyrių.

*Neturėdamas nuolatinės gyvenamosios vietos J.Assange`as daug keliavo ir spėjo aplankyti su draugais įvairiausius žemės kampelius nuo Islandijos iki Kenijos.

* Žmonės, dirbę su J.Assange`u, apibūdina jį kaip išsilavinusį, ryžtingą ir labai (o kartais ir itin labai ) aktyvų žmogų.

*J.Assange`as taip pat pagarsėjęs savo slaptumu. Buvo pranešama, kad jis turėjo iš karto kelis mobiliuosius telefonus, nes manė, kad yra sekamas.

*2010 metų rudenį Švedijos prokuratūra iškėlė J.Assange`ui bylą pagal kaltinimą išžaginimu, seksualiniu priekabiavimu ir vertimu turėti lytinį aktą. J.Assange`as šiuos kaltinimus kategoriškai neigia ir vadina juos nepagrįstais.

TINKLALAPIS "WIKILEAKS"

*J.Assange`as įskūrė tinklalapį "WikiLeaks" 2006 metais, siekdamas turėti "slaptavietę", kur sutekėtų slapti provokaciniai dokumentai.

*Tinklalapio darbą užtikrino penki etatiniai darbuotojai, keliasdešimt aktyvių savanorių, taip pat 800 savanorių, dirbusių ne visą darbo dieną.

*Kaip sakė pats J.Assange`as, jis gaudavo šimtus dokumentų, kuriems apdoroti išteklių vis viena neužteko.

*J.Assange`as taip pat aktyviai naudojasi įvairiais socialiniais tinklais, tarp jų "Facebook" ir "Twitter".


Šiame straipsnyje: WikiLeaksAssange'as

NAUJAUSI KOMENTARAI

 • Skelbimai
 • Pranešk
  naujieną
 • Portalo
  svečias
 • Klausk
  specialisto
 • Diskusijos
 • Orai
 • TV
  programa
 • Pažintys
 • Žaidimai
 • Horoskopai
 • Naujienlaiskis
 • RSS
 • Facebook
 • Twitter

Galerijos

Daugiau straipsnių