Gyvybės langelis atidaromas ir Kaune


2010-02-05
KD inf.
Gyvybės langelis atidaromas ir Kaune

Kitą antradienį P.Mažylio gimdymo namuose atidaromas gyvybės langelis. Jis įrengtas iš V.Putvinskio gatvės pusės prie centrinio įėjimo cokoliniame aukšte.

Tai pirmasis gyvybės langelis Kaune. Patalpos paslapčia palikti naujagimiams, kurių tėvai nenori auginti, praėjusiais metais įrengtos Vilniuje ir Klaipėdoje. Sostinėje į jį jau atnešta viena mergytė, dabar sveika auganti kūdikių namuose.

"Mūsų tikslas – kad gimę tėvų nepageidaujami vaikai gyventų ir užaugtų šalies piliečiais. Motina, palikusi naujagimį gyvybės langelyje, neužsitraukia jokios baudžiamosios atsakomybės, priešingai, nei kūdikį nužudžiusi ar pasmerkusi mirčiai", – pabrėžė P.Mažylio gimdymo namų vyr. gydytojas Eugenijus Valasevičius.

Praėjusiais metais mūsų šalyje viešose vietose buvo rasti 8 negyvi naujagimiai.

Palikus vaikelį gyvybės langelyje suveiks signalizacija ir medikai iškart paims pamestinuką. Jį paliekantieji garsinio signalo gali nebijoti, jų niekas neieškos.

P.Mažylio gimdymo namų gyvybės langeliui 4 tūkst. litų padovanojo Ūkio bankas. Anksčiau jis yra padėjęs įsigyti medicinos aparatūros šiems gimdymo namams. Jų vadovas E.Valasevičius pabrėžė, kad gyvybės langelį įstaiga galėjo įrengti ir iš savo lėšų, tačiau privataus verslo parama ir dėmesys vienai opiausių visuomenės problemų yra sveikintinas ir priimtinas.

Kauno miesto savivaldybės kolegija praėjusių metų gruodžio viduryje pritarė Krikščioniškųjų gimdymo namų iniciatyvai įrengti gyvybės langelį įstaigos pastate Miško gatvėje.

"Procesas vyksta, jam sutrukdė šalčiai. Tiksli gyvybės langelio atidarymo data dar nenumatyta, bet jis tikrai bus atidarytas", – pažadėjo Krikščioniškųjų gimdymo namų vyr. gydytojas Kęstutis Stankaras.