Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pasirašė dekretą, kuriuo atleido Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorių Žydrūną Bartkų iš pareigų pasibaigus jo kadencijai.
Opozicinės Seimo Demokratų frakcijos iniciatyva ketvirtadienį padaryta pertrauka Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriaus Žydrūno Bartkaus atleidimo procedūroje.
Prezidentas Gitanas Nausėda trečiadienį pateikė Seimui siūlymą atleisti kadenciją baigiantį dabartinį Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) vadovą Žydrūną Bartkų, numatė laikinąjį direktorių, bet naujo kandidato vadovauti įstaigai dar neįvardija.
Lietuvos ekspertai įtakingiausiais šalies tarnautojais laiko Valstybės saugumo departamento vadovą Darių Jauniškį, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorių Žydrūną Bartkų ir policijos generalinį komisarą Renatą Požėlą, rodo penktadienį naujienų portalo „Delfi“ skelbiami apklausos rezultatai.
Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktorius Žydrūnas Bartkus išrinktas antikorupcinių institucijų tinklo Europos partneriai prieš korupciją ir Europos Sąjungos (ES) kovos su korupcija kontaktinių institucijų tinklo (EPAC/EACN) valdybos prezidentu.
Pirmadienį krašto apsaugos ministro Arvydo Anušausko kvietimu įvykusiame Krašto apsaugos ministerijos (KAM) vadovybės susitikime su Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) direktoriumi Žydrūnu Bartkumi aptartos korupcijos prevencijos ir skaidrumo aplinkos gerinimo krašto apsaugos sistemoje temos, sakoma KAM pranešime.
Nuo sausio įsigalioja nauja lobistinės veiklos deklaravimo tvarka: nuo šiol lobistais galės tapti ne tik fiziniai, bet ir juridiniai asmenys, o deklaruoti lobistų veiklą turės ne tik ją vykdantys, bet ir patyrę asmenys.
Lietuvos ekspertai įtakingiausiais šalies tarnautojais laiko Valstybės saugumo departamento vadovą Darių Jauniškį, Specialiųjų tyrimų tarnybos vadovą Žydrūną Bartkų ir Lietuvos banko valdybos pirmininką Vitą Vasiliauską.