Lietuvoje žmonių su negalia judėjimas mieste vis dar išlieka problema. Net trys ketvirtadaliai šalies miestų infrastruktūros neatitinka neįgaliųjų poreikių.
Mobilizacinės sistemos patikrinimo pratybų „Vyčio skliautas 2024“ metu pirmą kartą treniruotasi, kaip traukiniais evakuoti ligonius, žmones su negalia, kitas pažeidžiamas visuomenės grupes.
Nuo gimimo regos negalią turinti Edita neatskiriama nuo savo šuns vedlio Gio. Tai jos trečiasis keturkojis pagalbininkas, kurių įsigijimą ir rengimą lietuvei finansavo JAV. Turėti šunį vedlį – svajonė nuo pat paauglystės, tačiau, kaip teigia Edita, tuo metu teko nusivilti, sužinojus, kiek toks pagalbininkas kainuoja.
Buvusi Jungtinių Tautų (JT) Žmonių su negalia teisių komiteto pirmininkė prof. Theresia Degener pastebi, kad aukščiausių rezultatų universitetuose galima pasiekti tik įtraukties sąlygomis: „Nėra susipriešinimo tarp žmonių su negalia įtraukties ir akademinio meistriškumo.“
Žmogui su negalia kelionė į muziejų kelia nemažai iššūkių. Kaip savarankiškai aplankyti ekspoziciją, jei negali matyti eksponatų ar fiziškai patekti į parodos salę? Nacionalinis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio dailės muziejus įgyvendino projektą „Muziejus kiekvienam“ ir kviečia lankytojus su įvairiomis negaliomis apsilankyti pasikeitusiame muziejuje.
Vis populiaresnės „tylos valandos“ parduotuvėse, pamažu ateina ir į Lietuvą. Prekybininkai sako, kad apsipirkimas be muzikos ir reklamų jau greitai gali tapti įprasta praktika, o gyventojai svarsto, kad tokie pokyčiai galėtų būti naudingi ir vaikams, ir suaugusiems.
Seime penktadienį vyks diskusija, ar taksi, pavežėjų ir automobilių dalinimosi paslauga gali tinkamai pasinaudoti žmonės su negalia. Bus analizuojama situacija Lietuvoje bei patirtys Airijoje, Ispanijoje.
Šiauliuose esančiame prekybos centre „Saulės miestas“ apsilankiusi negalią turinti moteris, paprašiusi darbuotojų atrakinti specialiai neįgaliesiems skirtą tualetą, buvo ignoruota. Į čia esantį tualetą moteris nebuvo įleista ne kartą.
Amerikiečių milijardierius Elonas Muskas jau skverbiasi ne tik į kosmosą, bet ir į žmogaus smegenis. Inovacijomis garsėjantis verslininkas paskelbė, kad jo įkurta kompanija „Neuralink“ pirmą kartą sėkmingai įsodino į žmogaus smegenis implantą, kuris turėtų leisti susieti smegenis su kompiuteriu. Pagal E. Musko viziją, išradimas ateityje galėtų padėti žmonėms su negalia, ir net tiems, kurie iš viso negali judėti.