Nuo pirmadienio, gruodžio 2 d., į rekonstruojamą Naujojo turgaus žemės ūkio produktų paviljoną galima patekti pro pagrindinį įėjimą nuo Taikos prospekto pusės.
Nuo pirmadienio įsigalioja draudimas importuoti iš Rusijos ir Baltarusijos žemės ūkio produktus ir pašarus pagal Žemės ūkio ministerijos parengtą ir Vyriausybės patvirtintą sąrašą.
Seimui balandį uždraudus į Lietuvą importuoti žemės ūkio produktus ir pašarus, kurių kilmės šalis yra Rusija ar Baltarusija, konkretų jų sąrašą parengusi Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) siūlo drausti daugiau nei 2,8 tūkst. įvairių produktų įvežimą į šalį.
Europos Sąjungos valstybės narės ir Europos Parlamentas pirmadienį susitarė dėl griežtesnių apribojimų tam tikriems iš Ukrainos importuojamiems žemės ūkio produktams, pranešė šiuo metu Bendrijai pirmininkaujanti Belgija.
Dalis Seimo narių siūlo laikinai uždrausti į Lietuvą importuoti rusiškus arba baltarusiškus žemės ūkio produktus ir pašarus. Seime įregistruotos tai numatančios Žemės ūkio, maisto ūkio ir kaimo plėtros įstatymo pataisos.
Žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas sako, kad Europos Komisija (EK) kol kas nėra linkusi pritarti, kad Rusijos žemės ūkio ir maisto produktams būtų taikomos sankcijos.
Laikinuoju Ukrainos koridoriumi per Juodąją jūrą iš Odesos srities uostų iki gruodžio 4 d. 200 laivų eksportavo daugiau nei 7 mln. tonų krovinių, feisbuke pranešė Ukrainos ministro pirmininko pavaduotojas Oleksandras Kubrakovas.
Rusijos gaminamos trąšos ir žemės ūkio produktai turi „netrikdomai“ pasiekti pasaulio rinkas, nes priešingu atveju jai kitais metais gali ištikti pasaulinė maisto krizė, šeštadienį pareiškė Jungtinių Tautų generalinis sekretorius Antonio Guterresas (Antoniju Guterišas).
Ukrainai reikia pagalbos eksportuojant savo žemės ūkio produktus, nes Rusija blokuoja uostus, per kuriuos jie paprastai gabenami į užsienį, ketvirtadienį teigė Europos Komisija, kurianti planus, kaip padėti atkurti Ukrainos ekonomiką.
Rusijos karas Ukrainoje sukėlė dar vieną šoką pasaulio produktų rinkose. Naujus kainų šuolius patiria Lietuvos gyventojai. Žemdirbiams keliskart pabrango dyzelinas, pastebimai – trąšos, šios išlaidos nulems jau pabrangusių grūdų kainas. Prisidės ir išaugusios energijos kainos. Ko tikėtis paprastiems vartotojams (valgytojams), už maistą mokantiems vis daugiau?