Lietuvos nacionalinio muziejaus teritorijoje atrastas XIV a. sudegintos Kreivosios pilies įtvirtintas papilys – nuoroda į senojo Vilniaus istoriją, sako tyrimams vadovavęs archeologas Atas Žvirblys.
Su niekuo nesupainiojamas, iš menkos detalės atpažįstamas, mažoje erdvėje sutalpinantis šimtmečius; gebantis būti ir vaikiškai atviras, ir paslaptingas; spalvingas, bet ir nedirginantis savo ryškumu. Šie žodžiai tinka apibūdinti ir dailininko Mariaus Jonučio kūrybą, ir miestą, kuriam jis skyrė vieną naujausių savo projektų – 700-metį minintį Vilnių.
Domiesi ir tyrinėji Vilniaus istoriją? Vilniaus miesto savivaldybė kviečia mokslininkus ir tyrėjus dalyvauti Vilniaus miesto istorijos tyrėjų konkurse ir gauti stipendiją.
Vienas unikaliausių Europoje Vilniaus senamiestis atveria savo paslaptingus uždarus kiemelius smalsiems ir besidomintiems istorija lankytojams. Sostinės meras Remigijus Šimašius neseniai laiškais pakvietė Senamiesčio gyventojus tapti savo miesto ambasadoriais – atverti uždarus, savitą istoriją pasakojančius kiemelius miesto svečiams ir vilniečiams. Kiemeliuose slypi kelių amžių mūrų, miesto vartų liekanos ir kiti lobiai. Iniciatyva atverti kiemelius idėja kilo susitikus su Vilniaus miesto gidais.
Retas kuris stabteli prie antkapį menančio paminklo greta Vilnios upelės (dažniau vadinamos Vilnele) Maironio gatvėje. Laikas jau seniai ištrynęs istoriją, todėl likusios tik raidės. "Neieškau naudos sau, bet to, kas naudinga daugeliui", – šie žodžiai iš Naujojo Testamento iškalti ant paminklo ir skirti lenkų jaunuoliui Mečislavui Dordzikui.
Ketvirtadienį duris Vilniuje atvėrė analogų Europoje neturintis virtualus muziejus. Jame daugiasluoksne kompiuterine grafika, lazeriais ir projekcijomis bus atkurta 700 metų sostinės istorija.