Siekiant užkardyti sukčiavimą internetu ir telefonu, bus steigiamas visą parą veiksiantis sukčiavimo prevencijos centras, už jo veiklą bus atsakinga Lietuvos policija.
Nuo gruodžio dienos griežtinamos prašymų išduoti leidimus gyventi Lietuvoje pateikimo per išorės paslaugų teikėją sąlygos, į juos galės kreiptis tik tos valstybės piliečiai, kurioje veikia padalinys, trečiadienį pranešė Vidaus reikalų ministerija (VRM).
Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD) direktorius Saulius Greičius teigia, kad vidaus reikalų ministrė Agnė Bilotaitė jam pratęsti kadencijos nepasiūlė. Nors Vidaus reikalų ministerija (VRM) oficialiai situacijos plačiau nekomentuoja, Eltos šaltinių žiniomis, S. Greičius yra sulaukęs ministerijos vadovybės priekaištų įvairiais klausimus, o vienas jų – PAGD reakcija į liepą šalį siaubusią audrą.
Lietuvos gaisrinės saugos asociacijai (LGSA) kritikuojant savivaldybių priešgaisrinių tarnybų jungimą prie Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento (PAGD), Vidaus reikalų ministerija tvirtina, kad bandomasis projektas rodo centralizavimo naudą.
Pristatytos VRM Jungtinės specialiosios pajėgos – universalus darinys, kuris gebės veikti pagal tas pačias užduotis, vadovausis vienu valdymo standartu, o ateityje, planuojama, turės tą pačią ekipuotę bei standartizuotą ginkluotę.
Atsižvelgiant į geopolitinę situaciją ir kylančias naujas grėsmes, Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo Lietuvos pilietybę atimti iš visų dvigubą pilietybę turinčių asmenų, jeigu jie palaiko agresorius, kelia grėsmę nacionaliniam saugumui.
Vidaus reikalų ministerija siūlo sugriežtinti valstybės tarnautojų nepriekaištingos reputacijos reikalavimus, siūlant statusą atimti su Rusijos, Baltarusijos, Kinijos saugumo tarnybomis, teisėsauga ar teisėtvarka slapta bendradarbiavusiems asmenims.
Vidaus reikalų ministerija (VRM) siūlo mažinti iš Trečiųjų šalių samdomų darbuotojų kvotą iki 40 tūkst. ir jiems nustatyti 1,2 proc. bruto darbo užmokesčio siekiantį atlyginimą. Verslo sektoriaus atstovų nuomonės dėl svarstomų įstatymų pakeitimų išsiskiria.
Nemaža dalis vyresnio amžiaus žmonių Lietuvoje turi rūsius, tinkamus priedangoms, tačiau maždaug du trečdaliai vis tiek nežinotų, kaip elgtis grėsmės atveju. Kas antras senjoras nežino ir kur ieškoti informacijos apie pasiruošimą nelaimėms.