Šeši Kretingos rajono tvenkiniai pagausinti žuvų ištekliais. Iš viso į juos paleistos keturios žuvų rūšys, kurių bendras skaičius siekia kiek daugiau nei pusantro tūkstančio.
Savaitės pradžia uostamiesčio ugniagesiams atnešė kelis panašius darbus – jiems teko rinkti daiktus prie dviejų nedidelių tvenkinių. Viena šių istorijų baigėsi optimistiškai, kita – liūdnai.
Tai – Kėdainių rajono, Krakių gyventojų nuotraukos, kaip atrodo jų kiemai stipriau palijus. Kiemai ir namai skęsta. Gatvės išnyksta po vandeniu. Taip yra dėl to, kad pakilus vandens lygiui, išsilieja trys didžiuliai tvenkiniai, nes juos jungiančios pralaidos jau kuris laikas sulūžusios, kritinės būklės, pasakojama LNK reportaže.
Pakaunėje patrauklesnis taps dar vienas vandens telkinys – netrukus prasidės Babtų tvenkinio valymo darbai. Tiesa, jiems pasibaigus, tai nebus maudynių ar rekreacijos vieta, tačiau projektas leis pagerinti šalia esančio daugiabučio gyventojų gyvenimo sąlygas.
Nors sinoptikai prognozuoja permainingą vasarą, kartu tikina, kad karštų dienų pasilepinti saulės spinduliais ir maudynėmis tikrai netrūks. Kadangi COVID-19 pandemija, kaip ir pernai, vis dar reguliuoja mūsų planus, pramogausime ir ilsėsimės savo šalyje, arčiau namų.
Vis labiau šylantys orai vilioja prie vandens telkinių. Nors Kauno rajone nėra oficialiai įteisintų paplūdimių, puikių vietų maudynėms netrūksta. Labiausiai pamėgtose vietose – Kulautuvos tvenkinyje ir prie Dubysos, Partikų kaime (Vilkijos apylinkių seniūnija) – reguliariai atliekami mikrobiologiniai tyrimai. Jie liudija: čia maudytis saugu.
Atšilus orams uostamiesčio Sąjūdžio parke zuja vis daugiau vaikų. Tėvai baiminasi, jog čia esantys tvenkiniai nesaugūs mažiesiems. Anot gyventojų, pavojų kelia ne tik gana statūs šlaitai, bet ir informacijos stoka.
Kasmet milijonai mažų žuvyčių išleidžiami į ežerus, upes, tvenkinius. Ministerijos ploja katučių apie gerėjančią situaciją vandens telkiniuose, tačiau mokslininkai prabyla apie pavojus.
Pažaliavęs Jiesios upės vanduo privertė sukrusti gyventojus. "Gyvenu netoli Jiesios ir ja vis teka žalias vanduo. Žalias žalias. Ir jis toks įteka į Nemuną. Anksčiau vanduo Jiesioje visada būdavo rudas. Jau tiek metų gyvenam, niekada nebuvo, kad jis būtų žalias", – pasakojo garliaviškė, paskambinusi į portalo kauno.diena.lt redakciją.